تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
افاضات اضافه

رنگ کشور سیاه شد؛ عوام دست از اذیت خواص برنمی‌دارند

افاضات اضافه ستون هفتگی بیانات عوام الملک است که در آن به بیان نظرات منور خود در مورد مسائل جهان می‌پردازد. هفته‌هاست که این نابغه خاص دوران مشغول نگارش خاطرات روزانه است.

کد خبر: ۸۶۷۸۸
۱۴:۵۲ - ۲۷ فروردين ۱۴۰۰

رنگ کشور سیاه شد؛ عوام دست از اذیت خواص برنمی‌دارند

دیدارنیوز _ عوام الملک: 

 جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
از ابتدای صبح اخبار تصمیمات و برنامه‌های در دست اجرا برای مقابله با کرونا را دنبال کردم. معلوم بود همه دستگاه‌ها و بخش‌ها کاملا با هم هماهنگ هستند و زیر نظر یک مرکز واحد کار می‌کنند. بعضی جا‌ها یک سری اختلاف نظر وجود داشت که ایرادی ندارد. بانمک‌ترین عضو خواص‌الدوله باز هم اکتشاف جدیدی کرد و فهمید افزایش شیوع کرونا در این روز‌ها به خاطر سفر‌های نوروزی و صف‌های مرغ است. متاسفانه عوام، طبق معمول با بی‌ملاحظگی برای خواص دردسر درست کرده‌اند. البته اشاره بانمک‌ترین عضو خواص‌الدوله به صف مرغ، کار درستی نبود. باعث سوءاستفاده غربی‌ها می‌شود. بزرگوار مشهدی هم نظریه مهمی را در مورد کرونا بیان کرد. احتمال می‌دهد شیوع کرونا به این خاطر است که عوام نتوانند از خانه بیرون بروند و رای بدهند. کشف مهمی‌ست. یکی از خواص دیشب اعلام کرده بود شهر‌های قرمز ده روز تعطیل می‌شوند. امروز یکی دیگر از خواص اعلام کرد چنین تصمیمی هنوز گرفته نشده است. کمی اختلاف نظر در این امور، طبیعی‌ست. گویا تلاش‌های من و اهالی و کسبه محل به بار نشسته است و از امروز خیلی‌ها نمی‌توانند به کلاب‌هاوس وصل شوند. امیدوارم کلا کسی نتواند. مذاکرات بین ما و قدرت‌های جهان در وین ادامه یافت. گویا عده‌ای امیدوارند که نتایجی داشته باشد. البته باید طوری اقدام کنیم که چین و روسیه ناراحت نشوند. یکی از خواص‌الرعایا هم گفت اجازه نمی‌دهند دو شرکت معروف کره‌ای به ایران برگردند. کار درستی‌ست. مخصوصا که قرار است نخست‌وزیر کره دو روز دیگر به تهران بیاید. باید بفهمد که نهایتا می‌تواند به صرف چای و شیرینی با اسحاق بیاید و بلافاصله باید برگردد. حرف دیگری نداریم. عصر خبر درگذشت شاهزاده فیلیپ مورد توجه بود. ثابت می‌کند عزرائیل سراغ همه می‌رود؛ ولو بعد از صد سال. رسانه‌های خارجی هم خیلی با آب و تاب به این موضوع پرداختند. حدس می‌زنم می‌خواهند مانع انتشار خبر دستاورد خودجوش ما در ایجاد اختلال در کلاب‌هاوس شوند.


بیشتر بخوانید: یه روز خوب می‌آد که ما واکسن بسازیم


شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
از امروز تعطیلی ده روزه شهر‌های قرمز شروع شد. تقریبا همه چیز طبق روال عادی در شهر جریان داشت. عوام نمی‌خواهند چرخ‌های پیشرفت کشور متوقف شود. یکی از خواص اعلام کرد این وضع تعطیلی قابل قبول نیست و شهر باید کامل تعطیل بشود. مساله این است که اگر عوام کار نکنند چه کسی باید کارخانه تولید واکسن را طبق دستورات خواص بسازد؟ محسن که قبلا هم گفته بود این بار قوی در انتخابات شرکت می‌کند اعلام کرد برای اقتصاد کل کشور برنامه دارد. ظاهرا همان برنامه سال ۹۲ که ۳۰۰۰ صفحه بوده است را تبدیل به ده هزار صفحه کرده است. اینکه محسن تقریبا سالی هزار صفحه برای اقتصاد کشور برنامه نوشته است قابل تقدیرست. هر که حجمش بیش، رایش بیشتر! یکی از عوام به من مراجعه کرد و ماجرای دستگیری خودش به خاطر حجاب نامناسب را تعریف کرد. ظاهرا عصر چهارشنبه هنگام مراجعت از محل کار در حوالی میدان ونک دستگیر و ظرف چند ساعت پس از فکر کردن به کار‌های زشتش و ارائه تعهد آزاد شده بود. خیلی خوب است که زنان و دختران را با مهربانی در مورد اینکه چطور لباس بپوشند راهنمایی می‌کنند. قطعا هیچ جای جهان از این امکانات ندارند. جالب بود که عوام مذکور با همان لباس زمان دستگیری دوباره در محل کار حاضر شده بود. نشانه رافت و مهربانی ما در برخورد با این مجرمان خطرناک است.


بیشتر بخوانید: به عوام چه ربطی دارد که محمدجواد چه چیزی را امضا می‌کند؟


یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
بانمک‌ترین عضو خواص‌الدوله در ادامه اقدامات موثرش درباره کرونا اعلام کرد که همانطور که قبلا گفته بود فروردین و بهار سختی خواهیم داشت و هفته آینده وضعیت کشور از قرمز به سمت سیاه می‌رود. تسلطش به رنگ‌ها واقعا قابل تقدیر است. رییس بعدی خواص‌الدوله می‌تواند از او در امور هنر‌های تجسمی استفاده کند. اصولا عوام نمی‌خواهند دست از اذیت و آزار خواص بردارند و این قابل قبول نیست. گویا تست کرونای بزرگوار مشهدی هم مثبت است، اما مشکل دیگری ندارد. خیالم راحت شد که همچنان در نوشتن خاطرات جمعه‌ها کمک خواهد کرد. یکی از خواص‌المله خبر‌های جدیدی از چیزی که بین ما و چین امضا شده است داد. گویا قرار شده با همکاری چینی‌ها بتوانیم بر فضای مجازی خودمان حاکمیت داشته باشیم. خیلی مهم و خوب است. چینی‌ها در این زمینه‌ها هم متخصص هستند. بهتر است تا دیر نشده به فکر یاد گرفتن روش‌های ارتباط با دود یا ارسال مورس باشیم. عصر خبر آمد که در نطنز برق رفته و بهروز زمین خورده است. وقتی برق نیست باید بیشتر مراقب جلوی پایمان باشیم.


بیشتر بخوانید: خدا کمک کند که در سال جدید عوام خوبی برای خواص باشیم


دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
مصاحبه عبدالرضا درباره محمود را خواندم. چیز تازه‌ای نداشت. حرف‌هایی که عوام دوازده سال پیش درباره محمود می‌زدند و بابتش کتک می‌خوردند را تکرار کرده بود. البته خیلی خوب است که خواص بلافاصله حرف‌های عوام را قبول نمی‌کنند و سال‌ها در موردش فکر می‌کنند و بعد به همان نتیجه می‌رسند. یکی دیگر از خواص‌المله هم اعلام کرد که می‌خواهد کاندیدای ریاست خواص‌الدوله شود. احتمالا باید پیشنهاد بدهیم زمان انتخابات ریاست خواص‌الدوله چند ماهی عقب بیفتد تا بقیه خواص‌المله هم بتوانند برای کاندیدا شدن آماده شوند. معلوم است خواص‌المله از میزان خدمتشان در جایی که هستند رضایت ندارند و می‌خواهند بیشتر خدمت کنند. فریدون هم که خودش سال‌ها عضو خواص‌الدوله بوده و حالا یک سال است از خواص‌المله شده درباره قطع برق در نطنز با لبخند گفت که دشمن کارش را قشنگ انجام داده است‌و جزییات این قشنگی را هم تشریح کرد. به نظر می‌رسد در حال مسخره کردن دشمن بود، چون قطع برق ربطی به دشمن ندارد و اگر هم داشته باشد خنده ندارد و تازه اگر هم خنده داشته باشد اینقدر جزئیات گفتنی ندارد. یکی از معاونان محمدجواد جوان اعلام کرد که از همراه اول و ایرانسل و مخابرات ایران بابت ایجاد اختلال در کلاب هاوس شکایت کرده‌اند. اینکه زیر مجموعه‌های یک وزارتخانه اینقدر آزاد هستند که می‌توانند آنقدر حرف مقام بالاتر را گوش نکنند که مجبور شود از ایشان شکایت کند نشانه آزادی عمل بخش‌های مختلف است. ضمن اینکه همراه اول و ایرانسل و مخابرات به شکایت‌های ما و اهالی و کسبه محل گوش داده‌اند و جهت رفع نگرانی‌های عوام همیشه در صحنه اقدام درستی انجام داده‌اند. به نظرم برای جلوگیری از افزایش پرونده‌ها، بهتر است شکایت محمدجواد جوان را در پرونده خودش اضافه کنند و وقتی می‌خواهند بقیه اتهاماتش را بررسی کنند این را هم با خودش حساب کنند. بهتر است. گویا خیلی پررو شده است.


بیشتر بخوانید: سختی‌های زندگی خواص


سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
بهروز که چند روز پیش به خاطر قطع برق زمین خورده بود امروز اعلام کرد که غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم آغاز شده است. امیدوارم دیگر برق نرود، چون هم برای بهروز خطرناک است و هم ۶۰ درصد خیلی زیاد است. یکی از خواص‌المله هم گفته اینکه در نطنز برق رفته نتیجه مذاکره است و مذاکره هم نتیجه مصوبه خواص المله بوده است. به نظر می‌رسد قصد داشته از خواص‌المله تعریف کند، ولی باز هم در فن بیان دچار مشکل بوده است. صحبت‌های محمدجواد را خواندم. گفته اگر فشار بیشتر شود خود را کاندیدای ریاست خواص‌الدوله می‌کند. حالا فهمیدم چرا دوره محمود و حسن اینطوری بوده است. احتمالا، چون فشار زیاد شده رییس خواص‌الدوله شده‌اند و نتیجه‌بخش هم بوده است. باید همه، فشارهای‌مان را با هم تقسیم کنیم. فیلم مربوط به بستری بودن یکی از هنرپیشگان کشور در ICU به خاطر کرونا را دیدم. خیلی مفرح و شاد و با شمع و کیک توام بود. اتفاقا شمع‌هایش دود خوبی هم داشت که برای فضای بیمارستان مناسب بود.‌ای کاش یک سیگار برگ هم روی لب هنرپیشه عزیزمان می‌گذاشتند. تصاویر آنقدر دل‌انگیز بود که هوس کردم کمی کرونا بگیرم و در کنار کادر درمان مذکور خوش بگذرانم. گویا در آمریکا دوباره پلیس دست به جنایت زده و متاسفانه یکی از عوام سیاه‌پوست را به قتل رسانده است. همزمانی این ماجرا با برگزاری دادگاه رسیدگی به قتل برادر عزیزمان، مرحوم جورج فلوید مشکوک و معنادار است. البته پلیس آمریکا گفته قتل جدید به خاطر خطای افسر پلیس بوده است که می‌خواسته از سلاح برقی استفاده کند، اما به اشتباه از سلاح کمری استفاده کرده است. جالب است که نیرو‌های پلیس‌شان فرق اسلحه کمری با اسلحه برقی را تشخیص نمی‌دهند. قبلا هم ثابت کرده بودند فرق هواپیمای مسافربری با هواپیمای جنگی را نمی‌دانند. قطعا به ما حسودی می‌کنند که از این اشتباهات نداریم. خواص‌الدوله مسوول امور طرق و شوراع گفته است با راننده اتوبوسی که در آن یک روحانی عوام را به ماسک نزدن تشویق کرده بود برخورد خواهد شد. بسیار اقدام درست و شجاعانه‌ای است. در روزگار فعلی، راننده مثل مدیر مسوول نشریه است و مسوولیت همه مطالب گفته شده در اتوبوس را برعهده دارد. اگر چه در همین روزگار فعلی، مدیر مسوول نشریه مثل راننده اتوبوس در روزگار گذشته است و می‌تواند برای نجات دادن خودش سرنشینان مزاحم را پیاده کند.


بیشتر بخوانید: واکسن کرونا باید با دقت تزریق شود؛ سرعت که مهم نیست!


چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
دیشب گویا در فضای کلاب‌هاوس فائزه دختر اکبر حرف‌هایی زد که امروز باعث شد محمود از طریق دفترش او را نصیحت کند. دفتر محمود تلویحا تاکید کرد که به فائزه علاقه دارد همانطور که به پدرش علاقه داشته است. محمد هم که قبلا برای ریاست خواص‌الدوله کاندیدا شده بود و دوباره تصمیم دارد بیاید گفته اگر رای بیاورد تورم را صفر می‌کند. معلوم است گزینه خوبی‌ست. شاید بشود طرحی داد و محمد و محسن را همزمان به عنوان رییس خواص‌الدوله انتخاب کرد. همه مشکلات کشور و سایر مشکلات جهان که محمود نتوانسته بود حل کند حل خواهند شد و عوام هم می‌توانند لبخند بزنند. اتفاقا محسن هم حرف‌های مهمی در مورد مشکلات امنیتی زد. به هر حال محسن در زمینه مسائل امنیتی و عملیات فریب استاد است. پیشنهاد حکیمانه روزنامه بودجه‌بگیرِ خط‌بده را خواندم. گفته است باید بساط گوگل را جمع کرد، چون به بهانه راهنمایی عوام آن‌ها را گمراه می‌کند. چه خوب است که چنین افرادی در جامعه ما هستند و چشم عوام را به واقعیت‌ها روشن می‌کنند. البته ما که مدت‌هاست گفته‌ایم باید کلا بساط اینترنت را جمع کنند. متاسفانه خواص‌الدوله خودمان نکردند. امیدوارم چینی‌ها بکنند.


بیشتر بخوانید: گوشی‌های هوشمند را جمع‌آوری کنید؛ مگر ۱۱۰۰ چه مشکلی داشت؟


پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
صبح زود بعد از اذان هنوز هوا تاریک بود که به شکل ناشناس به کوه رفتم. بعد از حدود دو ساعت راهپیمایی، یکی از عوامی که فکر می‌کند می‌تواند یک روز تبدیل به خواص بشود مرا شناخت. دعوت کرد که ادامه مسیر را با او بروم و گفت بهتر است خیلی با بقیه عوام نباشم تا بتوانم وارد جمع خواص بشوم. قرار شد در موردش فکر کنم و خبر بدهم. اما از وسط راه، خسته شدم و برگشتم. واقعا همقدم شدن با خواص کار هر عوامی نیست. حتی اگر مثل من، عوام‌الملک باشد. در اخبار متوجه شدم که امروز سالگرد رونمایی از بشقاب آنتن‌دار مخصوص شناسایی ویروس کروناست. خیلی اختراع مهم و تاثیرگذاری بوده است. البته متاسفانه طبق معمول، حسادت‌ها و توطئه غربی‌ها اجازه نداد آنطور که باید از دستگاه استفاده بشود. چون دستگاه، مخصوص شناسایی ویروس چینی بود و غربی‌ها به همین خاطر مقادیر زیادی ویروس انگلیسی به کشور فرستادند تا دستگاه از کار بیفتد. اشکالی ندارد. نباید مانع از قدردانی از نخبگان سازنده آن شود. امیدوارم خواص‌البلد جدید که آمدند مجسمه نخبگانی را که در رونمایی از بشقاب آنتن‌دار حضور داشتند در دروازه ورودی همه شهر‌ها قرار بدهند. باید نشان بدهیم که قدر نخبگانم را می‌دانیم حتی اگر غربی‌ها نوع ویروس را عوض کنند. این بشقاب آنتن‌دار هم قطعا یک روزی در جای دیگری برای کاری دیگری می‌تواند دوباره رونمایی شود.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر