تیتر امروز

روزنامه وال‌استریت ژورنال گزارش کرد، دونالد ترامپ درحالی که منتظر ملاقات با عبدالفتاح سیسی، همتای مصری خود در جریان نشست میان کشورهای عضو گروه هفت بود، وی را "دیکتاتور محبوب من" نامید.

کد خبر: ۳۴۹۷۱
۱۳:۱۰ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته در حالی که قرار بود در هتلی در شهر بیاریتز فرانسه با عبدالفتاح السیسی، همتای مصری خود دیدار کند، گفت: "دیکتانور محبوب من کجاست؟" این در حالی بود که دست کم ۱۰ مقام آمریکایی و سه مقام مصری منتظر ورود رئیس جمهور مصر بودند و حرف‌های ترامپ را شنیدند.

بسیاری این سخن ترامپ را مزاح تعبیر کرده بودند، اما طبق شنیده‌ها، این سخن او سکوت سنگین حاضران را به دنبال داشت.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، لری کودلو، مشاور سیاست‌های اقتصادی ترامپ و وزیر امور خارجه و رئیس وزارت اطلاعات مصر نیز از حاضران در آنجا بودند.

کاخ سفید به این گزارشات واکنش نشان نداده است.

سیسی از سال ۲۰۱۳ میلادی که به قدرت رسید به دلیل سیاست‌های دیکتاتوری خود مورد انتقاد قرار داشته و متهم به زندانی کردن، شکنجه کردن و کشتن مخالفان سیاسی خود بوده است.

ترامپ پیشتر درباره او چنین گفته بود: "ما یکدیگر را به خوبی درک می‌کنیم. به شما می‌گویم که او مردی بسیار سرسخت است. اما مرد خوبی هم هست و کار بسیار بزرگی در مصر انجام داده است. این آسان نیست.”
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: