نخست وزیر لبنان امروز (چهارشنبه) رایزنی‌هایش را با فراکسیون‌های پارلمانی برای تشکیل دولت آغاز کرده است؛ این امر یک روز پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد احزاب سیاسی لبنان متعهد شدند دولت جدید این کشور ظرف حداکثر دو هفته دیگر تشکیل شود.

کد خبر: ۷۰۲۸۵
۱۲:۳۴ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۹
آغاز رایزنی های نخست وزیر مکلف لبنان برای تشکیل دولت
 
دیدارنیوز - به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، مصطفی ادیب، نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان امروز رایزنی‌ها در مقر اقامت نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور را به دلیل تعطیلی ساختمان پارلمان در نتیجه انفجار بندر بیروت آغاز کرد.

رایزنی‌های ادیب با دیدار نخست وزیران سابق و سپس فراکسیون‌های پارلمانی آغاز شده است.

معمولاً روند تشکیل دولت در لبنان، امری سخت می‌باشد و هفته‌ها و یا ماه‌ها به طول می‌انجامد اما فشار فرانسه واضح و آشکار بود به ویژه اینکه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه متعهد شده اواخر سال جاری میلادی برای سومین بار به لبنان باز می‌گردد و حتی از طرف‌های سیاسی این کشور جهت سفر به پاریس در ماه آتی میلادی به منظور ارزیابی اقدامات اتخاذ شده و تلاش‌های صورت گرفته در نشستی که همزمان با کنفرانس حمایت بین‌المللی لبنان با همکاری سازمان ملل برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آورد.

مصطفی ادیب (۴۸) ساله روز دوشنبه ساعاتی قبل از ورود ماکرون به لبنان برای دومین بار از زمان انفجار مهیب بندر بیروت در چهارم اوت مأمور تشکیل دولت جدید شد.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: