دیدار در سال گذشته و به مناسبت چهملین روز درگذشت ایشان ویژه‌نامه‌ای را منتشر کرد که اینک به مناسبت نخستین سالگرد شهادت این سرباز وطن بازنشر می‌شود.

کد خبر: ۷۹۰۹۲
۰۱:۵۶ - ۱۳ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی
دیدار آدینه ۳۱

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی

همچون هفته‌های پیش دیدارنیوز اهم اخبار سیاسی هفته را مرور کرده است، از جمله نامه نگاری خانواده هاشمی با هم و منازعات اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت با رسول منتجب‌نیا که به رسانه‌ها کشیده شد، استعفای...
اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...
#دیدار ـ۱۴۰۰، قسمت چهارم

اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...

چهارمین قسمت از برنامه #دیدار_۱۴۰۰ به احتمال حضور یک نظامی در سمت ریاست جمهوری و نظرات موافق و مخالف و تحلیل‌های مختلف در مورد این موضوع پرداخته است.
دیدارنیوز: بامداد ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ خبری عجیب کل خاورمیانه را در شوک فرو برد. ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به وسیله یک پهباد آمریکایی، برای بسیاری از مردم ایران و خاورمیانه باور کردنی نبود. دولت دونالد ترامپ در ادامه دشمنی تمام عیار خود با ایران، این فرمانده ارشد نظامی و چهره برجسته ایران و منطقه را آشکارا ترور کرد. ترور یک ژنرال نظامی در یک کشور ثالث و اعلام آشکار آن رخدادی غریب بود که تنها از محافظه‌کاران افراطی حاکم بر کاخ سفید بر می‌آمد.  

ترور سردار سلیمانی آغاز تنش شدیدی بین ایران و آمریکا شد که در نهایت با حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد موقتا پایان گرفت. با این حال یک سال پس از این ترور ناجوانمردانه، ترامپ و تیمش در حالی کاخ سفید را ترک می‌کنند که ۴ سال دشمنی مداوم آن‌ها با ایران و تلاش برای فشار  حداکثری تقریبا هیچ نتیجه ملموس سیاسی نداشته است. فشار‌هایی که زندگی مردم ایران را سخت‌تر کرد و سربازی فداکار از ایران را به شهادت رسانه، اما در  عین حال تغییری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران نداد.  

سردار قاسم سلیمانی چهره‌ای تعیین کننده و تاثیرگذار بود و احتمالا تا سال‌ها اثرات او و اقداماتش در خاورمیانه باقی خواهد ماند. زندگی او نیز احتمالا برای سال‌ها و دهه‌ها موضوعی برای پژوهشگران و مورخان خواهد بود و احتمالا دامنه اثرگذاری اقدامات او در آینده بیشتر روشن خواهد شد.  

دیدار در سال گذشته و به مناسبت چهملین روز درگذشت ایشان ویژه‌نامه‌ای را منتشر کرد که اینک به مناسبت نخستین سالگرد شهادت این سرباز وطن بازنشر می‌شود. متن کامل این پرونده را می‌توانید در لینک زیر بخوانید.  


پرونده ویژه دیدار: اربعین سرباز وطن
 
همچنین دکتر امیر دبیری مهر پژوهشگر و مدرس علوم سیاسی و عضو شورای راهبردی دیدار در یادداشتی به بیان برخی از صفات و مشخصات سردار سلیمانی پرداخته است. 
 
این یادداشت را نیز می‌توانید در لینک زیر بخوانید.
 
 
دیدار نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی را به همه دوستداران او تسلیت می‌گوید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: