وبینار «امام خمینی (ره)؛ انقلاب اسلامی و مسأله افغانستان»؛

یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حرکتی که با قیام امام خمینی در حوزه‌های علمیه و چهره‌های علمی افغانستان ایجاد شد، موجب رونق جامعه علمای افغانستان شد.

کد خبر: ۸۱۶۰۷
۱۶:۲۴ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

عضو مجلس خبرگان: قیام امام خمینی موجب رونق جامعه علمای افغانستان شد

 

دیدارنیوز ـ آیت الله فاضل گلپایگانی، عضو مجلس خبرگان رهبری جمهوری اسلامی ایران در سخنانی در وبینار «امام خمینی (ره)؛ انقلاب اسلامی و مسأله افغانستان» که عصر روز شنبه برگزار شد گفت: امام خمینی انگیزه و قیامش برای خداوند بوده است از این رو در سراسر جهان موثر بود و به ویژه برای مستضعفان دنیا موثر و مهم بود.

وی با بیان این که مردم و علمای افغانستان با صبر، تحمل و استقامت توانستند به ارزش‌ها و شاخصه‌های والایی دست یابند افزود: علمای افغانستان در زمان انقلاب اسلامی و بعد از آن همواره درکنار امام در قم، نجف و نیز در خود افغانستان بودند. امام خمینی و الان مقام معظم رهبری در افغانستان نماینده داشته و دارند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حرکتی که با قیام امام خمینی در حوزه‌های علمیه و چهره‌های علمی افغانستان ایجاد شد باعث شد که جامعه علمای افغانستان رونق بگیرند. علمای افغانستان با کمترین امکانات و شرایط سخت، پرکارترین افراد هستند و فهم و درک و آینده نگری شان بسیار خوب است. گروه فاطمیون که جان بر کف در کنار سایر گروه‌ها در سوریه جنگیدند به فرمان رهبری و علمایشان هستند و این‌ها از برکات انقلاب اسلامی و قیام امام خمینی بود.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: