تیتر امروز

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟
«تنگنا» برنامه ششم ـ قسمت دوم

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. احمد زیدآبادی میهمان ششمین برنامه تنگنا بوده است.

رییس فدراسیون والیبال در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی بانوان و وضعیت تیم ملی مردان برای حضور در لیگ ملت ها و المپیک توکیو توضیحاتی را ارائه کرد.

کد خبر: ۹۲۵۰۶
۱۵:۲۸ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۰

داورزنی: هدف گذاری والیبال رسیدن به نیمه نهایی المپیک است

 

دیدارنیوز: محمدرضا داورزنی در مورد دلیل  انتخاب فریبا صادقی به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال زنان و انتقاداتی که نسبت به این انتخاب وارد شده است، گفت: فرایند تصمیم گیری در این موضوع را کاملا به خانم محمدیان و دیگر همکاران در حوزه نایب رییسی بانوان واگذار کردیم. تعدادی مربی مد نظر بودند که برنامه دادند و برنامه‌ها مورد بررسی قرار گرفت. در بین گزینه‌ها خانم صادقی انتخاب شد تا تیم را جمع و جور کند و شهریور ماه به مسابقه قهرمانی آسیا برود. البته خانم صادقی تنها نیست و گروهی کار می‌کند. در این کار تیمی، مهم است هماهنگی وجود داشته باشد تا تیم به خوبی برای مسابقات پیش رو آماده شود.

او ادامه داد: در مورد تعیین تکلیف مربیان تیم جوانان و نوجوانان هم خانم محمدیان و همکاران دارند کار می‌کنند و افراد ظرف چند روز  آینده انتخاب می‌شوند تا کارشان را شروع کنند. سعی می‌کنیم ترکیبی که انتخاب می‌کنیم از مربیان مختلف ایران باشد.

برای پیدا کردن مربی خارجی دست از تلاش بر نداشته‌ایم

داورزنی در پاسخ به پرسش که قرار بود برای تیم  بانوان از مربی خارجی استفاده شود چرا اکنون به گزینه ایرانی رسیده اید؟ تاکید کرد:  حضور مربی خارجی منتفی نشده است و دنبال مربی خوبی می‌گردیم. از طرفی امسال می‌خواهیم در المپیک شرکت کنیم بنابراین اولویت بندی کردیم. البته به این معنی نیست که بانوان برای ما مهم نیستند بلکه دنبال مربی خوب خارجی می‌گردیم. در اکثر کشور‌های خارجی یک مرد، سرمربی تیم بانوان است از این رو پیدا کردن مربی، با شرایطی که ما می‌خواهیم سخت است. با این حال دست از تلاش بر نداشتیم. یکی از برنامه‌های فدراسیون پیدا کردن مربی خارجی است، اما تا آن موقع نمی‌خواهیم همه کار‌ها را متوقف کنیم و فرصت‌ها را از دست بدهیم. اردویی جهت  آماده‌سازی سازی تیم بزرگسالان برای حضور در قهرمانی آسیا در نظر گرفتیم.

او افزود: نگاه ما به تیم ملی بانوان بزرگسال این است که پوست اندازی کند. تعدادی بازیکن داریم که به دفعات در مسابقات مختلف شرکت کرده اند و اکنون این فرصت را می‌خواهیم به جوان‌تر‌ها بدهیم و ترکیب تیم از نفرات جوان و با تجربه‌ها باشد، اما وجه غالب تیم جوان‌ها باشند. در واقع می‌خواهیم گامی رو به جلو برداریم. اگر قرار باشد تیم  با ترکیب نفرات  با تجربه در مسابقات هفتم شود و با ترکیب جوان‌ها هشتم، خب ترجیح می‌دهیم با جوان‌ها برویم که سرمایه گذاری برای آینده شود.

آرمان ما برای المپیک رفتن تا نیمه نهایی است

رییس فدراسیون والیبال در پاسخ به این پرسش که الکنو عنوان کرده است قول مدال دادن کار شارلاتان‌ها است و این در حالی است که عنوان کرده بودید الکنو را انتخاب کردید تا به هدفتان در المپیک برسید و این صحبت‌ها تناقض ندارد، تصریح کرد: آرمان داشتن  از ابتدا جزو برنامه‌های فدراسیون  بوده است. هدف گذاری یعنی اینکه  تا نیمه نهایی برویم و در این صورت شانس برای رفتن روی سکو هم هست و  فدراسیون با این انگیزه دارد تلاش می‌کند. اینکه بگوییم ۱۰۰ درصد در المپیک روی سکو می‌رویم درست نیست  و هیچ کسی در ورزش نمی‌تواند قول ۱۰۰ درصدی بدهد. برنامه و هدف فدراسیون این است که در المپیک تلاش خود را انجام دهد و بازیکنان و کادرفنی هم تلاش کنند تا تیم به نیمه نهایی برود در این صورت این شانس را دارد تا نگاهی به سکوی المپیک هم داشته باشد.

او ادامه داد: تیم‌هایی که در المپیک شرکت می‌کنند، بهترین تیم‌های دنیا هستند و همه تلاش می‌کنند بهترین نتیجه را بگیرند، اما آن تیمی که بتواند با هوش‌تر و  با برنامه‌تر کار کند و نقاط ضعف خود را برطرف کند، می‌تواند موفق باشد. می‌توانستیم از ابتدا بگوییم به المپیک راه پیدا کردیم و دیگر کسی  انتظاری نداشته باشد، اما ما از خودمان انتظار داریم و با  آرمان‌ها زندگی می‌کنیم، چون می‌خواهیم فردای ما بهتر از امروز باشد. این حرف الکنو هم درست است، چون هیچ مربی در دنیا هیچ چیزی را تضمین نمی‌کند. مربی تلاش خود را می‌کند تا به بهترین نتیجه ممکن برسد ما هم وظیفه داریم امکانات را فراهم کنیم.

استرس نتیجه گرفتن در لیگ ملت‌ها را از روی تیم برداشتیم

داورزنی با اشاره به اینکه فدراسیون از تیم ملی در لیگ ملت‌ها نتیجه نمی‌خواهد، گفت: ما گفتیم در لیگ ملت‌ها نتیجه نمی‌خواهیم. برخی کشور‌ها که المپیکی نیستند مثل صربستان دنبال نتیجه گرفتن در لیگ ملت‌ها هستند، اما ما دنبال این هستیم که از فرصت حدود ۱۸ بازی رسمی برای آماده شدن جهت حضور در المپیک استفاده کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که به همین دلیل هم بازی دوستانه برای تیم ملی در نظر گرفته نشد، تاکید کرد: خیر، بازی دوستانه در شرایط کرونا ما را دچار مشکلاتی می‌کرد. کشور‌های اروپایی، چون کنار هم هستند  مشکلات قرنطینه و دیگر مسائل را ندارند. نگران این بودیم شرایط کرونایی باعث شود ناگهان دو، سه بازیکن خود را از دست بدهیم.   در لیگ ملت‌ها خواستیم فشار روی بازیکنان اصلی نباشد و به جوان‌تر‌ها میدان داده شود. اگر فشار نتیجه روی تیم باشد سرمربی مجبور می‌شود از بازیکنان با تجربه استفاده کند که در این شرایط،   فشار مضاعفی به آن‌ها وارد می‌شود و احتمال مصدومیت هست. از طرفی بازیکنان جوان که در حال رشد هستند فرصت بازی کردن را به دست نمی‌آوردند؛ بنابراین استرس را از تیم برداشتیم. البته به این معنی نیست که برای تفریح به لیگ ملت‌ها می‌رویم بلکه می‌خواهیم بازی به بازی برای حضور در  المپیک بهتر شویم. در المپیک هدفمان این است بهترین نتیجه ممکن را بگیریم. البته در المپیک هر اتفاقی ممکن است بیفتد و این برای همه تیم‌ها است. حالا تیم ما باید باهوش‌تر و کم خطاتر  بازی کند و حضور الکنو هم ضعف تیم ما را پوشش داده است.

اکبری خط نخورد بلکه محدودیت‌ها اجازه حضورش را نداد

داورزنی درمورد علت خط خوردن پیمان اکبری نیز گفت: قبلا ۲۴ بازیکن با ۱۰ همراه به مسابقات اعزام می‌شد، اما الان به دلیل محدودیت‌ها ۱۸ بازیکن با ۷ تا ۸ همراه به مسابقات می‌روند.   الکنو باید یک مربی همراه خودش می‌برد که ترجیح داد از تندروان استفاده کند. البته این به معنی خط خوردن  اکبری نیست بلکه محدودیت‌ها اجازه حضورش را نداد. اکبری سال‌ها در تیم ملی بوده و در آینده هم خواهد بود، اما مجبور بودیم  یک مربی ببریم و اختیار عمل را هم به الکنو دادیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
بی بی جی
واحد بازرگانی دیدار