اخبار خوزستان | دیدار نیوز

جذب سرمایه گذار هم و غم بندر شادگان
اختصاصی دیدارنیوز:

جذب سرمایه گذار هم و غم بندر شادگان

سرپرست بندر شادگان گفت: بسترهای لازم به منظور جذب سرمایه گذار فراهم شده و توسعه ی فضای بندر در این راستا در دستور کار قرار گرفته است.
معما‌های حل نشده ماهشهر
"دیدارنیوز" در گفتگو با محمد گلمرادی نماینده مردم ماهشهر بررسی کرد؛

معما‌های حل نشده ماهشهر

ماهشهر دومین شهر بزرگ استان خوزستان است. هرچند بندر ماهشهر یکی از کلیدی‌ترین بنادر ایران است، اما با مشکلات مربوط به آب آشامیدنی، معیشتی و اقتصادی در چند دهه اخیر مواجه بوده است. شهرستان ماهشهر در جریان اعتراض‌های اخیر یکی از کانون‌های مهم و پرحادثه بود. دیدارنیوز برای بررسی اتفاقات ماهشهر بعد از گرانی بنزین و وقایع رخ داده در این شهر در چهل روز گذشته، با محمد گلمرادی نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی گفتگو کرده است. وی در سخنان خود گفت: به خاطر آب‌های سطحی و فاضلاب‌های شهری که در خصوص رسیدگی به آن‌ها کم کاری صورت می‌گیرد، نیزار‌هایی در نقاط پراکنده در آن منطقه به وجود آمده است. در محل‌هایی که افراد تجمع کرده بودند نیزار‌هایی واقع است و افراد به داخل آن‌ها رفته‌اند؛ اما به این شکل که با توپ و تانک برخورد شده است به این صورت نبوده است. چون در این مناطق نیزار است از تکنولوژی جدید استفاده کرده‌اند و به این موضوع بسیار دامن زده‌اند. هر زمان در کمسیون امنیت ملی تعداد کشته شده‌ها جمع بندی و نهایی بشود، از آن طریق آمار و ارقام را اعلام می‌کنیم. در جریانات ماهشهر افراد بیگناه نیز کشته شده‌اند.
شهرداری اهواز مسئولیت خود را در قبال دفع آب سطحی نمی‌پذیرد

شهرداری اهواز مسئولیت خود را در قبال دفع آب سطحی نمی‌پذیرد

تصاویری که این روز‌ها در فضای مجازی دست به دست می‌شود، نشان می‌دهد اموال و وسایل زندگی بسیاری از خانواده‌های ساکن مناطق شیب‌دار اهواز در آب‌های سرگردان غوطه‌ور هستند. همه این مسائل نشان از این دارد که آبگرفتی در اهواز و دیگر شهر‌های خوزستان به سمت بحرانی شدن شرایط می‎رود. از سوی دیگر با ادامه بارندگی‌ها امکان سیل در این استان بار دیگر امکان‌پذیر خواهد کرد. علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیدارنیوز گفت: اهواز صد در صد فاقد سیستم دفع آب سطحی است و شهر‌های استان خوزستان تا حدود زیادی فاقد سیستم دفع فاضلاب هستند. متأسفانه در خصوص آب‌های سطحی، شهرداری هیچ اقدامی نکرده است. شهرداری در مقطعی می‌گفت ما پول نداریم، اما جدیداً خیلی گستاخ شده‌اند و می‌گویند اصلاً وظیفه ما نیست. شهردار اهواز در مصاحبه اخیر خود در تلویزیون خوزستان بیان کرد که وظیفه ما نیست و دفع آب سطحی باید از طریق سیستم فاضلاب انجام شود. ولی طبق قانون مسئول دفع آب سطحی، شهرداری است.
سلام دوباره به زندگی در مناطق سیل زده
"دیدارنیوز" به بررسی وضعیت بازسازی شهرهای سیل‌زده می‌پردازد؛

سلام دوباره به زندگی در مناطق سیل زده

عید سال ۹۸ شاید یکی از سخت‌ترین تعطیلات نوروزی بود که کشور تا امروز تجربه کرده است. هر روز از بخشی از کشور خبر سیل می‎آمد و فیلم‎های دلخراشی از تخریب خانه‌ها و ویرانی شهر‌ها توسط سیل بین مردم دست به دست می‌شد. افراد زیادی در این سیل جان و مال و اقوام خود را از دست دادند و لباس عیدشان به لباس عزا تبدیل شد. اینک بعد از شش ماه از وقوع سیل، دیدارنیوز به سراغ مسئولین ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل‌زده استان‌های لرستان و خوزستان رفته است تا در جریان جزئیات طرح بازسازی شهر‌ها و خانه‌های ویران شده قرار گیرد.
باید تصمیمات سختی بگیرم/ ورود و خروج خوزستان سختگیرانه نظارت می‌شود
استاندار خوزستان:

باید تصمیمات سختی بگیرم/ ورود و خروج خوزستان سختگیرانه نظارت می‌شود

استاندار خوزستان با تشریح آخرین وضعیت شیوع کروناویروس در استان گفت: نقش اصلی در پیشگیری از ابتلا به این ویروس را مردم ایفا می‌کنند. باید در شیوه زندگی، رفتار و عملکردمان تغییر و اصلاح ایجاد کنیم. مسئولین نیز باید شیوه مدیریت خود را اصلاح کنند در غیر این صورت ما شکست خواهیم خورد نه ویروس.
۱
آخرین اخبار بیشتر
پرطرفدارترین ها