تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

لاریجانی :آمریکایی‌ها تاوان شهادت سردار سلیمانی را می‌پردازند

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا، تاکید کرد: آمریکایی‌ها به دلیل این جفایی که بر مردم ایران روا داشتند تاوان می‌دهند.

کد خبر: ۴۷۱۹۴
۱۵:۴۲ - ۱۳ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - علی لاریجانی در گفت‌وگو با شبکه خبر با تسلیت به مناسبت شهادت سردار سرافراز قاسم سلیمانی گفت:این شهید بزرگوار خصوصیات ارزشمندی داشت که هیچ‌گاه از ذهن ما محو نمی‌شود. ایشان فردی بود که برای انقلاب اسلامی و آرمان‌های انقلاب و همچنین درد مسلمانان فردی پاکباخته بود. در طول این 37 سالی که ایشان را می‌شناسم آگاه بودم که ایشان دارای ویژگی‌های ممتاز  و فردی غیور بود.

وی ادامه داد: سردار قاسم سلیمانی با غیرت نسبت به انقلاب اسلامی، منافع ملت ایران و دردهای مسلمانان حساسیت داشت و با شجاعت در مسیر کار خود با دقت نظر عمل می‌کرد و فردی بسیار باهوش بود. اگر در رسانه‌های خارجی می‌بینید او را یک شخصیت ممتاز می‌دانند به دلیل دقت‌ نظرهایی بود که ایشان در کارشان داشتند.

وی همچنین اظهار کرد: این سردار سرافراز همیشه در مسیر کار خود با دقت زیادی قدم برمی‌داشت و در سال‌های اخیر در نیروی قدس فعالیت داشت از یک پختگی بسیار خوبی برخوردار بود و با تمام وجود شبانه‌روز در مسیر کارش فعال بود.

وی افزود: سردار قاسم سلیمانی شخصیت بسیار مهمی است. ما باید به این موضوع توجه کنیم در انقلاب اسلامی شهادت این افراد بزرگ موجب رویش‌های بعدی می‌شود. در ابتدای پیروزی انقلاب نیز شخصیت‌های بزرگی مانند شهید بهشتی، باهنر و رجایی به شهادت رسیدند که مسیر انقلاب با خون این بزرگان تداوم پیدا کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به همین دلیل شهادت سردار قاسم سلیمانی نیز در آینده انقلاب نقش بسیار مهمی خواهد داشت. این اقدام آمریکایی‌ها خطای بسیار بزرگی بود و دراین کار بسیار بی‌تدبیرانه عمل کردند. باید بدانند که در نتیجه این کار به دست خودشان یک وضعیت ناامنی را ایجاد کردند و خسارتی را برای خودشان در پی خواهد داشت. آنها با جفایی که به ملت ایران کردند و سردار عظیم‌الشان را از مردم ایران گرفتند تاوانش را خواهند داد. ما نمی‌خواستیم که این شرایط در منطقه ایجاد شود خود آمریکایی‌ها این آشفتگی را ایجاد کردند.

علی لاریجانی در پایان تاکید کرد: در پی این موضوع پشتیبانی عمیق‌تری برای ملت ایران ایجاد خواهد شد و مردم ایران همیشه قدردان این شخصیت بزرگ خواهند بود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی