در نخستین شماره ستون ثابت فوتبال گیت، سجاد شجاعی به سراغ مقوله بی‌نظمی در برگزاری مسابقات لیگ رفته است. بی‌نظمی‌هایی که لیگ برتر را شبیه لیگ آزادگان کرده است. فوتبال گیت عنوان ستون ثابت سجاد شجاعی است که هر هفته در آن به مهم‌ترین مسائل و حاشیه‌های لیگ برتر از نگاه یک علاقمند به فوتبال می‌پردازد.

کد خبر: ۷۹۱۳۴
۱۸:۱۲ - ۱۳ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی
دیدار آدینه ۳۱

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی

همچون هفته‌های پیش دیدارنیوز اهم اخبار سیاسی هفته را مرور کرده است، از جمله نامه نگاری خانواده هاشمی با هم و منازعات اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت با رسول منتجب‌نیا که به رسانه‌ها کشیده شد، استعفای...
اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...
#دیدار ـ۱۴۰۰، قسمت چهارم

اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...

چهارمین قسمت از برنامه #دیدار_۱۴۰۰ به احتمال حضور یک نظامی در سمت ریاست جمهوری و نظرات موافق و مخالف و تحلیل‌های مختلف در مورد این موضوع پرداخته است.

فوتبال گیت (1)/ هفته چندمه؟؟

 

دیدارنیوز ـ سجاد شجاعی: هفته نهم لیگ برتر فوتبال ایران در حالی برگزار شد که موضوع برنامه ریزی، همچنان مشکل این دوره از لیگ حرفه ای استف مسئله‌ای که باعث نیمه تمام ماندن بازی‌های این هفته از مسابقات شد. در این هفته ۴ مسابقه از هفته نهم و ۳ مسابقه از معوقات هفته های گذشته برگزار شد و بقیه مسابقات این هفته به آینده موکول شد. برگزاری بازی ها بصورت پراکنده و نامنظم شرایطی را ایجاد کرده که عملا نمی‌شود گفت هفته چندم لیگ برتر برگزار شده و به نظر می‌رسد تا نیم فصل هم این روند ادامه خواهد داشت. البته با وجود خطر ابتلای تیم‌ها به کرونا و معضل جدی آلودگی هوا در اکثر شهرها، احتمال لغو بیشتر بازی‌ها و سخت تر شدن برنامه ریزی برای سازمان لیگ هم قابل پیش بینی است.

این شکل از برگزاری بازی‌های معوق یک تیم هر چند در فوتبال دنیا بی‌نظیر است اما برای فوتبال‌دوستان ایرانی یادآور سالهای دهه هفتاد و برگزاری بی نظم مسابقات لیگ آزادگان است. در آن سال‌ها بقدری لیگ ایران بی‌برنامه بود که یک سال به دلیل عدم توانایی برگزاری بازی های پرسپولیس که نماینده ایران در آسیا بود و ملی پوشان زیادی در ترکیب داشت، فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت این تیم را از لیگ خارج کند تا بتواند مسابقات را برگزار کند و به اتمام برساند. حالا شرایط به بدی آن سال نیست اما می‌توان گفت که این فصل لیگ برتر نامنظم‌ترین در ادوار اخیر بوده و اعتراض همه تیم‌ها را در پی داشته...

 

هفته پنالتی‌ها

خروج ستاره‌ها و عدم حضور مربی و بازیکنان خارجی باکیفیت لیگ ایران را با افت محسوسی مواجه کرده هرچند که در دو سه هفته اخیر بازی‌ها کمی پرگل‌تر از ۵ هفته ابتدایی شده اما لزوما افزایش تعداد گل نشانه بالا رفتن کیفیت مسابقات نیست بخصوص وقتی که با رصد دقیق‌تر متوجه می‌شویم که از ۶ گل به ثمر رسیده در بازی پرگل هفته که نبرد سپاهان مقابل ماشین سازی بود پنج گل از روی نقطه پنالتی زده شده تا از این حیث یک رکورد در لیگ ما ثبت شود. همچنین در مصاف استقلال و گل گهر که تقابل بالانشینان جدول بود و با برتری دو بر یک استقلال به پایان رسید، هر کدام از تیمها یک گل از روی نقطه پنالتی وارد دروازه حریف‌شان کردند تا در نهایت نزدیک به نیمی از گل‌های ثبت شده در این هفته با پنالتی وارد دروازه‌ها شده باشد.

 

هر چقدر مهدی طارمی و سردار آزمون به مهاجمان فیکس و گلزن تیمهای‌شان در اروپا مبدل شدند و مهرداد محمدی در قطر روزهای خوبی را میگذراند، گلزنان موفق سالهای اخیر تیم‌های لیگ برتری که در فصل نقل و انتقالاتی قبل راهی اروپا یا تیمهای حوزه خلیج فارس شدند عملکرد مثبتی را نداشتند تا جایی که حتی زمزمه بازگشت برخی از آنها در نیم فصل به فوتبال ایران شنیده می‌شود باید منتظر ماند و دید فقدان ستاره‌ها به خصوص در خط حمله تیم‌های لیگ برتری باعث کشف استعداد از تیمهای پایه یا لیگ های پایین‌تر می‌شود یا با دیپورت شدن لژیونرها به کشور دوباره شاهد رقابت آقای گلی بین بازیکنان نام آشنای سالهای قبل خواهیم بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: