تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...
جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!
جوانگرایی یا ترکش حمایت از مردم

جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!

آیا ترکش‌های حمایت از اعتراض‌های مردمی به داور بین المللی علیرضا فغانی نیز برخورد کرده و نام او به این دلیل از لیست الیت داوران ایران خارج شده است؟
معاون پرستاری وزارت بهداشت مطرح کرد

کمبود حداقل ۱۰۰ هزار پرستار در کشور

معاون پرستاری با اشاره به جذب نیروی پرستاری در سال‌های گذشته، گفت: با توجه به کمبود حداقل ۱۰۰ هزار نفر کادر پرستار در کشور اینگونه جذب‌ها تنها مُسَکن است.

کد خبر: ۱۲۵۸۰۸
۱۳:۲۷ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۱

کمبود حداقل ۱۰۰ هزار پرستار در کشور

دیدارنیوز: بنابر اعلام وزارت بهداشت، معاون پرستاری با اشاره به کمبود حداقل ۱۰۰ هزار نفر کادر پرستار در کشور، گفت: امیدواریم بتوانیم با کمک معاونت توسعه و سازمان اداری و استخدامی، مجلس شورای اسلامی و سازمان نظام پرستاری در سال جاری علاوه بر جذب پرستاران فعال در بحران کرونا، تعداد قابل توجهی نیروی پرستاری جذب و نسبت پرستار به تخت را به استاندارد نزدیک کنیم.

دکتر عباس عبادی، در سفر به شهرستان دزفول، با حضور در بیمارستان بزرگ گنجویان این شهر فرایند ورود مراجعین به اورژانس، تریاژ، اقدامات پاراکلینیک و تعیین تکلیف بیماران در اورژانس را بررسی کرده و سپس از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرد.

وی در این بازدید در دیدار و گفتگو با پرستاران و کادر درمانی این مرکز ضمن تبریک سال نو، هدف از بازدید‌های دوره‌ای را کمک به حل مشکلات و شنیدن خواسته‌ها و مطالبات بیماران و کادر درمانی دانست.

عبادی در جمع پرستاران اقدامات انجام شده در حوزه تامین معیشت پرستاران و کمک به رفع کمبود نیروی انسانی را در سال‌های گذشته علیرغم مشکلات اقتصادی کشور مناسب و نه کافی، دانست و گفت: امیدواریم قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری ضمن کمک به اجرای عدالت در پرداخت ها، گلایه پرستاران در این حوزه را تا حدودی کاهش دهد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، معاون پرستاری با اشاره به جذب نیروی پرستاری در سال‌های گذشته، گفت: با توجه به کمبود حداقل ۱۰۰ هزار نفر کادر پرستار در کشور اینگونه جذب‌ها تنها مُسَکن است، از این رو امیدواریم بتوانیم با کمک معاونت توسعه و سازمان اداری و استخدامی، مجلس شورای اسلامی و سازمان نظام پرستاری در سال جاری علاوه بر جذب پرستاران فعال در بحران کرونا، تعداد قابل توجهی نیروی پرستاری جذب و نسبت پرستار به تخت را به استاندارد نزدیک کنیم.

گفتنی است، در حاشیه این بازدید، معاون پرستاری وزارت بهداشت با حضور در جلسه هیات رییسه و جلسه شورای هماهنگی دانشگاه در خصوص مسائل مرتبط بحث و تبادل نظر کردند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی