تیتر امروز

استاندار تهران پیشنهاد کرد به مدت دو روز تمام فعالیت ها و ادارات شود.

کد خبر: ۷۹۱۷۳
۰۹:۳۹ - ۱۴ دی ۱۳۹۹
استاندار تهران: دو روز تمام فعالیت‌ها و ادارات تعطیل شود
 
دیدارنیوز - انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در جلسه اضطراری کاهش آلودگی هوا گفت: هیچ صنعتی در تهران از سوخت مازوت استفاده نمی کند و تمام فعالیت های عمرانی تعطیل شده است.

وی ادامه داد: پیشنهاد ما این است که به مدت دو روز تمام فعالیت ها و ادارات تعطیل شود.

استاندار تهران با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده برای کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: از تردد خودروهای دودزا و کامیون‌های حمل بار در سطح شهر تهران جلوگیری به عمل آمده است. همچنین خودروهای فاقد معاینه فنی نیز متوقف شده‌اند. تلاش بر این است که همه موتورسیکلت‌ها که در سطح شهر تردد می‌کنند نیز از معاینه فنی برخوردار باشند.

محسنی بندپی با اشاره به تعطیلی فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر تهران گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا و همچنین سه مصوبه جلسه اضطراری کاهش آلودگی هوای تهران، فعالیت کارهای عمرانی تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. همچنین با توجه به اینکه احتمال دارد ذرات شن و ماسه از معادن شن و ماسه در تهران باعث تشدید آلودگی هوا شوند، تلاش می‌کنیم فعالیت‌های این معادن نیز متوقف شوند.

وی ادامه داد: شرکت گاز نیز نظارت مستمر بر نحوه سوخت گاز را برعهده دارند که از استانداردهای لازم برخوردار باشد.

استاندار تهران تاکید کرد: با همه اقدامات صورت گرفته، متاسفانه چون هیچ پدیده جوی ناپایداری در استان تهران نداریم، اقدامات صورت گرفته اثربخش نبوده و همچنان شاهد انباشت آلاینده‌ها هستیم. همچنین بر اساس گزارش هواشناسی در چند روز آینده نیز به جز غروب شنبه، آن هم در بخش‌هایی در سطح استان هیچ پدیده خاصی نداریم که محیط جوی را پاک کند و شاهد تداوم پایداری هوا خواهیم بود.
 

محسنی بندپی ادامه داد: در این روزها همچنین شاهد بروز پدیده دو لایه اینورژن هستیم که یکی از سطح 200 متری و دیگری در سطح 900 متری از سطح زمین تشکیل شده‌ است.

وی تاکید کرد: شناسایی عوامل آلودگی هوا و صدور اقدامات لازم برای کاهش آلودگی باید اجرا شود اما پیشنهاد دیگری داریم که آن هم اتخاذ دو روز تعطیلی برای کلیه فعالیت‌ها در تهران است البته این تصمیم‌گیری باید بر اساس قانون توسط هیات دولت یا معاون اول رئیس جمهور صورت گیرد.

استاندار تهران افزود: بر اساس قانون هیات وزیران، با تداوم آلودگی هوا بیش از 48 ساعت باید تدابیر لازم اتخاذ شود یعنی اگر شاخص آلودگی هوا بیش از 150 باشد که برای همه گروه‌ها ناسالم اعلام می‌شود، باید تدابیر سختگیرانه‌تری برای کاهش آلودگی هوا اتخاذ شود. در شرایط کنونی که با بیماری کرونا نیز مواجه هستیم، آلودگی هوا ممکن است 10 تا 15 درصد شیوع بیماری را بیشتر کند بنا بر این باید تدابیر لازم برای کاهش آلودگی هوا اتخاذ شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: ما نتیجه این جلسه را که همان پیشنهاد دو روز تعطیلی فعالیت‌ها در تهران است را به معاون اول رئیس جمهور انعکاس می‌دهیم و امیدواریم زودتر در این خصوص تصمیمات و تدابیر لازم اتخاذ شود.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: