وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: با توجه به استمرار تهدیدات علیه دو کشور تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های تهران و مسکو امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

کد خبر: ۶۹۵۰۸
۱۴:۲۴ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.

دیدارنیوز ـ امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح دردیدار با «سرگئی شایگو» وزیر دفاع فدراسیون روسیه با تقدیر از مواضع مثبت و سازنده دولت روسیه در تحولات چند ماه اخیر و بطور ویژه در مخالفت با قطعنامه اخیر ضد ایرانی آمریکا، گفت: با توجه به استمرار تهدیدات علیه دو کشور تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های تهران و مسکو امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
 
وی با بیان اینکه دیدار‌ها و رایزنی‌های هر دو کشور در سطوح عالی بطور مرتب و رضایت بخش در جریان است گفت: جمهوری اسلامی ایران و روسیه در سال‌های اخیر یک تلاش هدفمند و مشترک برای مقابله با یکجانبه گرایی و سیاست قلدرمأبانه آمریکا و دولت ترامپ در منطقه را شروع کرده اند.
 
وزیر دفاع تصریح کرد: واکنش واقع گرایانه شورای امنیت سازمان امنیت ملل و رد قطعنامه ضد ایرانی اخیر آمریکا در خصوص تمدید ممنوعیت‌های تسلیحاتی علیه ایران، یکبار دیگر ضمن اینکه شکست بزرگی را برای آمریکا و متحدین منطقه‌ای این کشور رقم زد، مخالفت جهانیان با سیاست‌های خصمانه و غلط را نشان داد.
 
امیر حاتمی با بیان پاسخ کشور‌های عضو برجام به درخواست آمریکا در استفاده از مکانیسم ماشه و بازگشت تحریم‌ها گفت: این اقدام کشور‌های عضو برجام ضربه محکم دیگری در زیاده خواهی‌های آمریکا بوده است.
 
وی گفت: اطمینان دارم که راهبرد مشترکی که تهران و مسکو در حل مشکلات و مسائل منطقه‌ای انتخاب کرده اند، می‌تواند فارغ از سیاست‌های یکجانبه گرایانه آمریکا، صلح و ثبت و امنیت را در منطقه بوجود آورد.
 
«سرگئی شایگو» وزیر دفاع فدراسیون روسیه نیز در این دیدار ارتشبد شایگو وزیردفاع روسیه در این دیدار با ابراز خرسندی از سومین حضور وزیر دفاع جمهوری ایران در روسیه گفت: ایران و روسیه اهداف و منافع مشترکی در عرصه معادلات منطقه‌ای و بین المللی دارند.
 
سرگئی شایگو با اشاره به روابط عمیق و راهبردی دو کشور در همه زمینه‌ها گفت: در حوزه دفاعی و امنیتی نیز چشم انداز همکاری‌های ایران و روسیه، روبه توسعه است.
 
سرگئی شایگو بر ضرورت تداوم همکاری‌های منطقه‌ای در جهت ایجاد صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد.
 
گفتنی است در پایان این دیدار امیر حاتمی برای تقویت همکاری‌های دو جانبه از سرگئی شایگو برای حضور در ایران دعوت به عمل آورد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: