نخست‌وزیر انگلیس در کنفرانس امنیتی مونیخ از جو بایدن بابت "بازگرداندن ایالات متحده به عنوان رهبر جهان آزاد" تقدیر و از دونالد ترامپ با بیان اینکه "ما اکنون در حال پشت سر گذاشتن شرایط دشوار هستیم" انتقاد کرد.

کد خبر: ۸۲۴۹۴
۱۱:۴۱ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

بوریس جانسون: آمریکا کاملا به عنوان

 

دیدارنیوز ـ به نوشته روزنامه دیلی میل، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا جمعه در کنفرانس سالانه مونیخ گفت پس از چهار سال ریاست ترامپ "ایالات متحده بازگشته است، ائتلاف ترانس آتلانتیک بازگشته است. "

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم با تکرار صحبت‌های بایدن که آمریکا بازگشته است، به نظر از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا انتقاد کرد.

جانسون گفت: همانطور که ما قبلا دیده و شنیده‌ایم، آمریکا به طور کامل به عنوان رهبر جهان آزاد بازگشته و این امری فوق‌العاده است.

رهبر انگلیس ادامه داد: تاریکی به سر آمده است و ما در حال گذار از شرایط دشوار هستیم و کشور‌هایی که ما غرب می‌نامیم، در حال جمع شدن کنار هم و ترکیب قدرت و تخصص فوق‌العاده خودشان برای یک بار دیگر هستند.

نخست وزیر انگلیس همچنین در آغاز نشست مجازی گروه هفت که عصر جمعه به میزانی لندن برگزار شد، جو بایدن را به سرقت یکی از شعارهایش متهم کرد. جانسون از رهبران گروه هفت خواست تا در کنار هم برای "بهتر بازگشتن" از این پاندمی همکاری کنند.

او در ادامه گفت، این شعاری است که بایدن مورد استفاده قرار داد. جانسون گفت: فکر می‌کنم او شاید این را از ما برداشته باشد، اما من قطعا آن را از جایی برداشته‌ام، شاید از برنامه‌های کمک‌رسانی سازمان ملل.

این حرف بوریس جانسون با خنده رئیس جمهوری آمریکا همراه شد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: