یک روزنامه‌نگار زن انگلیسی که اصالتا لبنانی است، دعوت ریاض برای حضور در یک همایش را در راستای همبستگی با زنانی که به دلیل عقاید خود در عربستان بازداشت شده‌اند، رد کرد.

کد خبر: ۷۱۲۵۷
۱۴:۲۴ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نوشته روزنامه عربی۲۱، زهرا حنقیر، روزنامه‌نگار انگلیسی لبنانی الاصل با انتشار توییتی اعلام کرد، دعوت همایش "Women ۲۰" برای مدیریت نشست‌های این همایش را که ماه آتی میلادی در عربستان برگزار خواهد شد، رد کرده است.
 
حنقیر توییت کرد: دعوت را نپذیرفتم چرا که با مدافعان حقوق زنان در عربستان و خارج آن از جمله لجین الهذلول که هنوز در زندان است، همبستگی دارم.
 
این روزنامه‌نگار انگلیسی در ادامه توییتی از لینا الهذلول، خواهر لجین را بازنشر کرد که در آن نوشته بود والدینش ماه گذشته میلادی با لجین ملاقات کرده و تاکید کردند که او مدت شش روز است دست به اعتصاب غذا زده و به همین دلیل از دیدار با خانواده منع شده است.
 
همایش "Women ۲۰" (زنان ۲۰) متعلق به گروه بیست بوده و هدف از آن تدوین و اعلام سیاست‌هایی است که برابری میان زن و مرد را تقویت و تمکن اقتصادی را برای زنان محقق کنند.
 
طبق گزارش سازمان‌های حقوقی، عربستان سال‌هاست ده‌ها فعال زن را بازداشت کرده و بدون ارائه هیچگونه مدارک واقعی آن‌ها را به جاسوسی متهم کرده است.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: