تیتر امروز

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمیرانات اعلام کرد: با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی مبنی بر آغاز بارش برف و کولاک در ارتفاعات استان تهران، محور شمشک-دیزین که فقط اسکی‌بازان اجازه تردد از این مسیر را داشتند، از فردا (چهارشنبه) تا مساعد شدن اوضاع مسدود می‌شود.

کد خبر: ۸۴۳۴۵
۱۲:۱۴ - ۰۳ فروردين ۱۴۰۰
محور شمشک به دیزین
 
دیدارنیوز: رضا حاجتی صبح سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: طبق مصوبه فرمانداری شمیرانات و به صورت کلی، این مسیر تا قله فقط برای تردد اسکی‌بازان و با اعمال محدودیت (تعطیلی در ۳ ماه زمستان، شرایط کولاک، ایام هشدار زرد و ...) با نظارت کارگروه فرمانداری، راهداری و شورای اسلامی شهر شمشک باز است.

وی ادامه داد:، اما با توجه به هشدار سازمان هواشناسی از فردا تا مساعد شدن اوضاع جوی این محور برای اسکی بازان نیز مسدود می‌شود.

به گزارش ایرنا،  محور فرعی شمشک - دیزین (۸ کیلومتر) واقع در استان‌های البرز و تهران نیز مدت هاست به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران تیرماه ۱۳۹۹ بر تسریع ایمن‌سازی این محور تاکید کرد و گفت: عملیات بازگشایی جاده شمشک به دیزین (محور مواصلاتی استان تهران و البرز که دسترسی به مازندران را تسهیل می‌کند) باید تسریع شود؛ از هر اقدامی در این راستا، در حوزه مدیریتی استان تهران حمایت خواهیم کرد.

وی افزود: این جاده در گذشته محل عبور مردم بودو باید به سرعت بازگشایی شود. فرهنگ اهالی این منطقه با مازندران هم‌خوانی نزدیک دارد و این انسداد منجر به شکاف بین‌نسلی می‌شود.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با مساحت ۱۲۸ هزار هکتار در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار