رمزگشایی از رویکرد جدید اروپا در قبال برجام

رمزگشایی از رویکرد جدید اروپا در قبال برجام

فراتر از منازعات پنهانی که میان بازیگران اروپایی بر سرنحوه مواجهه با برجام صورت پذیرفته است، فرانسه همچنان از سوی دولت دونالدترامپ ماموریت دارد تا حداکثر طی ۲ ماه آینده (آغاز سال میلادی۲۰۲۰) با جمهوری اسلامی ایران به یک توافق دائمی دست پیدا کند؛ لذا با توجه به آنچه آمد، بهترین اقدام برای ایران این است که تا انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا وضعیت موجود را مدیریت نماید.
هنر ایرانی در تار و پود گلیم

هنر ایرانی در تار و پود گلیم

انسان معاصر تلاش می‌کند میراث چند هزارساله خود را حفظ و پایدار نگه دارد، در نتیجه به محصولات سنتی و دست ساز روی می‌آورد و هویت خود را در مصرف محصولات سنتی و دست ساز می یابد. در همین راستا حامیان صنایع دستی سنتی، می‌کوشند با ابداع مجدد سنتهای ایرانی و اصیل، میراث چند هزار ساله ایرانی را پاس دارند. استفاده از دستبافت‌های گلیم، نه تنها برای رفع نیاز بلکه به گونه‌ای نشان دهنده انتخاب متفاوت و شخصیت متمایز افراد است. این گلیم‌ها از تارو پود پشم و به روش سنتی توسط زنان روستایی ایران بافته می‌شوند.
معلول‌ها و علت‌ها در معضلات خانوادگی

معلول‌ها و علت‌ها در معضلات خانوادگی

جای بحث‌ها و روش‌های علمی در تحلیل مشکلات و معضلات خانواده‌ها و اتخاذ اقدامات موثر در کاهش این ناگواری‌ها خالی است. اقدامات دستوری و یا نصایح اخلاقی و تبلیغات مثبت از اثر بخشی کافی برای کاهش این ناهنجاری‌ها برخوردار نیستند و نیازمند تیمی متشکل از کارشناسان رشته‌های مختلف و استفاده از روش‌های علمی در جمع آوری و پردازش اطلاعات و ریشه یابی معلول‌ها تا دست یابی به اقدامات بنیادی و اثر بخش است. بازی کردن با معلول‌ها و نظاره آن‌ها از وجوه مختلف، چیزی از ادامه روند مشکل آفرینی آن‌ها نمی‌کاهد.
آسیب‌ها و معضلات اجتماعی و نحوه مواجهه با آن

آسیب‌ها و معضلات اجتماعی و نحوه مواجهه با آن

برای بررسی آسیب‌ها و معضلات اجتماعی در ایران در ابتدا باید دید ما در کدام مختصات جهانی ایستاده ایم، چون بدون درک موقعیت امروز جهان، همواره می‌توان مثال‌هایی از گذشته ایران بیاوریم و نشان دهیم اوضاع امروز ما بسیار بهتر است. اما وقتی همین اوضاع بهتر امروز ما نسبت به مثلا صد سال گذشته خودمان، با اوضاع امروز جهان مقایسه شود ممکن است همانطور که هانس روزلینگ در کتاب "واقعیت" نشان می‌دهد نتایج مورد پسند ما نباشد.
آن که روزهایش همه، بی قدر است،شب قدر به چه کار آیدش؟

آن که روزهایش همه، بی قدر است،شب قدر به چه کار آیدش؟

سال‌ها از پسِ این همه تکرارِ چنین شبی، هیچ گاه از خود نپرسیدیم اگر "شب‌قدرِ" ما شبی عزیز بود که از هزار شب برتر است، چرا پیش از "قدر" و پس از آن، تغییری نکرده‌ایم، بهتر نشده‌ایم و بلکه اوضاع‌مان بدتر و تباه‌تر شده‌است. تعجب نکردیم از این که اگر قرار بود "شب قدر"، قدرمان را بیفزاید چرا چنین حقیرانه زندگی می‌کنیم. خطا در تصویری است که از شبِ قدر داریم. تصویری که از شب قدر داریم، این است: "رستگاری در دو دقیقه".
مقاومت درست است

مقاومت درست است

مقاومت در برابر زیاده‌خواهی امریکا تصمیم درستی است و از آن گریزی نداریم. همه اهرم‌های داخلی قدرت و همه سرمایه‌های اجتماعی مردم و نخبگان را باید در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی به صحنه آورد تا مقاومت میسر شود. باید با تمهید روش‌های کنترل‌شده در توزیع اقلام ضروری مردم، از وارد آمدن فشار بر مردم به خصوص محرومین جامعه جلوگیری کرد. باید از همه روش‌ها برای تداوم صادرات نفت بهره گرفت، اما در عین حال باید در همین وضعیت، اقتصاد منهای نفت را هم بنیان گذاشت.
ضرورت هم اندیشی علمی در باب «معضلات و آسیب‌های اجتماعی»
"دیدارنیوز" به دلایل برگزاری نشست آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد؛

ضرورت هم اندیشی علمی در باب «معضلات و آسیب‌های اجتماعی»

با توجه به اینکه معضلات و آسیب‌های اجتماعی به عنوان پدیده‌هایی واقعی، تغییرپذیر، نسبی و عمدتا قابل کنترل تلقی می‌شوند، شناسایی علمی و حتی عملی آن‌ها نیازمند برنامه‌های مناسب و ایجاد فضای فکری و اجتماعی در قالب نشست، سمینار و همایش‌های علمی می‌باشد.
ابعاد مختلف ازدواج موقت در «خانه‌ای بر روی آب»
گزارش "دیدارنیوز" از برگزاری نشست معرفی کتاب در موضوع ازدواج موقت در ایران؛

ابعاد مختلف ازدواج موقت در «خانه‌ای بر روی آب»

براساس یافته‌های این پژوهش، نیاز‌های جنسی عامل اصلی گرایش مردان به ازدواج موقت با درصد شیوع ۶۱ درصد می‌باشد و پس از آن نیاز‌های عاطفی و مادی به ترتیب با ۳۱.۱ درصد و ۸.۹ درصد قرار دارند. در طرف دیگر این قبیل ازدواج‌ها، زنانی با دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌هایی کاملا متفاوت قرار دارند که رفع نیاز‌های عاطفی و اقتصادى با ۸۱.۳۴ درصد مهمترین عامل برای گرایش آنان به ازدواج موقت می‌باشد.
نماینده ولی فقیه در سپاه:

دشمن برای ۴۰ سالگی انقلاب برنامه دارد

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه یکی از پیام‌های ۹ دی به مسئولین کنار گذاشتن اجتهاد در هر موضوعی است، گفت: انتظار نداریم روسای قوا نظریه‌پردازی کنند بلکه نظر ولایت را که حکم‌الله بدانند و به آن عمل کنند.
۱