در چهارمین روز از هفته دولت، سکوی S ۱ میدان مشترک سلمان در آب‌های خلیج فارس راه‌اندازی شد.

کد خبر: ۶۹۸۳۰
۰۸:۳۰ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.

دیدارنیوز ـ به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، این سکوی ۱۰۵۰ تنی که به دست متخصصان داخلی ساخته و در اسفندماه سال گذشته در محل مورد نظر نصب شده است، پس از انجام عملیات تکمیلی به بهره‌برداری رسید.
 
با بهره‌برداری از این سکوی سرچاهی در میدان سلمان، ظرفیت تولید نفت در این میدان مشترک افزایش خواهد یافت.
 
مهندسی، طراحی و ساخت سکوی S ۱ صددرصد ایرانی است. در این سکو از به‌روزترین تجهیزات کنترل استفاده شده و کلیه تجهیزات فرآیندی و ایمنی این سکوی سرچاهی به صورت کنترل از راه دور از سکوی مادر (سلمان) صورت می‌گیرد و پایش آن از طریق دوربین‌های مدار بسته انجام می‌شود.
 
پس از نصب عرشه سکوی S ۱، عملیات hook up شامل برقراری ارتباط برق و فیبر نوری زیر دریایی بین سکو‌های مجتمع نفتی سلمان و سکوی اقماری S ۱، همچنین ارتباط لوله‌های زیر دریایی نفت و گاز با سکو و اجرای سایر اتصالات از شیر‌های سرچاهی انجام شد.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: