تیتر امروز

دربی ۱۰۱؛ پرتاب اشیا به سمت بیرانوند +ویدیو
آخر هیـ"جام"!

دربی ۱۰۱؛ پرتاب اشیا به سمت بیرانوند +ویدیو

امشب (چهارشنبه) ورزشگاه آزادی حال و هوای دیگری خواهد داشت؛ ورزشگاهی پر از خاطره، جنجال، تنش و هیاهو که هیجان را روی سکو‌ها به اوج خود رسانده است. پس از ۱۰۰ دربی، امشب یحیی و ساپینتو که انگیزه‌های...
یکی از سالن‌های کارخانه
عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار تهران به دیدار خبر داد:

یکی از سالن‌های کارخانه "داروگر" بازگشایی شد

چند روزی است که انتشار خبر تعطیلی کارخانه معروف "داروگر"، در رسانه‌ها حسابی داغ شده حالا عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار تهران به دیدار می‌گوید: خصوصی سازی چرخ دنده این کارخانه...
کارشناس اقتصادی: کشت خشخاش در ایران قانونی شود+ ویدیو
پیشنهادی برای فلج شدن اقتصاد طالبان؛ کشت "تریاک خانی"

کارشناس اقتصادی: کشت خشخاش در ایران قانونی شود+ ویدیو

یک کارشناس اقتصاد مدرن که پای ثابت برنامه‌های اقتصادی صدا و سیماست در یک کلیپ که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، پیشنهاد داد، ایران به قطب اصلی کاشت خشخاش تبدیل شود.
محمود عباس در سازمان ملل متحد اعلام کرد

اسرائیل شبیه آلمان نازی‌ است؛ تل‌آویو عذرخواهی کند

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، در سخنان خود در سازمان ملل متحد اسرائیل را شبیه آلمان نازی خواند و گفت که اسرائیل باید روز نکبت را به رسمیت بشناسد و عذرخواهی کند.

کد خبر: ۱۴۹۶۵۴
۰۸:۵۲ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲

محمود عباس: اسرائیل شبیه آلمان نازی‌ است؛ تل‌آویو عذرخواهی کند

دیدارنیوز: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه ۱۵ مه با تشبیه اسرائیل به آلمان نازی، گفت که این کشور مانند یوزف گوبلز، مبلغ اصلی رایش سوم، دروغ می‌گوید.

او در مراسمی که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز «نکبت» در سازمان ملل متحد برگزار شد، از این نهاد بین‌المللی خواست عضویت اسرائیل را تا زمان به اجرا درآوردن قطعنامه‌هایی که بر حقوق فلسطینی‌ها تأکید دارند، به حالت تعلیق درآورد.

گیلعاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد در نامه‌های جداگانه به سفرای کشور‌های عضو این سازمان، با محکوم کردن برگزاری این مراسم، از آن‌ها خواست در این «رویداد شنیع» شرکت نکنند. او در ادامه نامه خود نوشت که شرکت‌کنندگان در این مراسم به «تحریف تاریخ» کمک خواهند کرد.

اسرائیل و آمریکا از جمله کشور‌هایی بودند که مراسم سالروز «نکبت» را تحریم کردند.

روز نکبت، یادبود روزی است که حدود ۷۰۰ هزار فلسطینی در سال ۱۹۴۸ از خانه‌های خود بیرون رانده شدند.

محمود عباس در سخنان خود در سازمان ملل متحد گفت که اسرائیل باید روز نکبت را به رسمیت بشناسد و عذرخواهی کند و به آوارگان غرامت بپردازد. او در ادامه به طور خاص بریتانیا و آمریکا را متهم کرد که مسئول مستقیم مشکلات فلسطینی‌ها هستند.

مطلب مرتبط:

وزارت خارجه: ۱۴ می ۱۹۴۸، یادآور یکی از دردناک‌ترین فجایع تاریخ بشری است

تغییر نام یکی از خیابان‌های آمریکا به «فلسطین» +عکس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی