تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
مشاور سازمان محیط زیست:

مشاور امور زنان سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: توجه و احترام به محیط‌زیست عادتی است که باید از کودکی آموخت تا به یک باور ذهنی تبدیل شود؛ این باور، زندگی کودکان و نوجوانان را در بزرگسالی به سمت پاسداری و حفاظت از منابع طبیعی سوق می‌دهد.

کد خبر: ۸۹۴۳۴
۱۲:۴۳ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

 محیط‌زیست و کودکان

دیدارنیوز ـ به گزارش روز شنبه سازمان حفاظت محیط زیست، سیده مریم محمدی در نشست مشترک مشاور امور زنان و جوانان سازمان حفاظت محیط زیست با مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش در آستانه هفته گرامیداشت مقام معلم و در راستای تاکید بر موضوع «معلم، خانواده و مشارکت اجتماعی» که از شعار‌های منتخب این هفته است، برگزار شد، افزود: معلمان قشر تاثیرگذار در جامعه هستند که می‌توانند موضوعات اصلاح الگوی مصرف، مدیریت پسماند و مدیریت منابع را به دانش آموزان و در گام بعد به اولیاء آن‌ها منتقل کنند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری و عرض تبریک و خسته نباشید به معلمان زحمتکش اظهار کرد: سیاست گذاری و برنامه ریزی مختلف برای دستیابی به توسعه پایدار زمانی عملی است که ساختار‌های مناسب آموزشی و فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست از مقاطع ابتدایی در مدارس پایه ریزی شود.

محمدی با اعطای بسته‌های آموزشی ویژه دانش آموزان و مربیان تهیه شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست به مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش، به ضرورت معرفی و انتشار این بسته‌های آموزشی در جامعه معلمان و بانوان شاغل در آن وزارتخانه به عنوان جوامع تاثیر گذار در اشاعه فرهنگ زیست محیطی تاکید کرد.

معلمان و محیط زیست برای فرهنگ سازی کودکان مشارکت می‌کنند

در ادامه این نشست، معاون مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیطبان نیز تاکید کرد: حفاظت خردمندانه از عرصه‌های محیط زیست در گروی شناخت و آگاهی جامعه از جمله جامعه دانش آموزی کشور شامل دانش آموز، معلم، اولیاء و مربیان است.

فاطمه آرتا گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه گسترش سواد محیط زیست بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست بسته‌های آموزشی ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی تولید کرده و ابزار کمک آموزشی شامل پوستر، فلش کارت، انیمیشن، داستانی و همچنین بسته‌های کمک آموزشی پیرامون موضوعات کتاب درسی انسان و محیط زیست تهیه کرده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: