کد خبر: ۷۲۲۲۴
۲۰:۲۹ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹

پوشش ویژه انتخابات آمریکا در دیدار

 

دیدارنیوز: انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا نه فقط برای مردم این کشور که برای همه جهان از اهمیت به سزایی برخودار است. شخصیت ویژه دونالد ترامپ و وضعیتی که حکومت او و محافظه‌کاران حامی‌اش در سراسر جهان به وجود آورده است؛ این حساسیت و اهمیت را دوچندان نموده است. دیدار با توجه به اهمیت این انتخابات برنامه‌های ویژه‌ای را برای پوشش این رخداد در نظر دارد که این گزارش‌ها و برنامه‌ها را می‌توانید در این صفحه پیگیری نمایید. 

 

سه‌شنبه ۲۹مهر ۱۳۹۹

 

نگاهی به نظرسنجی‌ها: بالاخره کدام یک جلوتر است؛ ترامپ یا بایدن؟

 

بسته شدن تریبون ترامپ در مناظره آخر!

 

دوشنبه ۲۸مهر ۱۳۹۹

 

سرنوشت برجام در دست انتخابات؛ البته نه در آمریکا

 

ادامه افشاگری در مورد پسر بایدن؛ سوپرایز‌های اکتبر ادامه دارد

 

یکشنبه ۲۷مهر ۱۳۹۹

 

ایران و آمریکا: از جستجوی نیروی سوم تا بزرگ‌ترین خریدار سلاح

 

زنان علیه ترامپ؛ بایدن علیه افشاگری

 

جمعه ۲۵مهر ۱۳۹۹

 

دوئل از صفحه تلویزیون

شب گذشته نبرد رسانه‌ای دو نامزد انتخابات آمریکا با سر و صدای زیادی برگزار شد. دونالد ترامپ به شبکه تلویزیونی ان بی سی در میامی و جو بایدن در شبکه‌ای بی سی در فیلادلفیا رفته بودند. دو نامزد در این مصاحبه‌های مجزا بر مواضع خود تاکید و ترامپ هم از عملکردش دفاع کرد. طبعا بایدن نیز به شدت به عملکرد دولت ترامپ به خصوص در مورد بحران کرونا حمله کرد. 

 

 

پنج‌شنبه ۲۴مهر ۱۳۹۹

 

احمد زیدآبادی: سیاست خاورمیانه‌ای ترامپ و بایدن تفاوتی ندارد

دیدار در گفت‌وگویی اختصاصی با احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسائل بین‌الملل به شرایط انتخابات آمریکا، روابط ایران و آمریکا در صورت انتخاب جو بایدن یا دونالد ترامپ و سیاست خارجی این دو در خاورمیانه پرداخته است. متن کامل این گفت‌وگو و فیلم آن را در این گزارش می‌خوانید و می‌بینید.

 

 

دوئل تلویزیونی ترامپ و بایدن

فردا یکی از جذابترین نبرد‌های رسانه‌ای تاریخ آمریکا رقم می‌خورد. پس از لغو دومین مناظره میان دو رقیب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، آن‌ها در دوئل تلویزیونی شرکت خواهند کرد. قرار است دونالد ترامپ در شبکه تلویزیونی ان بی سی در میامی و جو بایدن در شبکه‌ای بی سی در فیلادلفیا حضور یافته و در آنجا دوباره یکدیگر را به چالش بکشند.

 

 

چهار‌شنبه ۲۳مهر ۱۳۹۹

 

به ترامپ رأی ندهید؛ به جهنم می‌روید!

ترامپ که حالا کرونا را هم پشت سر گذاشته است، روز گذشته خود را با انتشار چند توئیت آغاز کرده است. او در این پیام‌ها صراحتاً مردم ایالت‌های ایلنویز، نیویورک و کالیفرنیا را مورد خطاب قرار داده و نوشته است: «اگر به جو بایدن رأی دهید به جهنم می‌روید.» و در ادامه از مردم این ایالت‌ها خواسته تا در انتخابات سوم نوامبر به او رأی بدهند.» علاوه بر توییت‌ها و اظهارات عجیب و غریب ترامپ، حالا کانیه وست رپر آمریکایی و همسر کیم کارداشیان هم رسما کارزار انتخاباتی خود را شروع کرده است تا حاشیه‌ای بر حواشی قبلی بیفزاید.

 

 

 

سه‌شنبه ۲۲مهر ۱۳۹۹

 

رسول بابایی: بایدن برنده انتخابات است

انتخابات در آمریکا ویژگی‌های خاصی دارد. نظام حزبی در کنار یک رای گیری فدرال و همچنین شروع کمپین‌های انتخاباتی از یک سال قبل از انتخابات باعث شده که انتخابات در این کشور با دیگر کشور‌ها تفاوت‌های جدی داشته باشد. به همین خاطر از نگاه بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران انتخابات در آمریکا را نمی‌توان بدون تحلیل کمپین‌های انتخاباتی تحلیل کرد. در همین راستا دیدار به سراغ رسول بابایی دانش آموخته علوم سیاسی و متخصص کمپین‌های انتخاباتی رفته تا این انتخابات را با عینک کمپین‌های انتخاباتی ببیند. بابایی البته مانند بسیاری از کارشناسان و تحلیگران محافظه‌کار نیست و صراحتا بایدن را برنده انتخابات می‌داند و دلیل این امر را هم کمپین بهتر او می‌داند. 

 

جنگ بایدن و ترامپ در ایالت‌های سرنوشت‌ساز

در تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا، بایدن در ۱۰ ایالت از ۱۱ ایالت سرنوشت ساز از ترامپ ۱ تا ۱۰ درصد جلوتر است. در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آتی، وضعیت دونالد ترامپ در نظرسنجی‌ها چندان خوشایند نیست و حتی داده‌های داخلی جمهوری‌خواهان هم این مسئله را تایید می‌کند. البته باید منتظر ماند و دید که آیا این نتایج مانند دوره قبل گمراه کننده است یا خیر! نبرد هنوز ادامه دارد...

 

 

دو‌شنبه ۲۱مهر ۱۳۹۹

 

هیلاری کلینتون: نگاه واشنگتن به قدرت چگونه باید باشد

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه دولت باراک اوباما، سناتور سابق نیویورک و از برجسته‌ترین چهره‌های دموکرات، در مقاله‌ای به نقد سیاست‌های امنیت ملی آمریکا پرداخته و دیدگاه‌های خود را در مورد اولویت‌های سیاست خارجی ایالات متحده بیان کرده است. بخش دوم مقاله کلینتون را می‌توانید، این جا بخوانید.

 

بایدن به برجام بر می‌گردد و این به نفع مردم ایران خواهد بود

دیدار با جوانا لبلنک، استراتژیست سیاسی و امنیت ملی آمریکایی در خصوص سیاست خارجی دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا به گفتگو پرداخته است. متن کامل این گفتگو و فیلم آن را در این گزارش می‌خوانید و می‌بینید.

 

شلوغ‌کاری‌های جدید کمپین ترامپ

سوپرایز‌های اکتبر شروع شده و تیم ترامپ ایمیل‌های قدیمی هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اوباما را رسانه‌ای کرده است. از طرف دیگر جو بایدن با شروطی پذیرفته است که در مناظره ۲۲ اکتبر (۱ آبان) شرکت کند. ترامپ مدعی شده است که کرونای او بهبود یافته و حتی در مقابل بیماری مصون هم شده است. همزمان کمپین او وارد یک درگیری لفظی با دکتر آنتونی فاوچی مهم‌ترین چهره متخصص مقابله با کرونا در آمریکا شده است.

 

 

یک‌شنبه ۲۰مهر ۱۳۹۹

 

تقلای ترامپ برای دیده شدن دوباره!

گزارش روزانه دیدار از انتخابات آمریکا از تقلای دونالد ترامپ برای بازگشت به صحنه انتخابات حکایت دارد. ترامپ حالا با تایید پزشک کاخ سفید از قرنطینه خارج شده است و به برگزاری گردهمایی‌های بزرگ مشغول است. همزمان حمایت گروه‌های مختلف از بایدن افزایش یافته و جلو بودن بایدن در نظرسنجی‌ها، جمهوری‌خواهان را نگران کرده است. این گزارش را این جا بخوانید. 

 

 

‌شنبه ۱۹مهر ۱۳۹۹

 

بازنگری در اولویت‌های امنیت ملی آمریکا؛ نگاه واشنگتن به قدرت چگونه باید باشد

 هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه دولت باراک اوباما، سناتور سابق نیویورک و از برجسته‌ترین چهره‌های دموکرات، در مقاله‌ای به نقد سیاست‌های امنیت ملی آمریکا پرداخته و دیدگاه‌های خود را در مورد اولویت‌های سیاست خارجی ایالات متحده بیان کرده است. بخش اول مقاله کلینتون را می‌توانید، این جا بخوانید. 

همه چیز زیر سایه کرونا؛ لغو مناظره دوم ترامپ و بایدن

بایدن و ترامپ می‌کوشند کمپین‌های انتخاباتی خود را ادامه دهند. با این حال سایه ویروس کرونا هنوز بر صندوق‌های رای گسترده است. در آخرین تحول مناظره دوم ترامپ و بایدن لغو شده است. گزارش روزانه پرستو بهرامی راد را این جا بخوانید. 

 

 

پنج‌شنبه ۱۷مهر ۱۳۹۹

 

رحمن قهرمانپور کارشناس مسائل بین الملل و متخصص کمپین‌های انتخاباتی در یک مصاحبه مفصل به تحلیل مناظره پنس و هریس پرداخته است. قهرمانپور ضمن بررسی کامل مناظره، لحظات حساس و استراتژی طرفین بر این نکته تاکید دارد که مایک پنس بهتر از کاملا هریس در این مناظره ظاهر شد، هر چند این برتری چندان معنادار نبود و نمی‌توان هریس را شکست خورده مناظره دانست. 

 

مناظره مایک پنس و کاملا هریس تفاوت‌های معنادار و مهمی با مناظره ترامپ و بایدن داشت. در حالی که قطع مکرر سخنان بایدن توسط ترامپ در مناظره این دو باعث شد که کار بیشتر به یک مشاجره تمام عیار شبیه باشد، در مناظره پنس و هریس فرصت بیشتری برای شنیده شدن ایده‌های مرکزی دو حزب وجود داشت. هر چند این دو به جز تکرار دیدگاه‌های دو حزب که پیش از این بار‌ها شنیده شده بود، کار دیگری انجام ندادند. مناظره نقطه اوج چندانی نداشت. کاملا هریس با شور و هیجان و زبان بدن فعالانه‌ای در این مناظره شرکت کرد، حال آن که مایک پنس با خونسردی و تسلط بسیار زیاد با هریس مواجه شد.

 

چهارشنبه ۱۶مهر ۱۳۹۹

 

مناظره پنس ـ هریس؛ رویارویی محافظه‌کاری و لیبرالیسم

این گزارش نگاهی دارد به مناظره امشب دو نامزد معاونت رئیس جمهوری از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات. در حالی که مایک پنس یک محافظه‌کار کهنه‌کار و نماد کامل یک جمهوری‌خواه است، کاملا هریس ایده‌های لیبرالی حزب دموکرات را نمایندگی می‌کند. 

 

 

سه‌شنبه ۱۵مهر ۱۳۹۹

 

ترامپ به رقابت انتخاباتی بازگشت؛ البته بدون ماسک

دونالد ترامپ بلافاصله بعد از خروج از بیمارستان مبارزات انتخاباتی خود را از سر گرفته است. او البته به رویه خود در نزدن ماسک هم ادامه می‌دهد. در عین حال جو بایدن از این که ترامپ را یک دلقک خوانده است ابراز پیشیمانی کرده است. این گزارش را در این جا بخوانید و خلاصه یک دقیقه‌ای آن را ببینید.

 

 

دوشنبه ۱۴مهر ۱۳۹۹

 

علی بیگدلی: بیماری ترامپ او را مظلوم جلوه می‌دهد

علی بیگدلی کارشناس مسائل بین‌المللی به تحلیل اثرگذاری بیماری کرونای ترامپ بر کمپین انتخاباتی او پرداخته است. بیگدلی معتقد است که ممکن است این وضعیت او را مظلوم جلوه داده و از این طریق بر جلب آرا بیشتر توسط او موثر باشد. 

 

سردرگمی رسانه‌ها در مورد سلامتی ترامپ

ترامپ در بیمارستان و اخبار ضد و نقیض متعددی در مورد وضعیت سلامتی او منتشر می‌شود. پرستو بهرامی راد در گزارش روزانه خود از انتخابات آمریکا به این اخبار و سایر تحولات مرتبط با این انتخابات پرداخته است. 

 

 

یکشنبه ۱۳مهر ۱۳۹۹

 

ترامپ در دام کرونا؛ سردرگمی در مبارزات انتخاباتی

ابتلای ناگهانی دونالد ترامپ  به کرونا تمام کارزارهای انتخاباتی در ایالات متحده را تحت الشعاع قرار داده است. روشن نیست که اردوگاه جمهوری خواهان و نیز کمپین دموکرات‌ها چه راهبردهایی در قبال این خبر مهم در پیش خواهند گرفت. 

 

 

شنبه ۱۲مهر ۱۳۹۹

 

کرونای ترامپ مثبت شد؛ آمریکا و کارزار‌های انتخاباتی در شوک!

گزارش نشریه هیل که با ترجمه راستین یزدان پناه در دیدار منتشر شده است به جوانب مختلف ابتلای دونالد ترامپ به کرونا پرداخته است. از احتمالات مختلف در مورد وضعیت سلامتی او تا تاثیر این خبر بر کارزازهای انتخاباتی. 

 

جمهوری خواهان اسیر کرونا، دموکرات‌ها فعال‌تر از قبل

در حالی که کمپین ترامپ با  اعلام خبر ابتلای او به کرونا از حرکت بازایستاده است، دموکرات‌ها و نامزد آن‌ها یعنی جو بایدن فعالیت‌های انتخاباتی خود را با همان شدت قبل ادامه می‌دهند و حتی بر شتاب خود افزوده‌اند. پرستو بهرامی راد در گزارش روزانه خود به مرور مهم‌ترین تحولات در این عرصه پرداخته است. 

 

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹

 

کرونا گرفتن ترامپ و ملانیا؛ حقیقت یا بازی انتخاباتی؟

 

پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

 

بیژن کیان: انتخابات آمریکا قبیله‌ای شده است

دیدار در گفتگویی تصویری با بیژن کیان تاجر ایرانی ـ آمریکایی و عضو حزب جمهوری‌خواه آمریکا از دیدگاه‌های او در مورد انتخابات آمریکا و احتمال پیروزی ترامپ پرسیده است. این عضو حزب جمهوری‌خواه با تاکید بر دستاوردهای ترامپ هم چنان معتقد است که ترامپ برنده انتخابات آتی خواهد شد. این گفتگو را این جا بخوانید و ببینید. 

 

شروع دور جدید کمپین‌های انتخاباتی ترامپ و بایدن

گزارش روزانه پرستو بهرامی راد از انتخابات آمریکا به پس لرزه‌های مناظره بامداد چهارشنبه و آخرین تحرکات نامزدها بعد از مناظره پرداخته است. این گزارش و خلاصه تصویری یک دقیقه‌ای آن را این جا بخوانید. 

 

چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

 

اولین مناظره انتخاباتی بایدن و ترامپ، مجادله پرآشوب

نخستین مناظره دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بامداد چهارشنبه به وقت تهران در کلیولند اوهایو برگزار شد. دیدار این مناظره را به صورت زنده پوشش داد. پوشش زنده این مناظره و مهم‌ترین واکنش‌ها به آن را این جا بخوانید. 

 

رحمن قهرمانپور: بایدن به دام ترامپ نیفتاد

کمتر از نیم ساعت بعد از پایان مناظره بایدن و ترامپ، دیدار درگفتگویی تصویری با رحمان قهرمان‌پور کارشناس مسائل آمریکا به بررسی این مناظره و نتایج آن پرداخت. متن کامل این گفتگو را این جا بخوانید و ببینید. 

 

سه‌شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

 

دیدگاه‌های بایدن و ترامپ در قبال گلوگاه‌های سیاست خارجی آمریکا

ترجمه اختصاصی دیدار از متنی که توسط شورای روابط خارجی آمریکا منتشر شده است، به مقایسه نظرات ترامپ و بایدن در مورد مهم‌ترین مسائل سیاست خارجی ایالات متحده پرداخته است. متن کامل این گزارش را در این جا بخوانید.

 

افشاگری در آستانه مناظره: ایوانکا به جای پنس

گزارش روزانه پرستو بهرامی راد از انتخابات آمریکا به مرور مهم‌ترین تحولات در آستانه مناظره سرنوشت ساز بامداد فردا پرداخته است. مهم‌ترین این تحولات افشاگری‌های جدید علیه ترامپ است. متن کامل این گزارش را این جا بخوانید. 

 

گزارش تصویری: آماده شدن مکان نخستین مناظره آمریکا

 

دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

 

استراتژی ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۰؛ تهاجم به بنیاد لیبرال دموکراسی

رحمن قهرمانپور در این مطلب استراتژی کمپین دونالد ترامپ را در انتخابات بررسی کرده است. قهرمانپور ضمن تاکید بر این که ترساندن رای دهندگان محور استراتژیک عمل این کمپین است؛ به مواردی چون کوشش برای کاهش مشارکت در انتخابات، تلاش برای وارد کردن نامزد حزب سبز به عنوان نامزد سوم و در نهایت تمرکز بر مناظره‌ها اشاره کرده است. قهرمانپور معتقد است که این استراتژی‌ها خطری بزرگ برای نهاد انتخابات و مخصوصاً اصل انصاف (در کنار اصل آزادی) است. اتفاقی که در یک سطح کلان‌تر می‌تواند بحران یا زوال لیبرال دموکراسی در آمریکا را وارد مراحل جدیدتر می‌کند و این چیزی است که طبقه متوسط حامی دموکراسی را در آمریکا نگران کرده است. متن کامل این مقاله را این جا بخوانید. 

 

گزارش روزانه انتخابات: افشاگری جدید علیه ترامپ؛ رئیس‌جمهور مالیات نمی‌دهد!

گزارش روزانه پرستو بهرامی راد از آخرین تحولات انتخاباتی بر افشاگری روزنامه نیویورک تایمز علیه دونالد ترامپ متمرکز است که حکایت دارد که او در مدت ریاست جمهوری تنها ۷۵۰ دلار مالیات پرداخت کرده است و شرکت‌های متعدد او با گزارش زیان‌های سنگین از زیر بار مالیات گریخته‌اند. این گزارش آخرین جزئیات مربوط به مناظره بامداد چهارشنبه و نیز آخرین نتایج نظرسنجی‌ها را هم مرور کرده است. متن کامل این گزارش را این جا بخوانید و ویدئوی یک دقیقه‌ای خلاصه این گزارش را ببینید.

 

ویدئو: فرار ترامپ از پاسخ به افشاگری مالیاتی

 

یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

 

خبر خوب برای ترامپ؛ اقتصاد اولویت اول آمریکایی‌ها

هادی خسروشاهین کارشناس مسائل آمریکا در این مطلب به این موضوع مهم پرداخته است که علی رغم اثرگذاری شیوع ویروس کرونا و نحوه مدیریت این پاندمی توسط دولت ترامپ بر افکار رای دهندگان؛ بر اساس نظرسنجی‌ها هنوز اقتصاد اولویت اول رای دهندگان آمریکایی است. خسروشاهین این موضوع را بر مبنای آمار و اراقام به خصوص در ایالت‌های سرنوشت ساز پیگیری کرده است. او معتقد است که با توجه به عملکرد دولت ترامپ در حوزه اقتصاد، این امر در نهایت به سود دونالد ترامپ است. متن این گزارش را این جا بخوانید. 

 

گزارش روزانه انتخابات: معرفی قاضی برت؛ جنگ بزرگ ایدئولوژیک فیل‌ها با خرها

پرستو بهرامی راد در گزارش روزانه خود از آخرین تحولات انتخاباتی به مقوله معرفی ایمی کونی برت به عنوان نامزد عضویت در دیوان عالی آمریکا از سوی ترامپ پرداخته است. بهرامی راد این اقدام ترامپ را با توجه به سوابق و عقاید قاضی برت یک جنگ بزرگ ایدئولوژیک بین محافظه‌کاران و لیبرال‌ها دانسته است. بهرامی راد نخستین گزارش تصویری یک دقیقه‌ای خود را نیز به انضمام این ویدئو ارایه کرده است. متن کامل این گزارش را این جا بخوانید و ببینید. 

 

گزارش تصویری: معرفی برت به جای قاضی گینزبرگ

 

ویدئوهای انتخابات آمریکا: برت جایگزین گینزبرگ در دیوان عالی آمریکا

آخرین ویدئوهای انتخابات آمریکا را در این جا ببینید. 

 

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

 

یادداشت اختصاصی شیرین هانتر در دیدار: آیا در دوران بایدن سیاست آمریکا در قبال خاورمیانه تغییر خواهد کرد؟

خیلی از آمریکایی‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که گرایشات چپ دارند نگران سوءاستفاده‌ ترامپ از اختیارات ریاست‌جمهوری هستند. آن‌ها نگرانند که ادامه‌ این رفتار، به تضعیف دمکراسی آمریکایی، تعمیق اختلافات قومی و نژادی و در نتیجه تضعیف انسجام ملی منجر شود. این نگرانی‌ها می‌تواند سبب شود برخی از کسانی که در سال ۲۰۱۶ به ترامپ رای دادند، در انتخابات آتی به بایدن رای بدهند..... ادامه یادداشت شیرین هانتر را این جا بخوانید. 

 

گزارش روزانه انتخابات: بهبود وضعیت ترامپ؛ گردونه به نفع محافظه‌کاران می‌چرخد

گزارش روزانه پرستو بهرامی راد از انتخابات آمریکا به مرور آخرین تحولات پرداخته است. از تلاش ترامپ برای معرفی یک قاضی محافظه‌کار در دیوان عالی، تا آخرین وضعیت نظرسنجی‌ها و تحولات مربوط به نخستین مناظره بایدن و ترامپ که روز پنجشنبه برگزار خواهد شد. متن کامل این گزارش را این جا بخوانید.

 

ویدئوهای انتخابات آمریکا: فریدمن آمریکا در آستانه جنگ داخلی قرار دارد

آخرین ویدئوهای انتخابات آمریکا را در این جا ببینید. 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: