فعالیت‌های مجمع خیرین سلامت در گیلان

مجمع خیرین سلامت یک سازمان مردم نهاد است که با همت خیرین؛ اعم از پزشکان و سایر خیرین توانسته  گام‌های موثری را در رفع نیاز‌های مراکز درمانی و بهداشتی بردارد.
استاد از ابراز سخن حق و انتقاد به‌نام مصلحت‌اندیشی پرهیز نکرد
اعضای حزب جمهوریت به مناسبت درگذشت استاد محمدرضا شجریان:

استاد از ابراز سخن حق و انتقاد به‌نام مصلحت‌اندیشی پرهیز نکرد

جمعی از اعضای شورای مرکزی، مسئولان استان‌ها و جوانان حزب جمهوریت به مناسبت درگذشت استاد محمدرضا شجریان در پیامی به خانواده او تاکید کردند: استاد شجریان هیچ‌گاه از ابراز سخن حق و انتقاد به‌نام مصلحت‌اندیشی پرهیز نکرد.
شورا‌های شهر پیگیر نام‌گذاری خیابان‌ها به نام شهدای زن باشند
گفتگو با معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری

شورا‌های شهر پیگیر نام‌گذاری خیابان‌ها به نام شهدای زن باشند

تعداد خیابان‌هایی که به نام شهدای زن نام خورده‌اند به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسند. این در حالی است که هر سال، روز‌های آخر شهریور ماه فرصتی برای مسوولان است تا نام‌گذاری خیابان‌های شهر‌ها را به نام شهدای زن وعده بدهند با این حال همچنان سهم شهدای زن از خیابان‌های شهر‌ها در قیاس با رشادت‌هایی که آن‌ها طی ۸ سال جنگ تحمیلی از خود نشان دادند، ناچیز است. طبق گزارشی که با عنوان «برای آن‌ها که بر پیمان خویش ماندند...» از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری منتشر شده است، عمده فعالیت‌های این معاونت درقبال شهدا و ایثارگران زن محدود به پژوهش، برگزاری نشست‌های تخصصی، دیدار و گفتگو با خانواده‌های شهدا و زنان جانباز بوده است.
سقوط کیفیت آرد و نان
کارخانه‌های آرد یا نانوایی‌ها؛ کدام مقصرند؟

سقوط کیفیت آرد و نان

مهم‌ترین علت پایین بودن کیفیت نان، نامرغوبی آرد تولیدی است، نان در فرهنگ ایرانی‌ها جایگاه والایی دارد، نان برکت سفره است و به عنوان مهم‌ترین جزء سبد غذایی خانوار و یکی از خرید‌های همیشگی و روزانه هر خانواده ایرانی محسوب می‌شود، اما همیشه با حاشیه‌های فراوانی مانند نان سبوس‌دار و تیره یا نان خمیر و سفید، بالا رفتن قیمت‌ها، پایین آمدن وزن، کم شدن کیفیت و عدم مرغوبیت، اضافه شدن افزودنی‌های غیرمجــاز به خمیر و چالش پخت و نگهداری صحیح همراه بوده است.
دختران دبه‌های آب
گزارشی از زیستن در جوار چاه‌های خشک آب در روستای «آپک سیاهان» سیستان و بلوچستان

دختران دبه‌های آب

هشت آبادی آپک‌سیاهان نام چشمه‌ای را روی خود دارند که در نزدیک مرز شهرستان سراوان و خاش، از دل کوه می‌جوشد، آبی تیره و کدر، اما شیرین دارد، آب چشمه را سال‌هاست که «آب سیاه» می‌خوانند، حالا این چشمه و هشت چاه این روستا به اندازه نم دور چشم‌های آبی «ماه‌ملک» آب ندارد. «ماه‌ملک» را «بی‌بی» روستا می‌دانند، می‌گویند شاید ۹۰ سال داشته باشد و شاید ۹۵ می‌گویند تمام پسرهایش از نبی‌آباد رفتند، می‌گویند شوهرش که مرد، هفت سال خشکسالی شد، همه رفتند  و بعد چشم‌های  ماه‌ملک  دیگر  ندیدند.
آتش تعارض منافع در میانکاله
گاهی به آتش‌سوزی‌های توقف‌ناپذیر در پناهگاه حیات وحش میانکاله

آتش تعارض منافع در میانکاله

پیش از این نام میانکاله با خبر مرگ مشکوک هزاران پرنده همراه بود، پرندگانی که تنها انتشار عدد دقیق آن از سوی سازمان محیط‌زیست مدت‌ها زمان برد و علت و چگونگی تلف شدن چنین حجم گسترده‌ای از پرندگان پس از ورود گسترده رسانه‌ها ممکن شد.