تیتر امروز

خرابکاری جدید در نطنز؟
اسرائیل در تکاپوی برهم زدن میز مذاکرات وین

خرابکاری جدید در نطنز؟

شب گذشته رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه تلویزیونی نگاه یک از دستاورد‌های هسته‌ای کشور می‌گوید، صبح خبر از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز می‌آید. آیا حمله دیگری رخ...
بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

جمعی از چهره‌های مطرح ورزش کشور یک اعدامی را با پرداخت دیه نجات دادند.

کد خبر: ۷۲۸۴۵
۱۸:۰۰ - ۱۴ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ یک محکوم به قصاص در ماجرای قتلی که مربوط به سال‌ها قبل بود توانست با پرداخت دیه یک میلیارد تومانی را تامین کرده و با پرداخت آن از چوبه دار رها شود.
 
ماجرای مربوط به این شخص مربوط به ۱۷ سال قبل است که در یک نزاع خیابانی بابت تصادف موتور سیکلتش با یک اتوموبیل با راننده آن درگیر شده و در این درگیری ضربه‌ای به سر مقتول وارد شد که بعد از چند روز به کما رفتن جان باخت.
 
شخص ضارب که مدتی متواری بود ۹ سال بعد از حادثه توسط ماموران پلیس دستگیر شد در دادگاه از قاضی حکم قصاص گرفت و این حکم تایید شد.
 
پس از آن خانواده مقتول به دریافت دیه رضایت دادند، ولی دیه یک میلیاردی که برای این شخص بریده شد در توان خانواده او نبود.
 
آن‌ها با فروختن اموالی که داشتند، توانستند بخشی از دیه را تأمین کنند. در این مدت خیران نیز کمک کردند و در نهایت ۸۰۰ میلیون تومان تأمین شد؛ اما اصغر همچنان ۲۰۰ میلیون تومان تا دوری از قصاص فاصله داشت. با انتشار این خبر در روزنامه «شرق» جمعی از کشتی‌گیران از‌جمله حمید سوریان و حسن یزدانی با انتشار این گزارش در صفحات اینستاگرام‌شان از مردم درخواست کمک کردند. ۳۵ میلیون تومان از این مبلغ جمع‌آوری شده بود و یک بدنساز ایرانی که در آمریکا زندگی می‌کند، با امیر قلعه‌نویی تماس گرفت و از او خواست جزئیات بیشتری از زندگی این جوان در اختیار او قرار دهد که در نهایت امیر قلعه‌نویی نیز در تماس با حمید سوریان موضوع را پیگیر شده و در نهایت با کمک حمید سوریان، حسن یزدانی، امیر قلعه‌نویی و توضیحات آن‌ها، این فرد تصمیم گرفت مابقی دیه را نیز یک‌جا پرداخت کند. صبح دیروز با واریز مبلغ ۱۴۷‌میلیون‌و ۶۶۰ هزار تومان مابقی مبلغ دیه نیز تأمین و یک میلیارد کامل شد. به‌این‌ترتیب اصغر از قصاص دور شد و دوباره به زندگی بازگشت. در چند روز گذشته حمید سوریان، حسن یزدانی، علیرضا رضایی، محمد طلایی، غلامرضا محمدی، علی‌اکبر دودانگه، یونس امامی، محمد‌علی گرایی و علیرضا کریمی ورزشکارانی بودند که برای نجات جان اصغر تلاش زیادی کردند و در نهایت امیر قلعه‌نویی و و دوست بدنسازش در این امر خیر شرکت کردند و اصغر را از مرگ نجات دادند.
 
خانواده اصغر با تشکر فراوان از مردم و خیران که برادرشان را به آن‌ها برگرداندند، از کمپین اهالی کشتی تشکر کردند. خواهر اصغر در‌این‌باره گفت: مادر ما زنده نماند که مهربانی مردم را ببیند؛ اما دعای خیر ما همیشه بدرقه هم‌وطنان‌مان و دلاورمردان کشتی ایران است که برادرمان را به ما برگرداندند.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: