اخبار آذربایجان شرقی | دیدار نیوز

برشی از معماری کهن آذربایجان
روایتی از جاذبه‌های خانه - موزه سلماسی در تبریز

برشی از معماری کهن آذربایجان

عمارت تاریخی سلماسی دو طبقه است و آدمی را به ۱۶۰ سال قبل می‌برد و همچون پنجره‌ای به تاریخ، امکان دیدن تصاویری از گذشته‌های دور شهر تبریز را فراهم می‌کند. بنای این ساختمان تاریخی که ۸۷۵ مترمربع وسعت دارد با سردری بلند و سکو‌های طرفین و دیوار‌های آجری و نیز با ایوان‌هایی که با ستون‌های گچ‌بری شده تزئین شده‌اند، نمایی از معماری کهن آذربایجان را به نمایش می‌گذارند.
جنجال شاسی‌بلند‌های مجلس؛ «باید به اسم داماد، عروس یا رئیس دفتر باشد»
علیرضابیگی، نماینده مجلس مطرح کرد

جنجال شاسی‌بلند‌های مجلس؛ «باید به اسم داماد، عروس یا رئیس دفتر باشد»

احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس و افشاگر رسوایی واگذاری خودروهای شاسی بلند به تعدادی از نمایندگان مجلس انقلابی با اشاره به این موضوع که حکمش به دلیل این افشاگری نقض نشده و الان منتظر رای دادگاه تجدیدنظر است، گفت: نماینده مجلس در معرض یک توطئه‌ای قرار گرفته و معاون مجلس به او زنگ زده و گفته که برای شما این ماشین‌ها را در نظر گرفتیم و شرطشان این است که باید به اسم داماد، عروس، شوفر یا رئیس دفترتان باشد.
تراکتور ۱ - ۳ شارجه؛ عیبی چوخ!
پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا

تراکتور ۱ - ۳ شارجه؛ عیبی چوخ!

تیم تراکتور ایران با شکست تلخ برابر شارجه امارات نتوانست به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برسد و سومین باخت پیاپی را در هفته‌های اخیر پذیرفت. هواداران پرشور تراکتور که برای حمایت از تیم خود معمولا از شعار عیبی یوخ استفاده می‌کنند این بار شاهد یک شکست دیگر بودند و این بار می‌‎‌توان از عیبی چوخ استفاده کرد که ناراحتی بابت این ناکامی نماینده ایران را نشان می‌دهد.
۱
آخرین اخبار بیشتر
پرطرفدارترین ها