معاونِ نامزد دموکرات انتخابات آمریکا، رئیس‌جمهور کنونی این کشور را فردی تفرقه‌انداز توصیف کرد که شایستگیِ این مقام را ندارد.

کد خبر: ۷۰۰۴۹
۱۰:۳۰ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ «کامالا هریس» معاون «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات سال جاری، در پیامی توئیتری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی و رقیب بایدن در انتخابات را فردی «خشونت‌طلب و تفرقه‌انداز» توصیف کرد.
 
در این پیام که هریس به پیامی از بایدن پاسخ داده، آمده است: «مردم آمریکا شایسته رئیس جمهوری هستند که نجات‌بخش کشورش باشد نه آنکه روشن‌کننده آتش باشد و تفرقه‌پراکنی کند.»
 
او در ادامه پیام خود با بیان آنکه نباید محکوم کردن خشونت مرتبط با جایگاه سیاسی و اجتماعی باشد، افزود: «من نیز مانند بایدن به کمپین مخالفت با خشونت پلیس در آمریکا می‌پیوندم.»
 
پیش از هریس، بایدن در پیامی توئیتری نوشته بود: «خشونت‌های مرگبار روز‌های گذشته در پورتلند پذیرفتنی نیست. تیراندازی در خیابان‌های یک شهر بزرگ آمریکایی را نمی‎توان پذیرفت.»
 
این نامزد دموکرات‌ها در ادامه در محکوم کردن خشونت پلیس نوشت: «من این خشونت را بی‌چون و چرا محکوم می‌کنم. خشونت از هر نظر از سوی هر کسی چه در جناح چپ و چه راست در نظر من محکوم است. من دونالد ترامپ را به چالش می‌کشم که او نیز همین کار را انجام دهد.»
 
روز گذشته پلیس شهر پورتلند اعلام کرد در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی یک نفر هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.
 
روز شنبه، کاروانی متشکل از بیش از ۶۰۰ وسیله نقلیه حامی دونالد ترامپ وارد شهر پورتلند شدند. پلیس از درگیری بین حامیان ترامپ و معترضان خبر داد.
 
این شهر در ایالت اورگن نود و پنجمین شب اعتراضات را پشت‌سر گذاشته است. این اعتراضات با جرقه قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوستی که به دست پلیس بی‌رحم و سفید پوستِ مینیاپولیس به قتل رسید، آغاز شده است و هدف اعتراض به نژادگرایی و خشونت نهادینه در پلیس این کشور را دنبال می‌کند.
 
پیش از این پلیس محلی در پورتلند گزارش داده بود معترضان «اداره اتحادیه پلیس» را به آتش کشیده‌اند؛ مکانی که در منطقه مسکونی شهر پورتلند واقع شده و در چندماه گذشته کانون بسیاری از اعتراضات بوده است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: