تیتر امروز

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب
دیدارنیوز در سال نو بررسی می‌کند

نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب

نوروز جغرافیا نمی‌شناسد و امروز در شرق و غرب عالم نوروز را جشن می‌گیرند، از طرفی بیش از بیست کشور در جهان ،خود خاستگاه نوروز هستند. دیدارنیوز در سال نو جایگاه نوروز در جهان را مورد بررسی قرار...
فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد
برنامه هجدهم اصل ۲۷؛ گفت‌وگو با نماینده مجلس ششم/ قسمت پایانی

فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد

در برنامه هجدهم "اصل ۲۷" با فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دیدگاه ایشان را درباره حوادث اخیر جویا شدیم؛دومین و آخرین قسمت این گفت‌وگو را بخوانید.
نماینده مجلس:

بودجه ۱۴۰۲ کپی سال‌های قبل است

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: دولت در تدوین بودجه سال آینده صرفاً قانون بودجه سال‌های قبل را کپی‌برداری کرده که البته خودشان می‌گویند برخی از موارد بودجه را تبدیل به احکام دائمی کردند.

کد خبر: ۱۴۵۵۰۶
۱۵:۱۸ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

بی‌توجهی دولت به اصلاح ساختار بودجه/ بودجه کپی سال‌های قبل است

دیدارنیوز: نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: دولت در تدوین بودجه سال آینده صرفاً قانون بودجه سال‌های قبل را کپی‌برداری کرده که البته خودشان می‌گویند برخی از موارد بودجه را تبدیل به احکام دائمی کردند.

صدیف بدری، با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه، اظهار داشت: متأسفانه بودجه نویسی در کشور ما روند ثابتی به خود گرفته و دولت‌ها برخلاف شعار‌هایی که می‌دهند، همان بودجه سال‌های گذشته را کپی برداری کرده و فقط برخی اعداد و ارقام را تغییر می‌دهند.

وی بیان کرد: با این روند قطعاً ساختار بودجه کشور اصلاح نمی‌شود، این در حالی است که مقام معظم رهبری چندین سال است که بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه تاکید می‌کنند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مجلس یازدهم در سال ابتدایی فعالیت خود، قانون برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور را تصویب کرد، اما متأسفانه این قانون هم در بودجه نویسی از سوی دولت مورد توجه قرار نمی‌گیرد و مراعات نمی‌شود.

بدری ادامه داد: دولت در تدوین بودجه سال آینده صرفاً قانون بودجه ۱۴۰۱ و بودجه سال‌های قبل را کپی برداری کرده که البته خودشان می‌گویند برخی از موارد بودجه را تبدیل به احکام دائمی کردند.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان برنامه و بودجه، گفت: متأسفانه این سازمان لایحه برنامه هفتم توسعه را به موقع تهیه نکرده و زمانی که سازمان برنامه و بودجه به یکی از مهمترین وظایف خود یعنی تهیه برنامه پنج ساله توسعه توجه نمی‌کند، به چه درد می‌خورد؟

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت بودجه بخش عمرانی کشور در لایحه پیشنهادی دولت برای سال آینده، گفت: دولت بودجه عمرانی سال ۱۴۰۲ را حدود ۲۰ درصد نسبت به امسال افزایش داده که متناسب با نرخ تورم نیست. با توجه به افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی، حمل و نقل و دیگر ملزومات مسکن باید بودجه بخش عمرانی متناسب با نرخ تورم افزایش پیدا کند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی