تیتر امروز

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!
«دیپلمات»؛ برنامه اول ـ قسمت دوم

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که در گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی به کندوکاو در ذهنیت و تجربیات و خاطرات آن‌ها می‌پردازد. منوچهر متکی وزیر امور خارجه دولت‌های نهم و دهم...
فوتبال گیت (۱۳)

فوتبال گیت عنوان ستونی به نوشته سجاد شجاعی است که به مسائل و حواشی لیگ برتر به صورت هفتگی می‌پردازد.

کد خبر: ۸۵۲۵۴
۱۱:۳۵ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۰

خیز سپاهان برای قهرمانی

 

دیدارنیوز ـ سجاد شجاعی: در هفته‌ای که پرسپولیس چمن بلند ورزشگاه امام رضا را بهانه فرصت‌سوزی‌های عجیبش کرد و استقلال عملکرد نه چندان مطلوبی در برابر پیکان داشت و سرخابی‌ها امتیازات حساسی را از دست دادند، سپاهان به روند پیروزی‌هایش ادامه داد و سال جدید را با صدرنشینی آغاز کرد.  

شاگردان نویدکیا با توجه به شرایط مطلوبی که دارند و عدم حضور در آسیا و استراحت بیشتر نسبت به دو رقیب تهرانی، وضعیت مناسب‌تری برای قهرمانی دارند. هرچند که هنوز بازی‌های زیادی تا پایان فصل مانده اما با این روند امتیاز‌گیری زرد‌پوشان اصفهانی و فرصت‌سوزی‌های رقبای پایتخت‌نشین، باید سپاهان را مدعی اصلی قهرمانی این فصل دانست. در میان موفقیت‌های سپاهان و فارغ از نتیجه‌ای که این تیم در پایان فصل کسب خواهد کرد، نمی‌شود به متانت و شخصیت محرم نویدکیا و انتخاب‌های درست و اصولی‌اش در کادر فنی و بازیکنان اشاره نکرد، مربی که در اولین فصل حضورش در قامت مربی، رفتاری بسیار پخته از خود به نمایش گذاشت و نوید ظهور یک مربی جنتلمن و بی‌حاشیه را به فوتبال ایران می‌دهد.

 

ذوب آهن و نساجی در مسیر پیشرفت، ماشین سازی اولین گزینه سقوط

تغییراتی که روی نیمکت ذوب آهن و نساجی صورت گرفت نتایج مثبتی را برای آن‌ها در پی داشت و حالا هفته به هفته از قعر جدول فاصله می‌گیرند و مژده روزهای بهتری را به هوادارانشان می‌دهند. ساکت الهامی که در شرایط بسیار سختی مسئولیت نیمکت نساجی را قبول کرد حالا دارد ارزش‌های فنی خود را اثبات می‌کند و اگر نتایج خوب هفته‌های اخیر را ادامه دهد می‌تواند جایگاه ویژه‌ای را در قلب نساجی دوستان شهر خسته برای خود بسازد.

مجتبی حسینی هم که دومین دوره حضورش را روی نیمکت ذوب آهن تجربه می‌کند، توانسته تا اینجای کار این تیم را از بحران خارج و نتایج قابل قبولی با سبزپوشان کسب کند تا هواداران اصفهانی امیدوار به روزهای بهتر باشند.

ماشین سازی که تیم دوم و ریشه‌دار دیار ستارخان است  روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد و ظاهراً در مسیر تیم‌های ریشه‌دار اما نابود شده فوتبال کشور قرار گرفته و هم در بخش مدیریت و هم روی نیمکت با بلاتکلیفی روبه‌رو است. مالک شهرت‌طلب اما ناکارآمد تبریزی در روزهای پایانی سال گذشته اعلام کرد که دیگر تمایلی به ادامه مالکیت این تیم ندارد و می‌خواهد امتیاز این تیم را واگذار کند، گویی تیم فوتبال متاع بازار تره‌بار است که هر زمان دیدی بار روی دستت مانده، آتش به مالت بزنی و اعلام کنی زیر قیمت می‌خواهی بارت را به فروش برسانی. مشخص نیست تا کی این روند واگذاری‌های بی‌قاعده می‌خواهد تیشه به ریشه تیم‌های قدیمی و اصیل فوتبال ایران بزند و سرنوشت دیروز ابومسلم و سپیدرود و نفت تهران و امروز ماشین‌سازی، فردا نصیب کدام تیم ریشه‌دار فوتبال کشور خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار