تیتر امروز

گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.
ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب

ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود

با آغاز سال ۱۴۰۲ و پررنگ شدن موضوع حجاب در کشور، دیدارنیوز بر آن شد در فصل جدید برنامه اصل ۲۷، سراغ این موضوع برود و در گفت‌وگو با صاحب نظران، چالش‌های فراروی جامعه را بررسی کند.
نماینده مجلس:

بودجه ۱۴۰۲ کپی سال‌های قبل است

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: دولت در تدوین بودجه سال آینده صرفاً قانون بودجه سال‌های قبل را کپی‌برداری کرده که البته خودشان می‌گویند برخی از موارد بودجه را تبدیل به احکام دائمی کردند.

کد خبر: ۱۴۵۵۰۶
۱۵:۱۸ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

بی‌توجهی دولت به اصلاح ساختار بودجه/ بودجه کپی سال‌های قبل است

دیدارنیوز: نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: دولت در تدوین بودجه سال آینده صرفاً قانون بودجه سال‌های قبل را کپی‌برداری کرده که البته خودشان می‌گویند برخی از موارد بودجه را تبدیل به احکام دائمی کردند.

صدیف بدری، با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه، اظهار داشت: متأسفانه بودجه نویسی در کشور ما روند ثابتی به خود گرفته و دولت‌ها برخلاف شعار‌هایی که می‌دهند، همان بودجه سال‌های گذشته را کپی برداری کرده و فقط برخی اعداد و ارقام را تغییر می‌دهند.

وی بیان کرد: با این روند قطعاً ساختار بودجه کشور اصلاح نمی‌شود، این در حالی است که مقام معظم رهبری چندین سال است که بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه تاکید می‌کنند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مجلس یازدهم در سال ابتدایی فعالیت خود، قانون برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور را تصویب کرد، اما متأسفانه این قانون هم در بودجه نویسی از سوی دولت مورد توجه قرار نمی‌گیرد و مراعات نمی‌شود.

بدری ادامه داد: دولت در تدوین بودجه سال آینده صرفاً قانون بودجه ۱۴۰۱ و بودجه سال‌های قبل را کپی برداری کرده که البته خودشان می‌گویند برخی از موارد بودجه را تبدیل به احکام دائمی کردند.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان برنامه و بودجه، گفت: متأسفانه این سازمان لایحه برنامه هفتم توسعه را به موقع تهیه نکرده و زمانی که سازمان برنامه و بودجه به یکی از مهمترین وظایف خود یعنی تهیه برنامه پنج ساله توسعه توجه نمی‌کند، به چه درد می‌خورد؟

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت بودجه بخش عمرانی کشور در لایحه پیشنهادی دولت برای سال آینده، گفت: دولت بودجه عمرانی سال ۱۴۰۲ را حدود ۲۰ درصد نسبت به امسال افزایش داده که متناسب با نرخ تورم نیست. با توجه به افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی، حمل و نقل و دیگر ملزومات مسکن باید بودجه بخش عمرانی متناسب با نرخ تورم افزایش پیدا کند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی