تیتر امروز

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...
خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!
فوتبال گیت (۲۶) + فایل صوتی

خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!

به عنوان مقدمه‌ای بر شروع لیگ برتر فوتبال ایران سجاد شجاعی در یادداشت‌های کوتاهی به مرور وضعیت تیم‌های مدعی در آستانه لیگ پرداخته است. فوتبال گیت این فصل با استقلال آغاز شده است!
کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!
نگاهی به دو ماجرای مختلف در مورد حضور اجتماعی زنان

کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!

پلیس از استخدام و به کار گیری کارآگاهان زن خبر داده است. همزمان گره عجیب راندن موتور سیکلت توسط زنان ایرانی باز نشده است. حالا سوال این جاست که آیا کارآگاهان زن ایرانی حق راندن موتور سیکلت دارند...
افاضات اضافه

فرهنگ لغات

کد خبر: ۷۲۱۲۰
۱۱:۰۳ - ۰۴ مهر ۱۳۹۹

عوام الملک

دیدارنیوز ـ عوام الملک: در راستای اینکه حرف‌ها و کار‌های خواص محترم در روز‌های اخیر، خاص‌تر از هر زمان دیگری شده است و به نظر می‌رسد تصمیم گرفته‌اند خاص بودنشان را بیشتر هم بکنند فهرست برخی لغات و اصطلاحاتی که به عوام برای درک احتمالی خواص کمک می‌کند به شرح زیر منتشر می‌شود:

■ کرک و پشم: جا‌هایی از آمریکاست که قرار است در صورت لزوم به باد داده شود. از آنجا که پرندگان دارای کرک و پر و چهارپایان دارای پشم می‌باشند به نظر می‌رسد تحلیل خواص این است که آمریکا نوعی چهارپای پرنده است که باید کرک و پشمش به باد داده شود و پرش اهمیتی ندارد.

■ ناظر: نوعی طرح است که براساس آن به خاطر حضور در فضای مجازی با شلوار آستین کوتاه یا موی بلند، روی سیاه، ناخن دراز در همه مکان‌های حقیقی و مجازی با افراد برخورد می‌شود. خواص معتقدند فعلا تا زمان انتخابات بعدی مشکل مملکت ما موی سر دختران و زنان است و همین است که هست.

■ مرکز پژوهش‌های مجلس: مغز متفکر مجلس است که در آن طرح‌های مهمی بررسی می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توان با شرکت‌های آمریکایی که تحریم‌های آمریکا علیه ایران را اجرا می‌کنند برخورد کرد. حبس، جزای نقدی و حتی انحلال شرکت از جمله مجازات‌های در نظر گرفته شده از سوی مغز متفکر مجلس برای این شرکت‌ها می‌باشد و در نتیجه آن قلب اقتصاد آمریکا درد گرفته است.

■ محسن هاشمی: گونه خاصی ازخواص است که، چون پدرش آدم معروفی بوده اسمش را روی یک بزرگراه گذاشته‌اند، اما خودش به دلیل آنکه رییس شورای شهر تهران است محمدرضا شجریان را آنقدر معروف نمی‌داند که اسمش روی تابلوی یک خیابان فرعی نوشته شود.

■ قصه شب جمعه: قصه دو برادر است که پدرشان سال‌ها برای شنوندگان رادیو قصه ظهر جمعه تعریف می‌کرد و حالا که بزرگ شده‌اند یکی از آن‌ها مدیر شبکه کودک و دیگری تهیه‌کننده برنامه‌های شبکه کودک شده است و با هم قرارداد می‌بندند تا برای کودکان کشور درباره درستکاری و صداقت و امانتداری و یک مشت حرف‌های قشنگ دیگر برنامه بسازند و قصه بگویند.

■ زبان چینی: زبان مهمی‌ست که لازم است به دانش‌آموزان ایرانی آموزش داده شود تا از حالا به بعد سفیر چین در تهران وقتی می‌خواهد مردم و مسوولان ایران را به خاطر کار‌های زشتشان که باعث ناراحتی دولتمردان زحمتکش چینی می‌شود دعوا کند، مجبور نشود به زبان فارسی توئیت کند.

■ زن شاغل: نوعی جارو برقی بی‌صداست که خیلی خوب جارو می‌کند و موزیکال است و بوی خوب می‌دهد و سیم هم ندارد، اما جارو نمی‌کند. در صورت وجود هر گونه ابهام درباره کیفیت یا گارانتی‌های جارو برقی مذکور با آقای علی‌عسگری تماس بگیرید.

■ زن شاغل به زبان شوفری: ماشین شاسی بلندی‌ست که برای آزادی و انقلاب مسافر می‌زند. مجددا در صورت وجود هر گونه ابهام با آقای علی‌عسگری تماس بگیرید و اگر ایشان را پیدا نکردید اقلا از رییس خط سواری‌های آزادی و انقلاب کرایه را بپرسید تا بفهمید اصلا به صرفه هست یا نه؟

■ واکسن آنفولانزا: به عوام ربطی ندارد. خواص‌المله، به عنوان آسیب‌پذیرترین قشر جامعه به خودشان می‌زنند و اگر صلاح دانستند برای عوام تعریف می‌کنند.

■ دنا: نوعی خودروی کاملا ملی است که برای عوام، چند تایی ممکن است تولید شود و به قیمت نیم میلیارد تومان به فروش برسد. اما خواص‌المله، چون انقلابی و مهم هستند می‌توانند با حدود چهل درصد تخفیف و به صورت قسطی آن را خریده و به خدمت‌رسانی در جهت بهبود معیشت مردم بپردازند.

■ برادر محسن: استاد بزرگ عملیات فریب در همه قرون و اعصار. از آنجا که اعلام شده به احتمال نود درصد در سال ۱۴۰۰ کاندیدا نمی‌شود باید به صورت صد درصد به آن ده درصد احتمال باقیمانده اعتماد کرد. نامبرده آماده مصادره ناو هواپیمابر آمریکا با پنج هزار نفر پرسنل است و ممکن است برای فریب آمریکایی‌ها هر کاری بکند. از ما گفتن.

■ فرمانداری تهران: پستی برای خواص است که برای تصدی آن نیاز به معلومات سیاسی و تاریخی نیست. اصلا برای اداره تهران چه دلیلی دارد که یک نفر بداند مهندس بازرگان چه کسی‌ست؟

■ تبلت: وسیله‌ای‌ست که باید به جای هدیه دادن آن به فرزندانمان، به ایشان خواهر و برادر هدیه بدهیم. لازم به ذکر است این هدیه هیچ ربطی به قصه شب جمعه ندارد.

■ آش: قبلا نوعی خوراکی بود، اما اخیرا ممکن است نوع خوراکیش هم پیدا شود. متخصصان توصیه می‌کنند در هنگام آش‌بازی حتی‌الامکان یک شکلات و یا متناسب با تاخیر مورد نظر تعدادی شکلات به همراه داشته باشید.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر