تیتر امروز

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور
سینما با چاشنی تفکر (۱۳)

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

یک هواپیمای بوئینگ پس ۴ دقییقه پرواز از میدان هوایی جاکارتا ناپدید شد.

کد خبر: ۷۹۶۲۱
۱۵:۱۷ - ۲۰ دی ۱۳۹۹

ناپدید شدن یک هواپیمای بوینگ پس از ۴ دقیقه پرواز از جاکارتا

 

دیدارنیوز ـ به گزارش اسپوتنیک، بر پایه داده‌های Flightradar۲۴، یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۵۰۰ Sriwijaya Air که از جاکارتا برخاسته بود، پس از ۴ دقیقه از رادار ناپدید شد.

سرویس جستجو و نجات اندونزی می‌گوید، که آن‌ها پس از قطع ارتباط با پرواز Sriwijaya Air که از جاکارتا پرواز کرده بود، عملیات جستجو را آغاز کرده است.

بر پایه این گزارش، هواپیمای شر کت هواپیمایی Sriwijaya Air اندونیزیا ارتباط خود را در مسیر جاکارتا به پونتیاناک با مرکز از دست داده است.

این سرویس گفت: "سیگنال ADS-B از پرواز SJ۱۸۲ در ۰۷.۴۰.۲۷ UTC (ساعت ۱۰.۴۰ به وقت مسکو) گم شد. هواپیما از جاکارتا به پونتیاناک اندونیزیا پرواز در حال پرواز بود.

به گفته وی، در کمتر از یک دقیقه هواپیما بیش از ۱۰ هزار فوت ارتفاع از دست داد. این اتفاق ۴ دقیقه پس از پرواز از جاکارتا رخ داد.

بنابر گزارش رسانه‌های محلی، هواپیمای گمشده از نوع بوئینگ ۷۳۷-۵۰۰ «کلاسیک» است که اولین بار در می‌سال ۱۹۹۴ به پرواز درآمد.

به گزارش روزنامه اندونزیایی «ریپابلیک»، این هواپیما ۵۹ مسافر داشته است.

خطوط هوایی سریویجایا ایر اعلام کرده در حال جمع‌آوری اطلاعات پیش از انتشار بیانیه است.

رسانه‌های محلی با انتشار تصاویری نوشته اند، که تیم‌های جستجو و نجات قطعاتی را از خلیج اندونیزیا یافته‌اند که گمان می‌رود متعلق به هواپیما باشد. مقام‌های رسمی هنوز فرو افتادن هواپیما را تأیید نکرده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: