تیتر امروز

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

یک سوم روس‌ها از ممنوعیت فعالیت گروه‌های ناوالنی حمایت می‌کنند

بر اساس یک نظرسنجی مشخص شد، ۳۲ درصد از روس‌ها از ممنوعیت فعالیت گروه‌های سیاسی منتقد کرملین حمایت می‌کنند در حالیکه ۲۷ درصد دیگر مخالف این مساله هستند.

کد خبر: ۹۹۶۸۵
۰۹:۴۴ - ۱۹ تير ۱۴۰۰

یک سوم روس‌ها از ممنوعیت فعالیت گروه‌های ناوالنی حمایت می‌کنند

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس نظرسنجی مرکز "لوادا" مستقر در مسکو از ۱۶۳۰ تن از ۲۴ تا ۳۰ ژوئن سال جاری میلادی، همچنین مشخص شد که ۳۸ درصد از شرکت کنندگان نسبت به حکم ماه گذشته میلادی دادگاهی در مسکو مبنی بر اینکه گروه‌های الکسی ناوالنی، منتقد محبوس کرملین "افراط گرا" نامیده شدند، بی اعتنا هستند. همچنین در این نظرسنجی مشخص شد که حمایت از فعالیت‌های ناوالنی نیز از ۲۰ درصد سپتامبر گذشته میلادی به ۱۴ درصد کاهش یافته است.

ایوان ژدانف، دوست صمیمی ناوالنی از اظهارنظر درباره این آمار امتناع کرد اما گفت، پروپاگاندای دولتی ضد ناوالنی افزایش داشته و می‌تواند تاثیر خودش را بگذارد.

متحدان منتقد سرسخت کرملین همچنین گفته‌اند، تصمیم دادگاه در افراطی خواندن گروه‌ها و شبکه‌های ناوالنی و اعمال ممنوعیت علیه آنها تنها برای سرکوب کردن پیش از انتخابات پارلمانی سپتامبر سال جاری میلادی است.

این حکم به مقام‌های مسکو قدرت رسمی برای به زندان انداختن فعالان و مسدود کردن حساب‌های بانکی آنها را در صورت ادامه فعالیتشان می‌دهد. متحدان ناوالنی گروه‌های خود را پیش از این حکم و برای آنکه حامیانشان کمتر در معرض خطر پیگرد قانونی قرار بگیرند، به حالت تعلیق درآورده بودند.

ناوالنی بابت زیر پا گذاشتن مفاد حبس تعلیقی مربوط به پرونده اختلاس، در حبس است. وی سال جاری میلادی و پس از بازگشت از سفر درمانی از آلمان در فرودگاه مسکو بازداشت شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: روسیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: