تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.

حداقل چهار واکسن کروناویروس در چین در حال گذراندن مراحل نهایی تحقیقات هستند.

کد خبر: ۷۲۹۶۳
۱۲:۲۲ - ۱۶ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ محققان همچنین اظهار داشتند که واکسن کروناویروس تحت آزمایش در موسسه بیولوژی پزشکی چین در مراحل اولیه تحقیقات، ایمن بوده است.
 
در این بررسی‌ها مشخص شد که تزریق این واکسن با واکنش‌های منفی شدید همراه نبوده است.
 
از جمله بیشترین و شایعترین واکنش‌های منفی در بیماران دریافت کننده این واکسن می‌توان به درد خفیف، احساس خستگی ضعیف، قرمزی، خارش و ورم در اطراف محل تزریق اشاره کرد.
 
همچنین تزریق این واکسن با واکنش‌های ایمنی در افراد همراه بوده است.
 
به گفته محققان تمامی اطلاعات بدست آمده در این آزمایش حمایت کننده ایمنی این واکسن و مشوقی برای انجام مطالعات بیشتر در رابطه با کارایی آن در آینده است.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، صد‌ها هزار نفر در گروه‌های حساس و آسیب‌پذیر در چین واکسن‌های تولید شده این کشور را با وجود به اتمام نرسیدن آزمایشات بالینی دریافت کردند که در ابتدا با نگران‌هایی در میان کارشناسان همراه بود هر چند اکنون این نگرانی‌های تاحدودی برطرف شده است.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: