یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: ایجاد محدودیت برای کاندید شدن در انتخابات، دایره انتخاب را کم می کند.

کد خبر: ۷۸۸۲۴
۰۹:۱۸ - ۰۸ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

بایدن در بدو ورود به کاخ سفید چه خواهد کرد؟

بایدن در بدو ورود به کاخ سفید چه خواهد کرد؟

فرامین اولیه جو بایدن در بدو ورود او به کاخ سفید تکلیف جهان و آمریکایی‌ها را با سیاست‌های او مشخص می‌کند. تکلیف برجام، توافق پاریس و سایر معاهداتی که آمریکا از آن خارج شده است، چه می‌شود؟
ایجاد محدودیت برای نامزدهای انتخابات، دایره انتخاب را کاهش می‌دهد
 
 
دیدارنیوز - علی جمالی با اشاره به بررسی اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: بخش هایی از اصلاح این قانون حساس تر و مسأله دار تر از سایر بخش ها بوده و اگر تغییرات اساسی در آن ایجاد شود، به صلاح کشور نیست.

وی ادامه داد: ایجاد محدودیت برای کاندید شدن در انتخابات در واقع دایره انتخاب را کم می کند و این به نفع کشور و نظام نیست، زیرا هرچه فضا بازتر باشد، گزینه های بیشتری در انتخابات حاضر شده و سلایق بیشتری هم در انتخابات نامزد خواهند داشت که در مجموع این شرایط به افزایش مشارکت کمک می کند و موجب همدلی و هماهنگی بیشتر در کشور و نظام می شود.
 

این فعال سیاسی تصریح کرد: ایجاد شرایط بسیار سخت و قراردادن  محدودیت برای نامزد شدن در انتخابات این شبهه را ایجاد می کند که گویی قانون برای یک نفر نوشته می شود  تا سایر رقبای بالقوه از مسیر آن یک نفر خارج شوند.

جمالی در پایان با بیان اینکه باید منتظر نظر شورای نگهبان باشیم تا ببینیم این اصلاحات نظر مجلس است یا نظام، گفت: موضع رسمی حزب کارگزاران سازندگی بعد از اعلام نظر شورای نگهبان بیان می شود.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: