تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!
افاضات اضافه

این همه واکسن رونمایی کردیم بالاخره یک روز به عوام هم می‌رسد

از آن جا که هفته قبل خاطرات عوام الملک به دلیل تقارن با ایام سوگواری منتشر نشد، امروز خاطرات این دو هفته به صورت یکجا منتشر می‌شود تا همگان از نظرات این نابغه خاص دوران استفاده کنند.

کد خبر: ۱۰۶۴۴۲
۱۲:۳۴ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۰

افاضات اضافه

دیدارنیوز _ عوام الملک: توضیح ضروری این که از آن جا که هفته قبل ایام سوگواری بود و خدا را شکر ما که عوام باشیم هر چیزمان سر جایش نباشد، دین و مذهبمان درست است، خاطراتمان را منتشر نکردیم. حالا چشم مخاطبان کور که باید کل خاطرات این دو هفته را بخواند و از سطور مشعشع آن رهنمودها را استخراج کند.

جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

پآقای علیرضا خوشبخت [سردبیر دیدارنیوز]پیام داد که افاضات اضافه در دیدارنیوز یک ساله شد و گفت قدیمی‌ترین ستون نشریه است. ستون هم ستون‌های قدیم! بزرگوار کرجی به سفرای انگلیس و روس هشدار داد که ما هم عکس‌های زیادی برای انتشار داریم. کار دارد به جا‌های باریک می‌کشد. امیدوارم فیلم بستنی‌خوری از کسی منتشر نشود. بزرگوار تبریزی هم گفت باید سفیر انگلیس تنبیه شود، ولی سفیر روس همین که بگوید معذرت می‌خواهد کافی‌ست. درستش هم همین است. از اول هم کار، کار انگلیس‌ها بوده و روس‌ها همیشه مظلوم واقع شده‌اند. شاید اصلا نیاز به عذرخواهی سفیر روس هم نباشد. مهم این است که ما به شعار نه شرقی، نه غربی پایبند باشیم. ما و چین و روسیه هم که مرکز محسوب می‌شویم. فیلمی از بازدید دیروز ابراهیم از یک داروخانه به دستم رسید. با جوانی صحبت کرد که هنوز گل‌هایش باز نشده بود. قرار شد قبل از اینکه گل‌هایش باز شود واکسن بزند. ما هم باید مراقب باشیم گل‌هایمان قبل از واکسن زدن باز نشود. ابراهیم گفت خودش دیده است که دارو هست. خیالم راحت شد. گفته بودم از وقتی ابراهیم بیاید همه مشکلات حل می‌شوند. خوشبختانه دارو هم هست. اخبار تحولات افغانستان بعضی جا‌ها مورد توجه است. نیرو‌های اصیل و مهربان طالبان در حال فتح شهر‌های مختلف هستند و با عوام خیلی خوب برخورد می‌کنند. اتفاقا از طرف خواص‌الدوله‌ها به رسانه‌ها توصیه شده در مورد طالبان واژه‌هایی همچون وحشی‌گری و جنایت به کار نبرند. راست هم می‌گویند. طالبان جز مهربانی با عوام کاری نمی‌کنند. اینکه شهر‌ها را هم پشت سر هم می‌گیرند نشانه حکومت طالبان بر دل‌هاست. تصاویری از تجمعات بعضی از عوام منتشر شد که در آن مداح می‌گفت اگر قرار بود کرونا بگیرم و بمیرم تا حالا مرده بودم. راست هم می‌گوید. همانطور که واکسن را به صورت گروه‌های صنفی تزریق می‌کنند به نظر می‌رسد بعضی صنف‌ها هم نمی‌گیرند. قبلا هم شنیده بودم.

 شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰

در جلسه امروز خواص‌المله با استعفای علیرضا که رییس بلدیه تهران شده است موافقت شد. حیف شد. علیرضا می‌تواند همه چیز را پوشش دهد و بهتر بود اجازه می‌دادند با حفظ بقیه سمت‌هایش رییس بلدیه شود. البته خودش گفت با اینکه دیگر خواص‌المله قم محسوب نمی‌شود، اما دفترش را در قم تعطیل نمی‌کند تا علاوه بر حل مشکلات تهران به مشکلات قم هم رسیدگی کند. قدرت رسیدگی علیرضا به مشکلات خیلی زیاد است و حیف است برای قبول پست جدید از پست‌های قبلی استعفا دهد. نامه ۴۰۰ نفر از حقوقدانان قاعدتا اصولی را هم دیدم. گفته‌اند، چون علیرضا برای ریاست خواص‌الدوله تایید صلاحیت شده پس صلاحیت ریاست بلدیه را دارد. منطقی‌ست. اصلا کسی صلاحیتش در اینجور جا‌ها تایید می‌شود که صلاحیت همه کاری را داشته باشد. سخنان مهم حجت را که قرار است عضو خواص‌الدوله بشود دنبال کردم. نکات آموزنده‌ای درباره درب پارکینگ‌ها در کره جنوبی گفت. ظاهرا طوری طراحی کرده‌اند که خودروی آمریکایی از آن رد نشود. خیلی آموزنده است. به نظرم تا قبل از اینکه ما هم صاحب این تکنولوژی شویم می‌توانیم عده‌ای را استخدام کنیم که به محض دیدن خودروی آمریکایی به صاحبش فحش بدهند و به خود خودرو هم سنگ پرت کنند. بالاخره حمایت از تولید داخلی هزینه دارد. یکی از عوام با دقت پیام داد که در خاطرات هفته قبل نام جانشین محمدجواد را اشتباه نوشته‌ای. حسین است نه امیر. راست می‌گوید. بعضی وقت‌ها خوشی بیش از حد باعث می‌شود ما عوام اسم و مشخصات خواصمان را هم فراموش کنیم. اعلام شد که از روز دوشنبه تا شنبه هفته آینده اکثر ادارات و موسسات تعطیل خواهند بود و کسی حق خروج از شهر‌های مختلف و سفر را ندارد. فکر خوبی‌ست. وقتی می‌شود هر کسی داخل شهر و محله خودش تجمع کند چه نیازی هست که خارج شود. 

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰

اخبار افغانستان مورد توجه است. جریان اصیل طالبان خوشبختانه با قدرت در حال گرفتن همه شهر‌ها هستند. به نظر می‌رسد در تفنگ نیرو‌های نظامی و امنیتی افغانستان به جای گلوله، پشگل است. ظهر تصاویر اشرف‌غنی، رییس خواص‌الدوله افغانستان، در حال بغل کردن نمایندگان طالبان در ارگ ریاست جمهوری منتشر شد. ظاهرا کلید‌ها را هم به ایشان تحویل داد و قرار شد گلدان‌ها را هم نیرو‌های اصیل طالبان آب بدهند. به نظر می‌رسد اشرف غنی، سماور را هم خاموش نکرد تا نیرو‌های اصیل بتوانند چای تازه‌دم بنوشند و خستگی درکنند. خود اشرف غنی هم سوار هواپیما شد و گویا به یک جایی رفت. مشغول تماشای تصاویر افغانستان بودم که عوام‌النسا تماس گرفت. عصبانی بود. گفت جایی به نام روبیکا صفحات اینستاگرام عوام‌النسا و دوستانش را کپی و به نام خودشان منتشر کرده است. نفهمیدم چرا عصبانی‌ست. نصیحتش کردم. عصر ابراهیم است و همه چیز خوب شده. حتی برای عوام، صفحه مجانی درست می‌کنند. باید قدردان بود. روزنامه بودجه‌بگیر نکاتی درباره عکس هفته پیش سفرای روس و انگلیس نوشت. ظاهرا غربگرایان القا کرده‌اند که روس و انگلیس دست به یکی کرده‌اند؛ در حالیکه سفیران روس و انگلیس با هم دعوا دارند و انگلیس می‌خواهد روسیه را گول بزند. تحلیل درستی‌ست. آن مبل خالی هم که در عکس قرار داشت به منظور رعایت فاصله یک گوسفند بین طرفین دعواست. نباید احساسی قضاوت کنیم. ما در طول تاریخ از روسیه غیر از خوبی و از انگلیس به جز بدی ندیده‌ایم. شب فیلم صحبت‌های حجت که قرار است یکی از خواص‌الدوله‌های عصر ابراهیم باشد را دیدم. ثابت کرد تحریم‌های اروپا و آمریکا برای خودشان خیلی ضرر‌های بیشتری داشته است. امیدوارم تحریم‌ها را آنقدر ادامه دهند که همه با هم ورشکسته شوند. آخر شب تصاویر تجمعات همزمان عوام در جاده‌ها و صف‌های قیمه و چای را دیدم. قرار است از فردا به خاطر کرونا همه جا به جز تجمعات تعطیل باشند. بالاخره باید به زودی بین ما و کرونا کلک یکی کنده شود.

دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

صبح بقیه اخبار افغانستان را دنبال کردم. به نظر می‌رسد مشکلات آنجا هم در حال حل شدن است. اتفاقا یکی از بزرگواران حومه قم هم خیلی از طالبان تعریف کرد. درستش هم همین است. فیلمی از عده‌ای از عوام افغانستان دیدم که، چون خیلی از برگشتن جریان اصیل طالبان خوشحال بودند روی باند فرودگاه کابل جمع شده و سعی می‌کردند هواپیمای آمریکایی را هل بدهند که سریعتر از افغانستان خارج شود. حتی عده‌ای روی چرخ‌های هواپیما نشستند و وقتی مطمئن شدند هواپیما به قدر کافی ارتفاع گرفته و دیگر برنمی‌گردد به پایین پریدند. از پیگیری اخبار جریان اصیل در افغانستان خسته شدم. برنامه‌های پیشنهادی محمدمهدی، که قرار است خواص‌الدوله فرهنگی و هنری ابراهیم باشد را خواندم. اصیل و عالی‌ست. تکلیف مسائل مختلف حوزه فرهنگ و هنر را روشن کرده است. قرار است فضا را پاک کند. به چنین چیز‌هایی واقعا نیاز است تا عوام همانطور که در فضای مجازی قرار است صیانت شوند در فرهنگ و هنر هم مورد صیانت باشند. مصاحبه یکی از خواص که قرار بوده تا شهریور ماه امسال ۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا تحویل بدهد، اما نداده است را دیدم. این قول را محمد هم قبل از اینکه معاون رییس خواص‌الدوله بشود داده بود. گویا تا کلنگ بزنند و خاکبرداری و خاکریزی و پی‌کنی و سوله‌سازی و بقیه کار‌ها را بکنند کمی طول کشیده است. تازه یک مقدار از واکسن‌ها هم که موقع جا کردن در ظرف‌ها بیرون ریخته است. خلاصه کار کمی طول کشیده، اما عیب ندارد. عوام باقیمانده باید مقاومت کنند تا واکسن تولید شود. یکی دیگر از خواص هم اعلام کرد مجوز واردات همه واکسن‌ها را داده‌اند به شرط آنکه از منبع مجاز تامین شود. همین که بعد از نزدیک به یک سال اجازه واردات دادند ثابت می‌کند ما عوام باید قدر خواصمان را بدانیم. خیلی به فکر ما هستند. هیچ جای دیگر از این کار‌ها نمی‌کنند. چه خوب است که از وقتی ابراهیم آمده همه مشکلاتمان در حال حل شدن هستند. ابراهیم متشکریم.

سه‌شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

برخی از اطبای خودمان اکتشافات جدیدی درباره کرونا کرده‌اند. معلوم شده این داروی رمدسیور که برای درمان بیماران کرونایی استفاده می‌شود اسراییلی-آمریکایی‌ست و دارند کاسبی می‌کنند. بهتر است هر چه سریعتر جلوی استفاده از آن گرفته شود. قبلا می‌خواستند همین توطئه را با واکسن‌هایشان بکنند که خوشبختانه خنثی شد. عده‌ای هم عمدا سعی دارند وانمود کنند آمار کرونا در حال افزایش است و در مورد عدد پنجاه هزار مبتلای جدید در روز حرف می‌زنند. نباید مرعوب شد. باید مقاومت کرد. احتمالا مراسم رونمایی از واکسن‌ها و پر کردن ظروف واکسن‌ها که تمام شد می‌توانیم برای رونمایی از دارو هم برنامه‌ریزی کنیم. تصاویری از کتاب‌های درسی مدارس دیدم که در مورد دستاوردهایمان در مقابله با کرونا و فضاحت غربی‌ها نوشته بود. خبر خوبی‌ست. کودکان و نوجوانان ما باید واقعیت‌ها را بدانند تا اسیر بازی رسانه‌ای غربی‌ها نشوند. اخبار افغانستان را دنبال کردم. خوشبختانه جریان اصیل طالبان کاملا بر امور مسلط شدند و عصر هم کنفرانس خبری برگزار کردند. به نظر می‌رسد آزادی و رفاه و نشاط در افغانستان پخش خواهد شد. تنها مشکل این است که می‌خواهند جلوی کشت خشخاش را بگیرند. باعث تورم و ناراحتی می‌شود.، چون بدون تریاک نمی‌شود. عطاالله هم که یک زمانی اینجا جزو خواص‌الدوله بود و چند سالی‌ست که در لندن از کلیه خواص دفاع می‌کند خیلی از طالبان تعریف کرد و گفت بیست سال در برابر اشغال مقاومت کرده‌اند. عوام بودن من همین جا خودش را نشان داد. چون فکر می‌کردم در این سال‌ها حامد و عبدالله و اشرف و مرحوم برهان‌الدین، خودشان افغانستانی هستند و عوام افغانستان از آن‌ها راضی هستند. تازه فهمیدم همه کار‌ها و عملیات طالبان در این سال‌ها برای این بود که افغانستان را از اشغال این‌ها دربیاورند. باید خدا را شکر کنم که هم افغانستان آزاد شد و هم ما عوام از جهل و نادانی درآمدیم. خبر انتشار کتاب "مقررات شرعی ساختمان و مهندسان" را توسط عده‌ای از متخصصان خاص قم خواندم. کار خوبی‌ست. باید از صنعت نشر حمایت کرد. شاید هم با شرایط جدید بتوان روی صادرات این کتاب حساب کرد. بالاخره صادرات علم را باید از یک جا شروع کرد. آخر شب فیلم تجمع عده‌ای از عوام برای خرید هویج را دیدم. ظاهرا برای دریافت هویج باید کارت ملی ارائه می‌شد. اینکه بر خلاف تبلیغات غربی‌ها این تعداد از عوام، کارت ملی برای خرید هویج داشتند دستاورد مهمی‌ست. اهمیت هویج را هم نشان می‌دهد.

  جمعه ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

تصاویری از تخریب یک تندیس در بامیان توسط نیرو‌های جریان اصیل طالبان دیدم. خیالم راحت شد. این دو سه روز اخبار طوری بود که داشتم نگران می‌شدم اصالت طالبان کم شده باشد. مصاحبه یکی از فرمانده‌هان ارشدشان را هم خواندم. اعلام کرد که سیستم دموکراتیک جایگاهی در افغانستان ندارد. درستش هم همین است. این دیدگاه‌های خوب و اصیل باید در جهان فراگیر شود. یکی از عوام تصویری از نامه چند ماه پیش عده‌ای از خواص‌المله را برایم فرستاد که در آن خواستار ممنوعیت وارادت واکسن شده بودند. اتفاقا نفر چهارم لیست امضا‌کنندگان همان خواص‌المله‌ای بود که دیروز مصاحبه‌اش با رادیوی بودجه‌بگیر را شنیدم. معلوم است خودش می‌دانسته ما خودمان می‌توانیم تولید کنیم و نیاز به واردات نداریم. الان تقریبا مطمئن شدم که این مصاحبه یک توطئه بوده است. باید با مجری رادیوی بودجه‌بگیر طوری برخورد کنند که درس عبرت شود. فیلمی از خواص‌الدوله مسوول بهداشت و درمان در اتریش دیدم. معادل بانمک‌ترین عضو خواص‌الدوله ماست. با زبان فارسی از عوام خواهش می‌کرد واکسن بزنند. گویا به زبان‌های دیگر هم این خواهش را مطرح کرده است. نشان می‌دهد واقعا غربی‌ها با عوامشان فاصله گرفته‌اند و به زودی دچار فروپاشی می‌شوند. خوشبختانه در کشور ما برعکس است. عوام به زبان فارسی و زبان‌های دیگر از خواص خواهش می‌کنند که به ایشان واکسن بزنند. نشانه صمیمیت عوام ما با خواص است.

 شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

صبح اول وقت خبر رسیدن واکسن‌های روسی اهدا شده از طرف صربستان را خواندم. خوشحال شدم. خوب است که روس‌ها برای اینکه غرور ما جریحه‌دار نشود کمک‌ها و صدقاتشان را از طریق سایر کشور‌ها به دست ما می‌رسانند. بالاخره چشم‌مان به هم می‌افتد و شاید خجالت بکشیم. ژاپنی‌ها باید این جوانمردی را یاد بگیرند که دفعه دیگر به همه دنیا خبر ندهند که به ما واکسن داده‌اند. تازه خود ما در این مدت به همه مستضعفان جهان و آمریکا واکسن داده‌ایم، اما نگذاشتیم کسی خبردار شود. ابراهیم امروز همه خواص‌الدوله‌های مورد نظرش را به بهارستان برد تا باقر و بقیه خواص‌المله‌ها نظرشان را بگویند. خود ابراهیم در مورد یک‌یک خواص‌الدوله‌ها حرف‌های مهمی زد. مثلا گفت حسین که قرار است مسوول گل‌کاری آموزش و پروش باشد در همه رده‌ها از مهدکودک تا بالا معلمی کرده است. خیلی مهم است. خود حسین هم به خواص‌المله‌ها فرمود که مادران همه دانش‌آموزان، خانم هستند. دستاورد بزرگی‌ست. در بقیه ممالک لزوما اینطور نیست. دقت حسین از همین ابتدا نشانه خوبی‌ست. ابراهیم همچنین درباره محمدمهدی که قرار است مسوول فرهنگ و هنر باشد حرف‌های خوبی زد. اتفاقا هم گفت که محمدحسین که خودش در دوره محمود این‌کاره بود محمدمهدی را تایید کرده است. تکلیف فرهنگ و هنر معلوم شد و خیال من راحت. یکی از خواص‌المله هم که داشت در مخالفت با خواص‌الدوله صحبت می‌کرد به باقر گفت سر و صدا زیاد است و نمی‌تواند حرف بزند. باقر هم به خواص‌المله گفت ساکت باشند و نگذارند مثال‌هایی که عوام درباره خواص‌المله زده‌اند را بگوید. من که عوام‌الملک هستم اصلا درباره خواص‌المله فکر نمی‌کنم چه برسد به اینکه در موردشان مثال بزنم. باید به باقر پیام بدهم که موقع دعوای خواص، پای عوام را وسط نکشد. بزرگوار مشهدی هم گفت اگر از حالا به بعد هر کدام از خواص‌الدوله خوب نبودند عوام باید یقه خواص‌المله را بگیرند و این مساله ربطی به ابراهیم ندارد. راست هم می‌گوید. از زمانی که ابراهیم آمده همه مشکلات حل شده است و اگر هم مشکلی باشد تقصیر بقیه است. جوان‌ها هم باید حواسشان باشد که در زمان ازدواج، پدر را ببینند و دختر را بگیرند.

 یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

دیشب بعد از نوشتن خاطرات روزانه، یکی از عوام فیلم مصاحبه سخنگوی دفتر سیاسی جریان اصیل طالبان با تلویزیون بودجه‌بگیر را برایم فرستاد. گفت اگر در ایران هم آمریکا بگوید عوام را با خود به آمریکا می‌برد عوام از هواپیما آویزان می‌شوند. گستاخ شده‌اند. ما چهل و دو سال است به خاطر همین چیز‌ها حتی اجازه نمی‌دهیم یک مگس آمریکایی از نزدیک فرودگاه‌هایمان رد شود آن وقت این نوگل اصیل به ما هشدار می‌دهد. ابراهیم باید به این جریان اصیل یادآور شود که هنوز گل‌هایشان باز نشده و باید مراقب حرف زدنشان باشند. بخش‌هایی از مذاکرات خواص‌المله درباره خواص‌الدوله گمنام ابراهیم را دیدم و خواندم. به نظر می‌رسد خیلی گزینه مناسبی برای ابراهیم است و سوابقش طوری‌ست که در سریع‌تر از بین رفتن مشکلات کمک خواهد کرد. آن یکی خواص‌المله قم که مثل علیرضا نتوانست شاه‌ماهی همه پست‌ها بشود گفت این خواص‌الدوله گمنام همان کسی‌ست که نگذاشت بچه‌هایی که پانزده سال پیش سخنرانی مرحوم اکبر در قم را به هم زدند اذیت شوند و بعد هم اجازه نداد احکامی که دادگاه صادر کرده بود اجرا شود. اصلا درستش همین است. آدمی که بتواند نگذارد احکام دادگاه اجرا شود بهترین گزینه برای حل کردن همه مشکلات کشور در کنار ابراهیم است. خواص‌البلد جدید تهران هم امروز اولین مشکل تهران را حل کردند و قرار شد از یک هیات عزاداری تقدیر کنند.

 دوشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۰

امروز محمدجواد در توییتر هم خداحافظی کرد. دو سه روزی‌ست در جا‌های مختلف در حال خداحافظی کردن است. خبر خوبی‌ست. مشکلات خارجی‌مان هم در حال حل شدن هستند. منتظرند خواص‌المله به حسین، بله بگویند. سخنرانی رستم در بهارستان را دیدم. در عصر محمود همه مشکلات نفتی را حل کرد. ابراهیم گفته بیاید و مشکلات راه و شهرسازی را حل کند. معلوم بود دلش را در نفت جا گذاشته است. گفت اولین روزی که به عنوان خواص‌الدوله مسوول نفت بشود یک سری کار‌ها خواهد کرد. خواص‌المله فریاد می‌زدند که راه و شهرسازی. اما رستم دوباره گفت نفت. معلوم است ابراهیم در چینش خواص‌الدوله، رونالدینهویی عمل کرده است. یعنی به یک نفر نگاه کرده و وانمود کرده او باید در یک جای خاص باشد، اما او را برای جای دیگری به خواص‌المله معرفی کرده است. رستم همانطور که نشان می‌داد می‌خواهد نفتی را که قبلا خودش سر سفره‌ها برده بود به راه‌های کشور بکشاند گفت ده فرمانش را اجرا خواهد کرد. فکر می‌کردم ده فرمان، متعلق به موسی‌ست. باید بنشینم مرتب کتاب بخوانم تا تاریخ و ادبیات و این چیز‌ها را بهتر بفهمم. فردی که قرار است جای بانمک‌ترین عضو خواص‌الدوله را بگیرد اعلام کرد واکسیناسیون خیلی مهم است و ناچاریم واکسن وارد کنیم. عجیب است که ابراهیم چنین افرادی را به عنوان خواص‌الدوله معرفی کرده است. از این همه واکسن رونمایی نشده که کاندیدای خواص‌الدوله در امور بهداشت بیاید و بگوید باید واکسن وارد کرد. مهدی اعلام کرد مشکل قانونی علیرضا برای رییس بلدیه شدن را خواص‌الدوله‌ی ابراهیم حل خواهند کرد. راست می‌گوید. اصلا از وقتی ابراهیم آمده همه مشکلات در حال حل شدن است. حتی ظاهرا پسر و داماد جانشین بانمک‌ترین عضو خواص‌الدوله برای انتقال به تهران مشکل داشته‌اند که خوشبختانه آن مشکل هم حل شده است. شب خبردار شدم که ابتلا به کرونا در چین به صفر رسیده است. حقانیت عزیزانمان در چین ثابت می‌شود. غربی‌ها می‌خواستند وانمود کنند کرونا از چین آمده و حالا خودشان به این شکل گرفتارند، اما چین هیچ مشکلی ندارد. در رابطه با آمار‌های ما هم شانتاژ می‌کنند. صحت ندارد. با این حجم از واکسنی که ما رونمایی کردیم و یک روز به همه عوام می‌رسد ما هم به زودی چیزی به نام کرونا نخواهیم داشت. حالا چند سال دیر یا زود بشود ایرادی ندارد. مهم این است که خودکفاییم و همه مشکلاتمان حل می‌شود.

 سه‌شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰

یکی از اعضای خواص‌البلد تهران در رابطه با هزینه‌های مترو مصاحبه کرد. می‌خواهد بگوید خیلی هزینه دارد. خواص‌البلد قبلی چند خط مترو را راه انداختند و احتمالا قسمت گرانش را برای جدید‌ها گذاشتند. خیلی کارشان بد بود. اما نباید نگران باشند. با باقر مشورت کنند و هر جا که می‌توانند تونل بسازند یا بزرگراه را دو طبقه کنند. کار کردن یعنی همین چیزها. اصلا خود علیرضا استاد کار کردن است. نباید نگران باشند. علیرضا هر جا که بوده افراد زیادی را هم سر کار گذاشته و مشکلات را حل کرده است. حرف‌های یکی از خواص‌المله در دفاع از خواص‌الدوله پیشنهادی ابراهیم برای صنعت و معدن را خواندم. بحث‌های تاریخی داشت. انگار دختران شعیب به پدرشان گفتند از حضرت موسی استفاده کن، چون قوی و امین است و بهتر بود می‌گفتند فاطمی الامین است. معلوم است خواص عصر جدید به تاریخ بنی‌اسرائیل علاقمند هستند. رستم هم دنبال ده فرمان بود. احتمالا از آثار شروع عصر ابراهیم است.

چهارشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۰

در خبر‌ها ماجرای فیلم‌های زندان اوین مورد توجه است. معلوم نیست چرا اینقدر در موردش صحبت می‌شود. چیز مهمی نبوده. می‌خواهند عوام شهد دوران حل همه مشکلات را نچشند. نباید اهمیت داد. بخش‌هایی از صحبت‌های خواص‌الدوله‌های پیشنهادی را خواندم. حرف‌های همگی اینقدر مهم است و خواص‌المله هم اینقدر خوب حرف می‌زنند که فکر کنم در عصر ابراهیم و این خواص‌المله باید به صورت تمام‌وقت خاطره‌نویسی کنم. اگر این طور باشد به آقای خوشبخت [سردبیر دیدارنیوز]پیشنهاد خواهم کرد به جای خاطرات من، هر هفته گلچین سخنان خواص را منتشر کند. قطعا بهتر است. من هم می‌روم پی کار‌های دیگری که شاید نان و آب داشته باشد. حمید که قرار است مسوول ورزش و جوانان شود خبر مهمی داد و گفت نود درصد از جوانان ما متعلق به بعد از انقلاب هستند. کنجکاوم آن ده درصدی را که بیش از چهل و سه سال پیش به دنیا آمده‌اند و سنشان طوری‌ست که جوان مانده‌اند پیدا کنم. دو روز پیش هم فهمیدم مادر همه دانش‌آموزان ما خانم‌ها هستند. اینکه در عصر ابراهیم هیچ آقایی نمی‌تواند مادر دانش‌آموزان باشد نشانه توجه به نقش زنان در جامعه است. خوشبختانه برای یک مدت خواص‌المله و خواص‌الدوله پیشنهادی جلسه غیرعلنی برگزار کردند و باعث شدند من کمتر مجبور به خاطره‌نویسی شوم. خدا خیرشان بدهد. آخر شب خبر آمد به جز خواص‌الدوله پیشنهادی آموزش و پرورش همه پیشنهاد‌های ابراهیم رای آورده‌اند. خوشحال شدم. از فردا قطعا هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

 پنجشنبه ۴ شهریور

دیشب اینقدر از رای آوردن خواص‌الدوله‌های ابراهیم خوشحال بودم که فراموش کردم خبر خوب اصلی را بنویسم. محسن بعد از سال‌ها تلاش و ممارست به عنوان معاون رییس خواص‌الدوله در اقتصاد انتخاب شد. خیلی اتفاق مهم و خوبی‌ست. قطعا در جیبش یک اسکناس هزار تومانی دارد که به همه نشان خواهد داد. در ضمن، چون در عملیات فریب ماهر است احتمالا کاری می‌کند آمریکایی‌ها فکر کنند وضع اقتصادی ما خوب نیست، ولی بعد دلار را آنقدر گران می‌کند که آمریکا ورشکسته شود. واقعا حق محسن بود که بعد از این همه کاندیدا شدن وارد خواص‌الدوله شود. خبر ممنوع شدن رشته تئاتر برای دختران هنرستان سوره را خواندم. خبر خوبی‌ست. باید جلوی این مسائل را گرفت. اصلا چه عیب دارد که در تئاتر همه بازیگران مرد باشند. باید یاد بگیرند جای خالی زنان را پر کنند. یکی از اعضای خواص‌البد حرف‌های جالبی در مورد کارتن‌خوابی زد و گفت کارتن‌خوابی، یک سبک زندگی‌ست. راست هم می‌گوید. البته خود ایشان و بقیه خواص برای اینکه ریا نشود این سبک زندگی را انتخاب نمی‌کنند. عیبی هم ندارد. بالاخره باید بین عوام و خواص فرق‌هایی هم باشد. آخر شب شنیدم خوشبختانه با مجری گستاخ رادیوی بودجه‌بگیر که چند روز پیش از یکی از خواص‌المله درباره واکسن پرسیده بود برخورد لازم صورت گرفته است درستش هم همین است. باید قاطع بود. قرار نیست به بهانه پرسش از خواص از ایشان سوال پرسیده شود و خواص وادار به جواب دادن شوند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر