تیتر امروز

یک تحلیلگر عراقی با بیان اینکه شورای عالی قضایی عراق حکم بازداشت ترامپ را صادر کرده است، تاکید کرد که سکوت دولت الکاظمی در رابطه با این مساله شک برانگیز است.

کد خبر: ۸۰۲۶۱
۱۲:۵۹ - ۳۰ دی ۱۳۹۹
دیدارنیوز - کامل البیاتی، تحلیلگر عراقی در گفتوگو با پایگاه اینترنتی المعلومه تاکید کرد: شورای عالی قضایی عراق حرف خود را در رابطه با ترور فرماندهان پیروزی (شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس) زده است و حکم خود در رابطه با دونالد ترامپ، مسئول اول این جنایت صادر کرده است. در این صورت سکوت دولت مصطفی الکاظمی بسیار شک برانگیز است زیرا این مساله باید از طریق محافل بین المللی پیگیری شود.
وی تاکید کرد: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دلیل برخی مسائل که مهمترین آن ها ترور فرماندهان پیروزی و نقض حاکمیت عراق و همچنین نقض توافقات امضا شده میان بغداد و واشنگتن است، باید محاکمه شود.

البیاتی خاطرنشان کرد: شورای عالی قضایی عراق حکم بازداشت ترامپ جنایتکار را صادر کرده است، علاوه بر این سرنخهای این جنایت و عاملان آن آشکار شدهاند و دیگر هیچ توجیهی برای عدم اتخاذ اقدام علیه جنایتکاران وجود ندارد.

این تحلیلگر عراقی تاکید کرد: بعد از حکم دستگاه قضایی علیه رئیس جمهور شکست خورده آمریکا دولت باید اقداماتی علیه او اتخاذ کند اما در عین حال سکوت دولت الکاظمی مشکوک است بنابراین پارلمان عراق باید این موضوع را پیگیری و دولت را ملزم به بین المللی کردن این مساله و احقاق حق کند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: