فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از دستگیری پزشک قلابی در یک عملیات پلیسی توسط کارآگاهان پلیس فرودگاه مهرآباد خبر داد.

کد خبر: ۶۹۶۵۹
۱۱:۵۹ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

دستگیری پزشک قلابی توسط پلیس فرودگاه
 
دیدارنیوز - سردار حسن مهری با اعلام این خبر اظهارکرد: ماموران پلیس فرودگاه مهرآباد در پی اخبار واصله مبنی بر این که شخصی با جعل عنوان دکتر طب سنتی و با سوء استفاده از شرایط حاکم بر جامعه در یکی از محلات پایتخت اقدام به ویزیت مراجعان و بیماران کرونایی می کند، رسیدگی به این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور با بیان اینکه با بررسی سوابق این فرد مشخص شد وی دارای سوابق متعدد جعل عنوان در پلیس آگاهی است، گفت: با بررسی‌های بیشتر محرز شد فرد مورد نظر علاوه بر فساد اخلاقی با جعل این عناوین، بهداشت عمومی جامعه را تهدید و ضمن مداخله در امور پزشکی اقدام به فروش داروهای تقلبی می کند.

مهری ادامه داد: با توجه به سوابق متعدد کیفری نامبرده این پرونده با حساسیت بالا در اولویت کار این فرماندهی قرار گرفت و با رصد دامنه فعالیت های این متهم، مشخص شد جاعل مورد نظر در قبال پرداخت مبالغ بسیار ناچیز به یک پزشک عمومی از مهر نظام پزشکی وی سوءاستفاده و اقدام به تجویز داروهای گیاهی، قرص های لاغری بدون مجوز و تاریخ گذشته برای بیماران می کند.

وی در خصوص سایر جزئیات مربوط به این پرونده تصریح کرد: این متهم با سوءاستفاده از شرایط احساسی جامعه در ارتباط با ویروس کرونا اقدام به تبلیغ گسترده داروهای پیشگیری و کنترل این ویروس با عناوین شربت ایمنی، شربت کامبوجیا و .... در فضای مجازی کرده است.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور ادامه داد: این فرد سابقه دار در بازجویی ها اعتراف کرد در پوشش مدارک پزشکی فرد دیگر و با همدستی سایر افرادی که به صورت مستقیم با وی در ارتباط بودند خود را به عنوان متخصص و دکترای حرفه ای طب سنتی به مردم معرفی و با علم به تعطیلی نهادهای نظارتی در ایام پایانی هفته فقط در روزهای پنج شنبه و جمعه اقدام به ویزیت مراجعان می کرد و در صورت نیاز داروهای تقلبی را با پیک به در منازل می فرستاد.

مهری با اعلام دستگیری شش نفر در ارتباط با این پرونده خاطرنشان کرد: همکارانم در پلیس فرودگاه موفق شدند انبار داروی این گروه را کشف کنند و با دعوت از کارشناسان وزارت بهداشت اقلام موجود مورد بررسی و مشخص شد بیشتر داروهای گیاهی غیر مجاز، شیمیایی و تاریخ گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده پلیس فرودگاه های کشور با اعلام اینکه حسب نظرات کارشناسی اولیه ارزش این داروها بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: مطب و انبار داروی متهم پلمب شد و متهمان به همراه پرونده های متشکله تحویل مراجع قضائی شدند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: