تیتر امروز

مخالفت شدید چین با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران

وانگ، وزیر خارجه چین که میزبان همتای ایرانی خود بود، مسئولیت اصلی دشواری‌ها در برنامه هسته‌ای ایران را به دوش آمریکا انداخت که به طور یکجانبه از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ خارج شده است.

کد خبر: ۱۱۸۸۹۰
۱۲:۲۴ - ۲۵ دی ۱۴۰۰

آمریکا

دیدارنیوز: وزیر خارجه چین در دیدار با همتای ایرانی، بر مخالفت شدید با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران تاکید کرد.

به نقل از رویترز، وزارت خارجه چین امروز شنبه خلاصه‌ای از دیدار انجام شده میان «حسین امیر عبداللهیان» و «وانگ ئی» وزرای خارجه ایران و چین را منتشر کرد.

بنا بر اعلام وزارت خارجه چین، وانگ که میزبان همتای ایرانی است، مسئولیت اصلی دشواری‌ها در برنامه هسته‌ای ایران را به دوش آمریکا انداخت که به طور یکجانبه از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ خارج شده است.

وانگ همچنین از مخالفت شدید پکن با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، بازی سیاسی از راه توسل به موضوعات حقوق بشری و مداخله در امور داخلی ایران و سایر کشور‌های منطقه سخن گفت.

وزیر خارجه چین درباره ایجاد مکانیسم گفتگو‌ها میان کشور‌های حوزه خلیج فارس برای بحث پیرامون مسائل امنیت منطقه‌ای هم ابراز امیدواری کرد.

این اظهارات در حالی بیان شد که گفتگو‌ها میان تیم دولت جدید ایران و ۱+۴ با هدف برچیده شدن تحریم‌ها علیه ایران به عنوان شرط بازگشت آمریکا به برجام از ۸ آذر در وین در جریان است.

این گفتگو‌ها در چهار سطح رفع تحریم‌ها، تعهدات هسته‌ای، راستی آزمایی و ارائه تضمین‌ها ادامه دارد حال آنکه خوشبینی به حصول توافق رو به افزایش است.

منبع: مهر
برچسب ها: تحریم چین
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر