تیتر امروز

خرابکاری جدید در نطنز؟
اسرائیل در تکاپوی برهم زدن میز مذاکرات وین

خرابکاری جدید در نطنز؟

شب گذشته رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه تلویزیونی نگاه یک از دستاورد‌های هسته‌ای کشور می‌گوید، صبح خبر از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز می‌آید. آیا حمله دیگری رخ...
بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

تحت تاثیر اعتصاب کارگران بخش عمومی در برلین، در روز‌های گذشته مترو، اتوبوس و تراموا‌ها تعطیل بوده‌اند. در کنار آنها، پرستاران و کارگران بزرگترین بیمارستان برلین به نام چریته (Charité) نیز دست از کار کشیدند.

کد خبر: ۷۲۶۵۰
۱۰:۳۴ - ۱۲ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ در سراسر هفته گذشته تاکنون، کارگران بخش عمومی در برلین آلمان در اعتصاب به سر می‌برند. این اعتصاب عمومی ادامه دارد و بخش‌های جدید از کارگران نیز به آن پیوسته‌اند. این بخش شامل کارگران اتوبوسرانی، پرستاران، جاروگران خیابان‌ها و دیگر کارگران بخش‌های عمومی است. اعتصاب این کارگران مورد حمایت از سوی یک نیروی غیرقابل انتظار قرار گرفته است: جنبش اقلیمی. سیستم حمل و نقل برلین ۲۰ درصد آلودگی هوا را در آلمان منتشر می‌کند که ماشین‌های شخصی بیشترین سهم را از آن دارند.
 
تحت تاثیر اعتصاب کارگران بخش عمومی در برلین، در روز‌های گذشته مترو، اتوبوس و تراموا‌ها تعطیل بوده‌اند. در کنار آن‌ها پرستاران و کارگران بزرگترین بیمارستان برلین به نام چریته (Charité) نیز دست از کار کشیدند و تظاهرات کردند. آن‌ها می‌گویند اگرچه در صف نخست مبارزه با کرونا در چندماه گذشته قرار داشته‌اند و به این خاطر، تحسین نیز شده‌اند، اما این تحسین صرفا در حد حرف بوده است و حمایت دیگری نشده‌اند.
 
اما بخش سوم اعتصاب‌کنندگان اینروز‌ها در آلمان، جاروگران و کارگران خدمات شهری هستند. همزمان گروه‌های دیگری از کارگران نیز در حال پیوستن به این لیست اعتصاب کارگران هستند. مطالبات اصلی این کارگران، افزایش دستمزد و نیز بهبود شرایط کاری است که در دوره کرونا، بدتر نیز شده است.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: