تیتر امروز

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۹) + فایل صوتی

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟

این هفته در ستون از «سعدآباد تا توپکاپی» به معرفی یک سیاستمدار با سابقه ترک پرداخته شده است. مردی که اکنون شهردار آنکارا است و احتمالا مهم‌ترین رقیب اردوغان در سال‌های آینده: منصور یاواش!
سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

همین چند وقت پیش دوربین تلویزیون با سارقی مصاحبه کرد که مدعی بود هر ماشینی که دلش بخواهد را می‌دزدد و برای صاحبش دست تکان بدهد! آیا سرقت ماشین در ایران به همین سادگی است؟ این گزارش را از دست...

شوک در بازار خودرو؛ بازگشت دلالان

کد خبر: ۷۹۰۷۸
۱۶:۰۱ - ۱۲ دی ۱۳۹۹
دیدارنیوز _ در پی اعلام تغییر مکانیزم قیمت‌گذاری ۱۸ مدل خودروی تولید داخل روند حاکم بر بازار خودرو تغییر کرد. رشد قابل توجه قیمت‌ها در آگهی‌های فایل شده در فضای مجازی طی دو روز اخیر نشان می‌دهد انتظارات افزایشی بر بازار خودرو حاکم شده است.


نعمت الله کاشانی نسب نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به اینکه طی ماه‌های اخیر به تدریج بازار خودرو از دلالان تخلیه شده بود گفت:متاسفانه فاصله قیمت خودرو تا بازار فقط به جیب دلالان می‌رود و نه خودروساز از این افزایش قیمت منتفی می‌شود و نه مصرف کننده، اما در ماه‌های اخیر به واسطه ثبات قیمت ارز از یک سو و عدم جذابیت سرمایه‌گذاری بر بازار خودرو از سوی دیگر دلالان از این بازار کوچ کرده بودند و قیمت‌ها به شکلی روندی کاهشی را تجربه می‌کردند.

وی با اشاره به این که روند کاهشی قیمت خودرو کند بود، تاکید کرد: خریداران انتظار داشتند به تدریج این روند سرعت گیرد از این رو خریدار چندانی در بازار نبود و طی دو هفته اخیر ما با افزایش شمار فروشندگان و کاهش شدید تعداد خریداران مواجه بودیم.
 

تیتر امروز: پینوکیو‌های ۲۰۲۰


این فعال بازار خودرو تاکید کرد: خریداران به انتظار کاهش بیشتر قیمت خرید خود را به تعویق انداخته بودند و فروشندگان از ترس کاهش بیشتر قیمت تمایل به فروش داشتند، اما کسی متقاضی خرید نبود. کاشانی‌نسب تاکید کرد: در همین دوره زمانی می‌بینیم که پیش‌فروش‌های کارخانه‌های خودرو سازی با استقبال مردم روبرو می‌شوند و همین نکته نشان از آن دارد که مردم از قیمت‌ها در بازار خودرو راضی نیستند.


او گفت: حالا، اما با اعلام شورای رقابت مبنی بر تغییر مکانیزم قیمت‌گذاری ۱۸ مدل خودرو شرایط حاکم بر بازار تغییر کرد و به وضوح از روز چهارشنبه با کاهش شمار خریداران و افزایش قیمت‌های پیشنهادی روبرو شدیم.
 
تیتر امروز: افاضات اضافه: وضعیت قرمز عوام

این فعال بازار با اشاره به اینکه هفته پیش رو هفته مناسبی برای خرید خودرو نخواهد بود، گفت: از آنجا که ابعاد این مصوبه چندان روشن نیست دلالان با مانور بر ماجرا و افزودن بر ابهامات تلاش دارند قیمت‌ها در بازار خودرو را بالاتر برند. به عبارت دیگر باید صبر کرد شوک وارده به بازار برطرف شود.

وی اضافه کرد: این ابهام سبب شده است که در دو روز اخیر بسیاری از فروشندگان از پای معامله برگردند و حاضر به امضای قرارداد فروش با قیمت‌های قبلی نشوند.

او درباره وضعیت قیمت خودرو در بازار تاکید کرد: پیش از این قیمت برخی از مدل‌های پراید که ارزان قیمت‌ترین خودروی تولید داخلی تا ۹۶ میلیون تومان کاهش یافته بود، اما در شرایط کنونی و ارزان‌ترین خودرو‌ها در بازار به بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان بازگشته‌اند.

وی تاکید کرد:در شرایط فعلی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان به قیمت‌های پیشنهادی برای فروش خودرو افزوده شده است و به نظر می‌رسد این اتفاق رکود حاکم بر بازار را بیش از پیش تشدید نماید.

او با اشاره به اینکه باید سیاستی در دستور کار قرار گیرد که خودروساز بتواند از افزایش قیمت خودرو منتفع شده و دچار ضرر و زیان نشود، گفت: در شرایط فعلی تنها دلالان از موقعیت استفاده می‌کنند و خودروساز و مصرف کننده هردو نارضایتی خود را اعلام کرده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر