تیتر امروز

«رئیسی» رییس است؛ اما...
اردوگاه اصولگرایان و انتخابات ۱۴۰۰

«رئیسی» رییس است؛ اما...

در اردوگاه اصولگرایی اوضاع به ظاهر بر وفق مراد ابراهیم رئیسی است اما حضور چندین نامزد دیگر از این جناح نشان از آن دارد که بازی پیچیدگی‌های بیشتری هم دارد و کار شاید به این سادگی نیست.

رییس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت: هنوز روند مراجعه مبتلایان، به این بیمارستان بالا و در یک حد ثابت است لذا از والدین انتظار داریم از کودکان خود مراقبت بیشتری کنند.

کد خبر: ۸۹۶۸۲
۱۴:۵۹ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

روند مراجعه مبتلایان به بیمارستان کودکان

دیدارنیوز ـ دکتر محسن علی سمیر روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۶۰۰ بیمار مبتلا به کرونا، در این بیمارستان پذیرش شده اند که از این تعداد ۱۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه واکسنی برای سنین پایین‌تر از ۱۸ سال طراحی نشده است، احتمال می‌رود در آینده کودکان قربانیان اصلی این بیماری باشند که از این بابت نگران هستیم.

رییس بیمارستان ابوذر اهواز گفت: درست است که افراد بزرگسال خانواده‌ها واکسینه می‌شوند، اما به این معنی نیست که کودکان از این بیماری مصون هستند لذا از والدین انتظار داریم که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه به فصل تابستان نزدیک می‌شویم، کودکان بیشتر در سطح خیابان ظاهر می‌شوند و این موضوع بسیار خطرناک است، از طرفی نباید تصور کرد که دورهمی خانوادگی و حضور در تجمع‌ها برای کودکان مشکل ساز نیست در حالی که همین موارد، سلامت کودکان را به خطر می‌اندازد.

علی سمیر با بیان اینکه هم اکنون ۱۷ کودک بیمار در بخش عادی این بیمارستان بستری هستند، گفت: همچنین ۹ کودک بیمار در بخش آ. سی. یو این بیمارستان بستری بوده که چهار نفر آن‌ها مثبت قطعی و پنج بیمار مشکوک به کرونا هستند.

وی افزود: با اشاره به اینکه قدرت واگیری ویروس نوع جهش یافته انگلیسی به مراتب بیشتر از ویروس چینی است افزود: علائم تنفسی و گوارشی در ویروس گونه انگلیسی شدیدتر است و همین امر موجب شده که از اواخر سال ۹۹ تاکنون روند بیماری ثابت و تغییری نداشته باشد.

رییس بیمارستان ابوذر اهواز گفت: بیشتر کودکان مبتلا به کرونا با علائم گوارشی و تنفسی مثل اسهال، استفراغ، شکم درد، سرفه و تب به ما مراجعه می‌کنند لذا والدین باید با مشاهده این موارد به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در زمینه کمبود تخت و دستگاه اکسیژن ساز مشکلی نداشته‌ایم گفت: با توجه به اینکه نمی‌توان کودکان را واکسینه کرد تنها راه پیشگیری از این بیماری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ماندن در خانه است.

بر اساس آخرین رنگبندی وزارت بهداشت ۱۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان نارنجی و هشت شهرستان زرد هستند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: