تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

پیروزی حزب پاشینیان در انتخابات پارلمانی ارمنستان

براساس آمار کمیسیون مرکزی انتخابات ارمنستان، "حزب قرارداد مدنی ارمنستان" متعلق به نیکول پاشینیان با حدود ۵۴ درصد از آراء در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور پیروز شد.

کد خبر: ۹۶۹۴۱
۱۱:۱۶ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

پیروزی حزب پاشینیان در انتخابات پارلمانی ارمنستان

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، با توجه به اینکه تمام آراء شمارش شده است، این کمیسیون اعلام کرد که حزب پاشینیان، نخست وزیر موقت ارمنستان به حدود ۵۴ درصد رای رسیده است.

پیشتر براساس شمارش ۹۰ درصدی آراء، "ائتلاف ارمنستان" به رهبری روبرت کوچاریان، رئیس جمهوری سابق ارمنستان با کسب ۲۰.۴۱ درصد در جایگاه دوم قرار داشت. ائتلاف "شرافت دارم" به رهبری سرژ سرکیسیان، رئیس جمهوری سابق ارمنستان هم با کسب ۵.۲۳ درصد سوم بود. در همین حال حزب "ارمنستان سعادتمند" متعلق به گاگیک تساروکیان، تاجر ارمنستانی هم ۴.۱۰ درصد رای داشت.

نیکول پاشینیان اعلام پیروزی کرده است. او با انتشار ویدیویی در فیسبوک گفت: مردم ارمنستان به حزب قرارداد مدنی حکم اداره این کشور را دادند و من برای نخست وزیری نامزد هستم.

روز یکشنبه ائتلاف ارمنستان اعتبار نتایج انتخابات پارلمانی را زیر سوال برد و به "شمار متعدد تخلفات" حین این رای گیری اشاره داشت. این ائتلاف گفت که پیش از پذیرش نتایج آراء باید درباره تمام تخلفات تحقیق کند.

نیکول پاشینیان همچنین گفت: پیروزی در انتخابات پارلمانی موجب احیای تحکیم اجتماعی و ملی میشود. مردم ارمنستان دست به دومین انقلاب طی سه سال زدند. این بار به جای انقلاب "مخملی" انقلاب "فولادی" بود. تمام توافق‌ها محقق خواهد شد. مردم ارمنستان تصمیم خودشان را گرفتند و محتوای این تصمیم آشکار است. آنچه انتظار میرفت رخ داد.

پاشینیان گفت که در روزهای آتی با نیروهای سیاسی "سالم" به منظور اینکه با همبستگی کار کند، رایزنی خواهد کرد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: