تیتر امروز

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و
گزارش دیدار از بی‌تفاوتی دولت به واقعیت آموزش همگانی

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و "رئیسی" که زیاد نمی‌داند!

از ابراهیم رئیسی گرفته تا وزیر آموزش و پرورش در حالی از دستاورد‌های جدید در آغاز سال تحصیلی با تکیه بر کلمه "ما می‌توانیم" خبر دادند که طبق آمار بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان کلاس اولی ثبت نام نکرده‌اند!
نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ تحلیل رویترز پیرامون عادی سازی روابط اسرائیل-عربستان

نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟

دولت بایدن بر تلاش خود برای تحقق "معامله بزرگ" در خاورمیانه که شامل عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان نیز می‌شود، افزوده. واشنگتن معتقد است اگر بتواند موانع مهم را کنار بزند، منافعی مهم کسب خواهد...

مشکل مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد حل می‌شود؟

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی گفت: امسال به همه مناطق آزاد تکلیف شده تا با توسعه سرمایه‌گذاری بتوانند سهم قابل توجهی در تراز تجاری کشور داشته باشند و به‌جد برای توسعه صادرات محصولات اقدام کنند.

کد خبر: ۹۸۲۶۰
۱۶:۰۲ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

 مالیات بر ارزش افزوده و مناطق آزاد

دیدارنیوز ـ حمیدرضا مومنی در حاشیه افتتاح دو نمایشگاه بین‌المللی صنایع آشپزخانه، حمام، سونا و استخر و نیز در و پنجره، صنایع و ماشین‌آلات وابسته افزود: اهداف اصلی که امسال در مناطق آزاد دنبال می‌شود ارتقای تولید، صادرات، کسب دانش فنی و انتقال فناوری و همچنین افزایش سرمایه‌گذاری است.

به گفته وی، در سه سال گذشته مناطق آزاد و ویژه کشور توانستند تراز تجاری مثبتی داشته باشند و در حوزه تولید و صادرات عملکرد درخشانی ثبت کردند.

مومنی بیان کرد: حمایت‌ها از تولید در دو بخش انجام می‌شود که بخش نخست مربوط به خود مناطق آزاد است که باید مانع زدایی از تولید داشته و به تامین مالی برای واحد‌ها و فعالان اقتصادی بپردازند.


بیشتر بخوانید: تسویه ۸۹ هزار میلیارد از بدهی به بازنشستگان و تغییر در پرداختی‌ها


دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی ادامه داد: در بخش دوم که به بخش خصوصی بازمی‌گردد، به دنبال رفع موانع موجود بر سر راه این بخش هستیم که تا حدودی نیز در این زمینه گام برداشته شده است.

وی یادآور شد: اکنون به‌جز موضوع مالیات بر ارزش افزوده، فعالان اقتصادی در مناطق آزاد با مشکل دیگری مواجه نیستند و با هماهنگی و تعامل دستگاه‌های اجرایی، مشکلات کاهش یافته است.

مشاور رییس‌جمهوری ابراز امیدواری کرد در نیمه دوم امسال با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مشکل مالیات بر ارزش افزوده فعالان اقتصادی در این مناطق نیز رفع شود.

وی عمده مشکلات فعلی را در حوزه تامین مالی برشمرد و از انجام مذاکراتی با بازار‌های مدرن تامین مالی کشور در قالب بازار سرمایه و بازار منابع مالی خبر داد.

مومنی همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی با بورس انرژی در روز جاری اشاره کرد و افزود: با امضای این تفاهم‌نامه، به دنبال استفاده از ظرفیت بورس انرژی برای تامین منابع در مناطق آزاد هستیم تا هم مشکلات فعالان اقتصادی و صنعتی کاهش یافته و هم مشکلات ممناطق آزاد رفع شود.

به دنبال افزایش تعداد مناطق آزاد نیستیم

وی در ادامه، با اشاره به وجود ۱۵ منطقه آزاد در کشور، اظهار کرد: اکنون همه تلاش ما این است که مناطق یاد شده بازدهی و کارکرد قابل قبولی داشته باشند و پس از تحقق ماموریت‌ها و اهداف، مناطق آزاد را در سایر نقاط کشور توسعه دهیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی با اشاره به وجود ۱۵ کشور در همسایگی ایران، خاطرنشان‌کرد: افزایش مبادلات تجاری با کشور‌های همسایه در مرحله نخست و سپس توسعه همکاری‌ها با سایر کشور‌هایی که به آن‌ها دسترسی پیدا خواهیم کرد در مرحله بعد، در دستور کار است، بر این اساس نمی‌توان به صراحت اعلام کرد که همین تعداد مناطق آزاد کافی است یا نسبت به توسعه آن‌ها اقدام نکرد.

وی همچنین از امضای تفاهم‌نامه شورای عالی مناطق آزاد با شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در روز جاری خبر داد تا دو طرف از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های یکدیگر برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری با همسایگان بهره‌مند شوند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی