با وجود حساسیت روسیه؛

با وجود حساسیت مسکو در خصوص حضور ناتو در نزدیکی روسیه، ارتش اوکراین مشغول آماده‌سازی نیرو‌ها و تجهیزات خود برای برگزاری رزمایش مشترک با نیرو‌های ناتو در سپتامبر سال جاری میلادی است.

کد خبر: ۸۰۸۶۵
۱۴:۲۳ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

اوکراین با ناتو رزمایش مشترک برگزار می‌کند

 

دیدارنیوز ـ به نقل از اینترفکس، ارتش اوکراین مشغول آماده‌سازی نیرو‌ها و تجهیزات خود برای برگزاری رزمایش مشترک با نیرو‌های ناتو در سپتامبر سال جاری میلادی است.

این رزمایش در وضعیتی در حال برنامه‌ریزی است که روسیه به شدت مخالف حضور ناتو در نزدیکی مرز‌های خود است.

ستاد کل نیرو‌های مسلح اوکراین با اعلام این خبر گفته است که این نیرو‌ها در حال آموزش دیدن و آماده شدن «در سطح فرماندهی و ستادی» برای عملیات رزمایش موسوم به «تلاش مشترک ۲۰۲۱» هستند که در خاک اوکراین نیز در آب‌های دریای سیاه و دریای آزوف برگزار خواهد شد.

سرویس مطبوعاتی ارتش اوکراین در صفحه فیسبوک خود نوشت که نخستین «جلسه توجیهی» برای برنامه‌ریزی این رزمایش فرماندهی و ستادی امروز سه شنبه ۲۶ ژانویه (۷ بهمن) در دانشگاه دفاع ملی چرنیاخوفسکی اوکراین برگزار شد.

قرار است این رزمایش تحت فرماندهی مشترک نظامی اوکراین و ناتو با مشارکت برخی از ارگان‌های فرماندهی و بازرسی نظامی و با بهره‌گیری از یگان‌ها، نفرات و تجهیزات نظامی نیرو‌های مسلح اوکراین و نیرو‌های دیگری از بخش‌های امنیتی و دفاعی انجام شود و شماری از یگان‌های رزمی و دفاعی کشور‌های خارجی عضو پیمان اطلس شمالی نیز قرار است در این تمرینات شرکت کنند.

رزمایش «تلاش مشترک ۲۰۲۰» از ۲۲ تا ۲۵ سپتامبر سال گذشته میلادی برگزار شد و ۱۲ هزار سرباز و ۷۰۰ واحد تجهیزات و ادوات نظامی در آن شرکت داشتند. آن رزمایش در شرایط ویژه سیاسی و نظامی اوکراین در سطح عملیاتی و راهبردی انجام شد و برای نخستین بار چند یگان رزمی ناتو از آمریکا و بریتانیا در آن شرکت کردند.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: