تیتر امروز

خیریه‌ها حامیان بیمارستان‌ها در دوران کرونا

موسسه خیریه نیک گامان جمشید در طرح تامین مواد غذایی ۸ بیمارستان استان تهران در اوج پیک پنجم کرونا به مدت یک ماه مشارکت می‌کند.

کد خبر: ۱۰۶۵۹۴
۱۶:۴۵ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۰

 

خیریه‌ها حامیان بیمارستان‌ها در کرونا

دیدارنیوز: موسسه خیریه نیک گامان جمشید برای جذبِ مشارکت حدود ۲ میلیارد تومانی به یاری خیرین موسسه در اوج پیک پنجم کرونا جهت تامین امنیت غذایی بیماران بستری در ۸ بیمارستان استان تهران با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدام کرد و به نتیجه‌ی مطلوب رسید. تهیه و توزیع مواد غذایی از ۳ بیمارستانِ حاشیه‌ای استان تهران آغاز و به اتمام رسید و اکنون در ۵ بیمارستان دارای اولویتِ شهر تهران در حال انجام است. همچنان کمک خیرین نیز ادامه دارد و پویش به تحقق هدف نهاییِ خود بسیار نزدیک است.

 اشکان تقی پور مدیر عامل موسسه خیریه نیک گامان و عضو هیئت مدیره مجمع خیرین کشور گفت: با توجه به افزایش شدید میزان بستری بیماران مبتلا به کرونا در پیک جدید، بنابر گفته‌ی پزشکان متخصص بیمارستان ها، ابتلا و بستری جوانان، کودکان و زنان باردار افزایش محسوس داشته است. پیرو نگرانی‌های موجود کادر درمان و مدیران بیمارستان‌ها از احتمال استمرار این شرایط و اعلام نیاز ایشان به ریاست محترم هیئت مدیره مجمع خیرین کشور و همچنین اینجانب، موسسه خیریه نیک گامان به یاری خیرین عزیز داخل و خارج از کشور مشارکت در تامین مواد اولیه‌ی غذایی اصلی ۸ بیمارستان را پس از نیازسنجی متقبل شد.

معتمد و عضو شورای مرکزی مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: این پروژه‌ی کاملا مردم نهاد با هماهنگی دانشگاه، روسا و مدیران بیمارستان‌ها نیاز‌های با اولویت تامین مواد پروتئینی مغذی بیماران مبتلا به کرونایِ بستری شامل گوشت قرمز، مرغ کامل، سینه‌ی مرغ، برنج، ماکارونی، روغن، رب گوجه فرنگی و خشکبار بر مبنای اعلام نیاز بیمارستان‌ها با نظارت نمایندگان موسسه و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به شکل مستقیم از سوی موسسه خیریه نیک گامان انجام شده است. امید است این کمک‌ها در بازه‌ی زمانی یک‌ماهه در گذار از شرایط سخت پیک پنجم کمک حال بیماران و کادر درمان باشد.

بیمارانِ بیمارستان‌های شهدای پاکدشت، شهید ستاری قرچک، زعیم، کودکان مفید، طرفه، شهدای گمنام، سوم شعبان و شهدای تجریش مشمولِ خدمت رسانی در این پروژه‌اند.

چهره ماندگار مدرسه سازی در سال ۱۳۹۹ با تشکر و قدر دانی از همراهی خیرین در طول یک سال و نیم گذشته در بحران کرونا گفت: بیش از "۳۲ میلیارد تومان" کمک خیرین داخل و خارج از کشور به خیریه نیک‌گامان جمشید در طول این مدت، کمک حال کادر درمان و خدمت رسانی به بیماران کم‌بضاعت و مددجویان کودک و نوجوان و خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی متاثر از مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا بوده است که همچنان ادامه دارد. حوزه‌های مختلف همانند تامین تجهیزات و دستگاه‌های بیمارستانیِ اصلی پزشکی مرتبط با درمان کرونا و تامین صد‌ها کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی و خانگی، تهیه اقلام حفاظت شخصی به شکل کلان، تهیه‌ی هزاران بن کارت تهیه اقلام معیشتی و بسته‌های غذایی کامل برای هم‌میهنان کرامتمند، اما نیازمند و تهیه تبلت و گوشی هوشمند برای دانش آموزان عزیز کم برخوردار از ماموریت‌های موسسه خیریه نیک گامان بوده است که به شکل کانلا مردم نهاد و مردمی و به یاری خیرین موسسه البته با نظارت و مجوز نهاد‌های نظارتی و هماهنگی جمعیت هلال احمر، وزارت بهداشت، دانشگا‌های علوم پزشکی، وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی انجام شده است. وی افزود کمک‌های مهربانانه‌ی خیرین و نیکوکاران همچنان در حوزه‌های مختلف کمک رسانی به بیماران کم‌بضاعت مبتلا به کرونا، بیمارستان‌ها و همچنین خانواده‌های کم‌برخوردار متاثر از تبعات اقتصادی کرونا ادامه دارد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر