تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
افاضات اضافه

یا پخش گاندو را قطع کنید یا حسن را محاکمه کنید؛ چه ایده نابی!

فصل دیگری از خاطرات درخشان عوام المک منتشر می‌شود. این نابغه دوران بار دیگر مجموعه از بی‌ربط‌ترین سخنان را بیان فرموده که خواندنش برای ارشاد خلق بسیار مفید است.

کد خبر: ۱۰۷۹۳۹
۱۲:۲۸ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۰

افاضات اضافه

دیدارنیوز ـ عوام الملک :

جمعه ۱۲ شهریور ۱۴۰۰

دیشب تیم ملی فوتبال در بازی‌های مقدماتی جام جهانی، سوریه را برد. خاطرات دیروز را قبل از مسابقه نوشته بودم و فرصت نشد درباره فوتبال بنویسم. برای اولین بار در ورزشگاه زن‌ها هم بودند، چون گوینده ورزشگاه آزادی در آغاز مسابقه به خانم‌ها هم خیرمقدم گفت. امروز هم معلوم شد فدراسیون فوتبال برای اینکه یکی از بازیکنان را که در هلند بازی می‌کند به تیم ملی دعوت کند از هوادارن باشگاهش در هلند خواسته اجازه بدهند. هواداران هم گفتند ما که کاره‌ای نیستیم و ایمیلتان را برای خود باشگاه می‌فرستیم. عجیب است که در هلند عوام اینقدر خودشان را دست کم می‌گیرند و فکر کرده‌اند فدراسیون فوتبال نامه را اشتباهی فرستاده است. معلوم است عادت ندارند به نظراتشان توجه شود. متاسفانه غربی‌ها از این نظر هم کارنامه خوبی ندارند. ابراهیم این هفته هم روز جمعه در خانه نماند و سعی کرد از تهران دور شود. لازم است یک مطلبی بنویسم و کمی خانواده‌های خواص را نصیحت کنم. نباید روز‌های جمعه طوری رفتار کنند که خواص ترجیح بدهند سرزده به نقاط مختلف سر بزنند. خبر‌هایی به دستم رسید که بعضی مراکز واکسیناسیون در شهر‌های مختلف تعطیل شده‌اند و گفته‌اند واکسن نداریم. توطئه است. می‌خواهند عوام فکر کنند همه واکسن‌های تولید داخل صادر می‌شوند و برای خودمان چیزی نمانده است. باید پیگیری شود.

 شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

پیام محبت‌آمیز یکی از عوام به نام "خرشناس" را روی سایت "دیدارنیوز" خواندم. در حد توانش از من تعریف کرده بود. معلوم بود آخر کار کمی عصبانی شده و به اتفاقات روزمره گفته بود اراجیف. یکی از خواص‌المله گفت که مردم عوام‌اند و ضامن ناز و کرشمه آن‌ها نیستیم. متاسفانه معلوم است خواص با عوام آشنایی کامل ندارند. عوام مردم‌اند نه برعکس. ولی همین که بعضی از خواص فکر می‌کنند عوام هم حق دارند ناز و کرشمه داشته باشند نشان می‌دهد چقدر به عوام اهمیت می‌دهند. روزنامه بودجه‌بگیر مطالب مهمی را درباره تالار‌های نمایشی افشا کرد. اینطور که معلوم است جو تالار‌های نمایشی از ورزشگاه‌ها هم بدتر است. آنجا لااقل مردان می‌توانند بروند، اما با این وضع بهتر است هیچکس را به تالار‌ها راه ندهند. ادب جامعه به خطر می‌افتد. یکی از خواص‌المله هم به بیژن انتقاد کرد که چرا در دوره حسن به عزیزان آمریکایی نفت نفروخته است. راست می‌گوید. حسن و محمدجواد و حتی بیژن تمام تلاششان را کردند که کشور تحریم شود و هیچ ارتباطی با آمریکا وجود نداشته باشد. حتی احتمالا ترامپ هم کار خودشان بود. باید خوشحال باشیم که ابراهیم آمده و همه مشکلات حل شده است.

 یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

حرف‌های خواص‌المله کاشمر را خواندم. خیلی خوب بود. گفته یا هر چه زودتر حسن را محاکمه کنند یا پخش سریال گاندو متوقف شود. راست می‌گوید. وقتی سریال را از روی مدارک واقعی می‌سازند دلیلی ندارد عاقبت واقعیت مثل سریال نباشد. اصلا نباید معطل سریال بمانند. کلا نیاز به محاکمه هم نیست. از قدیم هم گفته‌اند‌ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت. خلاص. اتفاقا رییس رادیو و تلویزیون بودجه‌بگیر هم در مورد سریالش مصاحبه کرد و گفت حالا که سفیر انگلیس از این سریال خوشش آمده سریال را در تلویزیون بی‌بی‌سی پخش کنند. خیلی فکر خوبی‌ست. باعث می‌شود کار زشت سفیر در گول زدن سفیر روسیه و گرفتن عکس جنجالی کمی جبران شود و عوام انگلیس هم به شکل مناسب ارشاد بشوند. عیسی که جانشین محمدجواد جوان شده اعلام کرد قرار است فضای مجازی در تراز داشته باشیم تا عوام طعم شیرین فضای مجازی را بچشند و شبکه ملی اطلاعات هم محقق شود. فضای مجازی در دوره حسن واقعا تلخ بود و اینکه قرار است در دوره ابراهیم طعم شیرینش را بچشیم خبر خوبی‌ست. اصلا همه مشکلات کشور را با فضای مجازی ترازمند می‌توان حل کرد. آخر شب خبر پیروزی‌های جریان اصیل طالبان را دنبال کردم. موفق شده‌اند یک پلیس زن را با عملیات پیچیده اطلاعاتی شناسایی کنند و بکشند. با فتنه پنجشیر هم برخورد کرده‌اند و به نظر می‌رسد افغانستان به طور کامل آزاد شده است. خوشبختانه پاکستان هم به جریان اصیل طالبان خوب کمک کرده است. احتمالا خوب بخوابم.

دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰

اول صبح قطعه‌ای از یک برنامه تلویزیون بودجه‌بگیر را دیدم. مجری جوانی داشت که می‌گفت دوران "زر مفت بزن در رو" تمام شده است. اصولا تلویزیون بودجه‌بگیر در این سال‌ها در انتخاب مجری، خوب جوانگرایی کرده و فرهنگ و ادب عوام را مرتب ارتقا می‌دهد. موجب آرامش اعصاب و روان عوام هم می‌شود. بانوی اول یک سخنرانی فلسفی تاریخی سیاسی کرد. خیلی خوب شده که ابراهیم آمده و بانوی اول را آورده است. سوادمان هم بیشتر می‌شود. خبر آمد که خواص‌الدوله جدید مسوول آب و برق کشور تاکید کرده است که امکانات لازم برای برگزاری دعای باران فراهم شود. خیلی ایده خوبی است. اصلا وقتی می‌شود دعا کرد نباید به فکر کار دیگری بود. یک نهاد مشکوک به نام صندوق بین‌المللی پول گزارشی منتشر کرد و مدعی شد ایران در سال گذشته رتبه اول مهاجرفرستی بین ۹۱ کشور در حال توسعه را دارد و در کل جهان رتبه ۵۴ متعلق به ایران است. این گزارش‌ها ممکن است در جهت تخریب آماده شده باشند، اما همین‌ها هم نتوانستند موفقیت ما در کسب رتبه نخست را انکار کنند. دستاورد مهمی‌ست. حالا که ابراهیم آمده باید در این زمینه‌ها هم همیشه روی سکو بمانیم. نباید غفلت کرد. تصویری از یکی از میادین کابل به دستم رسید. جریان اصیل طالبان، نماد قلب را از جمله "من کابل را دوست دارم" حذف کرده بود. درستش هم همین است. جلوی این قبیل اعمال شنیع که در دوران اشغال افغانستان توسط حامد و عبدالله و اشرف رایج شده بود باید گرفته شود.

 سه‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

بخش‌هایی از یک برنامه تلویزیون بودجه‌بگیر را روی تلگرام دیدم. واقعا متاسف شدم. مجری برنامه درباره اینکه اعتبار پاسپورت ایران بین ۱۹۹ کشور در جایگاه ۱۹۴ است طوری صحبت می‌کرد که انگار اتفاق بدی افتاده است. تعجب می‌کنم وقتی جدول وارونه اعلام شده چرا این مجریان توجیه نمی‌شوند. رتبه ۵ بین ۱۹۹ کشور جهان در زمینه بی‌اعتبار بودن پاسپورت خیلی هم بد نیست. باید بیشتر تلاش کنیم که سال دیگر روی سکو باشیم. عجیب است که همین دیروز یک مجری دیگر همین تلویزیون گفته بود دوران "زر مفت بزن در رو" تمام شده است. انگار مجری‌ها وقت ندارند برنامه همکارانشان را ببینند. یکی از عوام برایم فیلم‌هایی از مشهد فرستاد و گفت عده‌ای در مشهد مشغول پخش شیرینی و تکان دادن پرچم جریان اصیل طالبان هستند. خوب است. شاید یک پیام تبریک برای بزرگوار مشهدی بفرستم. به نظر می‌رسد سال‌ها سخنرانی و وعظ او دارد اثر می‌کند. مهم این است که همه جریان ها‌ی اصیل منطقه پیش ما احساس آرامش کنند. غروب کار خاصی نداشتم. لیست کابینه جریان اصیل طالبان را بررسی کردم. از نظر ارزش و قیمت به نظر می‌رسد گران‌ترین کابینه جهان باشد. چون آمریکا تقریبا برای دستگیری همه آن‌ها جوایز سنگین تعیین کرده است. البته بعید است اصراری داشته باشد دستگیر بشوند و مجبور به پرداخت جایزه شود. فقط می‌خواهد قیمت‌ها را در بازار بالا ببرد. در مقام مقایسه با دنیای فوتبال، کابینه طالبان از نظر ارزش دلاری اعضا، دستکمی از تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن ندارد.

 چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰

روند حل شدن همه مشکلات کشور با سرعت ادامه دارد. علی که از خواص‌المله است و بعد از آن همه کار کردن برای ابراهیم دلش می‌خواست خواص‌الدوله شود، اما نشد و به جایش برادرش در یک جای دیگری رییس شد اعلام کرد قرار است ظرف دو هفته قیمت سیمان از بیست و هفت هزار تومان به بیست و یک هزار تومان برسد. بعد از سیمان هم قرار است به فولاد دستور بدهند ارزان شود. شاید برای هویج هم برنامه‌هایی داشته باشد، اما در راستای اعمال اصل غافلگیری نگفته است. خیلی اتفاق‌های خوبی‌ست. نشان می‌دهد خواص با قدرت و قاطعیت در حال حل مشکلات کشور هستند.‌ای کاش حالا که علی در حال ارزان کردن فولاد و سیمان است محسن هم هزار تومانی همیشگی‌اش را از جیب دربیاورد و به دلار بگوید دستور می‌دهم اندازه این بشوی. اگر این کار را بکند آمریکا به شدت تحقیر می‌شود. چون همه می‌فهمند دلارش،
کیفیت ندارد و قیمتش پایین آمده و احتمالا ترجیح می‌دهند دلار چینی بخرند. یکی از خواص‌المله‌ها هم خیلی خوب از ما عوام دفاع کرد و گفت عوام مرتب می‌پرسند که چه زمانی قرار است حسن و بقیه خواص‌الدوله اش محاکمه شوند. راست هم می‌گوید. واقعا باید زودتر تکلیف حسن را معلوم کرد. حسن که محمود نیست که هم در دوره ریاست خواص‌الدوله‌اش خدمت کرده باشد و هم بعد از خدمتش باز هم هر روز خدمت کند. باید شدیدا با او برخورد شود. یک عده از عوام درباره یک سری واکسن‌های چینی عربی مشغول جوسازی هستند. عجیب است. حالا که مشکل کرونا در حال حل شدن است باز هم در حال تشویش اذهان عمومی هستند. واکسن، واکسن است. ما هم که خودمان به همه مستضعفان جهان واکسن می‌دهیم. چه اشکالی دارد برای ایجاد دوستی با همسایگانمان واکسن چینی عربی وارد کنیم. خواص‌الدوله‌های جریان اصیل طالبان در حال شروع کار خود هستند. عبدالباقی که قرار است امور آموزش عالی را اداره کند و خودش تا حالا به طور مستقیم در دانشگاه نبوده، اما به شکل غیرمستقیم چند ماه پیش نیروهایش را به دانشگاه کابل فرستاد تا برای پاکسازی دانشگاه، خودشان را منفجر کنند اعلام کرد هیچ یک از خواص‌الدوله‌های طالبان در دانشگاه درس نخوانده‌اند و حتی مدرسه را هم تمام نکرده‌اند، اما خیلی بهتر از کسانی هستند که فوق‌لیسانس دارند. راست می‌گوید. به تحصیلات نیست. چیزی که زیاد است دکتر. مدرک را هم خودش صادر می‌کند. بقیه خواص‌الدوله‌های طالبان هم حرف‌های خوب دیگری در مورد ممنوع بودن تظاهرات و ورزش کردن زنان گفتند. آقای مولوی خودمان هم گفته بود جریان اصیل خیلی فرق کرده. قبلا فقط عمل می‌کرد. الان همزمان با عمل کردن اعلام هم می‌کنند. غروب عده‌ای از عوام با هدف حمایت از فتنه‌گران افغانستان در مقابل سفارت پاکستان جمع شدند. خوشبختانه به موقع هم جمع شدند و مشکلی پیش نیامد. فریب رسانه‌های غربی را خورده‌اند و می‌خواهند علیه جریان اصیل طالبان سیاه‌نمایی کنند. آخر شب دیدم یک جایی که در اصفهان علاوه بر مشخص کردن تکلیف همه مسائل جامعه از بقیه هم شکایت می‌کند اعلام کرده است اگر واکسن‌زننده و واکسن‌خورنده همجنس نباشند نباید از هیچ جایی با هم برخورد داشته باشند. حرف مهمی‌ست. قرار نیست به خاطر یک واکسن و ترس از مرگ، همه چیزمان را بدهیم.

 پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰

گویا رییس فیفا به فدراسیون فوتبال ایران یک سری به اصطلاح تذکرات داده است. از جمله گفته وقتی به ایران اجازه میزبانی مسابقات را خواهند داد که زن‌ها وارد ورزشگاه شوند و مساله حق پخش تلویزیونی و کمک‌داور ویدئویی هم حل شود. هر چه گشتم خبری درباره واکنش سریع، فوری و انقلابی خواص ورزشی به این دخالت‌های توهین‌آمیز ندیدم. عوام چطوری احساس آرامش کنند؟ اصلا این فرد مشکوک و احتمالا وابسته به سیا و موساد چه حقی دارد که در مورد نوامیس ما و اینکه کجا بروند نظر می‌دهد؟ حق پخش هم یک مساله شخصی و خصوصی رادیو و تلویزیون بودجه‌بگیر است و معلوم نیست چرا خارجی‌ها باید در موردش حرف بزنند. باید بررسی کنیم و ببینیم بودجه سالیانه فیفا چقدر است که خودمان بدهیم و مقرش را به تهران بیاوریم و رییسش را هم خودمان تعیین کنیم تا این گستاخی‌ها تکرار نشود. خبر دستور و تاکید ویژه عیسی برای احقاق حقوق پلتفرم‌های بومی در عرصه بین‌المللی را دیدم. گوگل‌پلی از دیروز بعضی اپلیکیشین‌های ایرانی را حذف کرده است. به نظر می‌رسد خواص‌الدوله ارتباطاتی خیلی بهتر از ورزشی‌ها عمل می‌کند. درباره گوگل هم می‌توان مثل فیفا عمل کرد. یا بودجه‌اش را بدهیم و به تهران بیاوریم و یا کامل فیلترش کنیم. غربی‌ها هم باید بفهمند دوران "زر مفت بزن و در رو" تمام شده است.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر