اخبار تهران | دیدار نیوز

نعمت احمدی: امیدوارم در روز حضرت زهرا (س)، زهرا اسماعیلی اعدام نشود

نعمت احمدی: امیدوارم در روز حضرت زهرا (س)، زهرا اسماعیلی اعدام نشود

«نعمت احمدی»، وکیل پرونده زهرا اسماعیلی، عصر روز سه شنبه به دیدارنیوز گفت: قرار است حکم اعدام زهرا اسماعیلی به جرم قتل همسرش صبح چهارشنبه در زندان رجایی شهر اجرا شود. امروز چند نفر برای آخرین تلاش‌ها در منزل اولیا دم جمع شده اند تا شاید رضایت آن‌ها را بگیرند. تلاش‌ها ادامه دارد و امیدوارم در روز مادر که تولد حضرت فاطمه زهرا (س) است، شاهد اعدام یک "زهرا" نباشیم.
زهرا صدراعظم‌نوری: نگاه مردانه‌ای به پست‌ها و مسئولیت‌ها وجود دارد/ اجازه نمی‌دهیم در باغ‌ها برج بسازند

زهرا صدراعظم‌نوری: نگاه مردانه‌ای به پست‌ها و مسئولیت‌ها وجود دارد/ اجازه نمی‌دهیم در باغ‌ها برج بسازند

شورای شهر تهران از نهاد‌های مهمی است که به خوبی می‌تواند با برنامه ریزی مناسب و بهره گیری از زنان مستعد، در جهت پیگیری حقوق بانوان، اقدامات موثری را انجام دهد و به بررسی و حل مشکلات زنان در شهر بپردازد. البته تعداد زنان در دوره فعلی شورا به نسبت ادوار، از عدد قابل اعتنایی برخوردار است و باید میزان اثرگذاری آنان مورد سنجش واقع شود. دیدارنیوز در خصوص نقش زنان در شورای اسلامی شهر تهران و بررسی اقدامات آنان با زهرا صدراعظم‌نوری عضو شورای شهر و رئیس کمیسیون سلامت این نهاد به گفتگو پرداخته است. وی می‌گوید: اگر زنان توانمند باشند و از دانش کافی و تجربه لازم بهره‌مند باشند می‌توانند اثرگذار باشند. در شورای پنجم، شش نفر خانمی که حضور دارند خیلی تأثیرگذار هستند. در یک جا‌هایی تأثیرگذاری آن‌ها از مردان هم بیشتر است. حرف‌هایی که می‌زنیم، تصمیماتی که می‌گیریم و سیاست‌هایی که اتخاذ می‌کنیم غالباً اجرا می‌شود و مانع آنچنانی در مقابلش نمی‌بینیم. وقتی حرف ما کارشناسی، مستند و منطقی است خیلی خوب پذیرفته می‌شود. در شورای شهر این دوره می‌توانم قاطعانه بگویم که نقش خانم‌ها بسیار پررنگ و اثرگذار است، تا جایی که آقایان شورا هم به این امر اذعان دارند.
محور شمشک به دیزین از فردا مسدود می‌شود

محور شمشک به دیزین از فردا مسدود می‌شود

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمیرانات اعلام کرد: با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی مبنی بر آغاز بارش برف و کولاک در ارتفاعات استان تهران، محور شمشک-دیزین که فقط اسکی‌بازان اجازه تردد از این مسیر را داشتند، از فردا (چهارشنبه) تا مساعد شدن اوضاع مسدود می‌شود.
ازدحام مسافر با افزایش سرفاصله حرکت مترو و اتوبوس/ اعلام وضعیت عادی برای شیوع کرونا!

ازدحام مسافر با افزایش سرفاصله حرکت مترو و اتوبوس/ اعلام وضعیت عادی برای شیوع کرونا!

با پایان تعطیلات نوروزی، دولت و شخص رئیس جمهور در اظهاراتی تامل برانگیز اعلام کردند که از شنبه ۲۳ فروردین، روال عادی کار پیگیری خواهد شد و کارمندان باید بر طبق مقررات و ضوابط اعلامی، بر سر کار‌های خود حاضر شوند. این در حالی است که به گفته رسانه‌های دولتی، در ۲ روز ابتدایی هفته جاری و با بازگشت بخشی از کارمندان به محل کار، ۲۵ درصد بر تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها اضافه شده است، هرچند در تحلیل نهایی، تقصیر این افزایش شیوع و ابتلا بر عهده مردمی قرار می‌گیرد که از خانه بیرون می‌آیند. اما سوال اینجاست که در شرایطی که دولت اعلام وضعیت عادی کرده و مردم را ملزم نموده تا از خانه بیرون بیایند و بر سر کار حاضر شوند، تکلیف وضعیت سلامت مردم چه می‌شود؟ این بازگشت به محل کار که مصادف با شلوغی خیابان‌ها و ازدحام مردم در ایستگاه‌ها می‌شود، در شرایطی است که ناوگان حمل و نقل عمومی؛ اعم از مترو و اتوبوس، همچنان بر منوال ایام تعطیلات نوروز کار می‌کنند و سرفاصله‌های حرکت، طولانی است. این موضوع در حالی است که برخی از راننده‌ها نیز از حضور در محل کار ابا دارند و بسیاری از آنان نیز مبتلا به بیماری کرونا شده اند.
محمدجواد حق‌شناس: ساختار حاکمیت با رای مردم همراهی نمی کند/هسته سخت قدرت با شورای شهر تهران هماهنگ نیست

محمدجواد حق‌شناس: ساختار حاکمیت با رای مردم همراهی نمی کند/هسته سخت قدرت با شورای شهر تهران هماهنگ نیست

به نظر می‌رسد تا به امروز هیچ‌یک از دوره‌های شورای شهر و روستا موفق نشده است که رضایت مردم را به دست آورد و همواره از سوی مردم ناکارآمد دانسته می‌شود. درباره دلایل ناکارآمدی شورای شهر واینکه آیا این برداشت مردم با واقعیت انطباق دارد یا خیر، دیدارنیوز با محمدجواد حق‌شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیسیون اجتماعی شورا به گفتگو پرداخته است. حق شناس می‌گوید: هسته سخت قدرت با شورای شهر هماهنگ نیست. شورای شهر دوره گذشته، متناسب با رویکرد تعیین شده، پیش می‌رفت و در کل حوزه‌های اقتصادی، حاکمیت را همراه داشت. در بسیاری از حوزه‌ها شاهد بودیم که مدیریت شهری و مدیریت حوزه‌های هسته سخت، کاملا با هم همراه و هم داستان شدند و در این مسیر ملاحظه می‌شد که بسیاری از پرگو‌ها با نهاد‌های حاکمیتی و نظامی رابط شده‌اند و کاملاً در اختیار آن‌ها بودند، اما در این دوره، امکانات فراهم کردن بخش عمده‌ای از مطالبات شهری تهران که دهک کاوی هم شده و خاص شهر بود در عمل نه تنها فراهم نشد، بلکه بدهی بسیار بزرگ ۶۰ هزار میلیاردی که از دوره قبل برجای مانده بود را شورای فعلی و مدیریت شهری جدید باید در کنار کسب درآمد، پرداخت می‌کرد و به همان میزان برای ۴ سال آینده نیز نیاز به درآمد داشت.
آخرین وضعیت زندان شهر ری از زیان مدیرکل زندان‌های تهران

آخرین وضعیت زندان شهر ری از زیان مدیرکل زندان‌های تهران

مدیرکل زندان‌های استان تهران در واکنش به انتشار خبر دوهزار زندانی بی ملاقاتی در زندان شهرری و همچنین فروش مایع دستشویی به قیمت ۷۵ هزار تومان در فروشگاه این زندان، این خبر را تکذیب و ادعا‌های مطرح شده را بی‌اساس عنوان کرد.
۱
آخرین اخبار بیشتر
پرطرفدارترین ها