تیتر امروز

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند، هر چند نسبت به آینده ناامید...
رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد
روند مذاکرات وین در گفتگو با یک کارشناس مسائل بین‌الملل

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد

روند مذاکرات وین ادامه دارد. آیا احیای برجام شروع شده است؟ این سوالی است که رحمن قهرمان‌پور به آن پاسخ داده است و معتقد است که احیای برجام به وجود اراده سیاسی لازم در کاخ سفید بستگی دارد.

شهرداری پاریس به دلیل استخدام بیش از حد زنان در پست‌های بالای مدیریتی در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۹۰ هزار یورو جریمه شد.

کد خبر: ۷۷۹۹۰
۱۱:۳۵ - ۲۶ آذر ۱۳۹۹

شهرداری پاریس به دلیل انتصاب بیش از حد مدیران زن جریمه شد

 

دیدارنیوز ـ "ان ایدالگو"، شهردار پاریس در نشست شورای شهر پاریس با اعلام این موضوع، این تصمیم علیه شهرداری را پوچ، ناعادلانه و غیرمسئولانه خواند.

ایدالگو گفت: همه ما باید موضوع انتصاب زنان را با جدیت و قاطعیت به پیش ببریم، زیرا شکاف جنسیتی در پست‌های مدیریتی در تمام فرانسه همچنان زیاد است.

بر اساس قانونی موسوم به «سوواده» در فرانسه که در سال ۲۰۱۳ تصویب شد، ترکیب جنسیتی مدیران عالی‌رتبه در سازمان‌های دولتی نباید از نسبت ۴۰ به ۶۰ برای زنان و مردان فراتر رود. شهرداری پاریس به این دلیل جریمه شده است که در سال ۲۰۱۸ ترکیب مدیران عالی‌رتبه زن به مرد در این سازمان، ۱۱ به ۵ بود و به این ترتیب نسبت زنان در این پست‌ها از ۶۰ درصد فراتر رفته و به ۶۹ درصد رسیده بود.

قانون نسبت جنسیتی مدیران در سال ۲۰۱۹ لغو شد، اما جریمه شهرداری، چون مربوط به سال ۲۰۱۸ بوده که قانون هنوز وجود داشته، باید پرداخت شود.

به گزارش یورونیوز، "املی دومون‌شالن"، وزیر خدمات دولتی فرانسه نیز با یادآوری لغو ماده مورد نظر قانون سوواده در سال ۲۰۱۹ حمایت خود از ان ایدالگو را در توییتر اعلام کرد و نوشت که پول جریمه پرداخت شده صرف فعالیت‌های ملموس برای افزایش نقش زنان در پست‌های دولتی خواهد شد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: