تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
شروع خوب در مسابقات کافا ۲۰۲۳

برد فوتسال زنان با درخشش کریمی

تیم ملی فوتسال زنان ایران در اولین بازی خود در جام کافا موفق شد در یک بازی پرگل، قرقیزستان را از پیش رو بردارد.

کد خبر: ۱۴۴۲۸۳
۱۰:۵۳ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

برد فوتسال زنان با درخشش کریمی

 

دیدارنیوز ـ شقایق آسیایی: تیم زنان فوتسال ایران در نخستین مسابقه خود امروز موفق شد تیم قرقیزستان را با حساب ۵ گل شکست دهد.

تیم ملی فوتسال زنان بعد از یک اردوی کوتاه مدت، یک هفته ای  در تهران برای شرکت درمسابقات کافا ۲۰۲۳ راهی تاشکند شد. این دیدارها روز گذشته با حضور تیم‌های ملی فوتسال زنان ایران، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان به میزبانی شهر تاشکند آغاز شد.

اگر شما هم مدتی است که خبرهای زیادی از تورنمنت‌های مختلف کافا می شنوید ولی اطلاعات کاملی نسبت به آن ندارید، باید بگوییم که کافا یا فدراسیون فوتبال آسیای مرکزی (مخفف: CAFA) اتحادیه‌ای از فدراسیون‌های فوتبال ۶ کشور ایران، قرقیزستان، افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، ازبکستان در منطقهٔ آسیای میانه است که در سال ۲۰۱۴ تشکیل شد و این مسئله ایران را ملزم به حضور در این رقابت‌ها می کند.

زنان فوتسال ایران در شرایطی به تاشکند سفر کردند که سال گذشته موفق شدند در اولین دوره این رقابت‌ها به عنوان قهرمانی دست پیدا کنند. زنان تیم ملی فوتسال ایران در دوره قبلی رقابت‌ها که در آن بازی‌ها به صورت رفت و برگشت انجام می شد، توانستند در ۵ برد و یک تساوی به‌دست آوردند و با ۱۶ امتیاز قهرمان اولین دوره رقابت‌های کافا شدند.

گفتنی تیم ملی فوتسال زنان ایران ۴ هفته مانده به پایان رقابت‌های سوپر لیگ فوتسال در شرایطی آماده حضور در رقابت‌های کافا ۲۰۲۳ شد که به مانند دوره قبلی رقابت‌ها، در فاصله یک هفته تا شروع مسابقات، تیم ملی تشکیل شد. فروزان سلیمانی به مانند سال گذشته در نقش سرمربی موقت انتخاب شد. حدود ده نفر از بازیکنان تیم ملی را نیز بازیکنان تیم پیکان صدرنشین تشکیل می دهند. با توجه به اختلاف سطح بازیکن‌های تیم ملی فوتسال زنان ایران به عنوان قهرمان آسیا با سایر تیم‌های حاضر در منطقه آسیای مرکزی، این انتظار می رود که شاگردان سلیمانی بتوانند در کافا ۲۰۲۳ با کاپ قهرمانی  به ایران برگردند.

ایران امروز در نخستین دیدار به مصاف تیم ملی قرقیزستان رفت تا این دیدارها به طور رسمی آغاز شود. این اولین تجربه کاپیتانی فرشته کریمی در تیم ملی بود، گفتنی است این بازوبند در حالی به فرشته کریمی رسید که فرزانه توسلی به دلیل مشکلات شخصی نتوانست از ایران خارج شود.

فرشته کریمی در اولین تجربه کاپیتانی خودش، توانست در فاصله یک دقیقه ۲ بار دروازه قرقیزستان را باز کند و در ادامه، درخشش مارال ترکمان و مهسا کمالی باعث شد تا شاگردان فروزان سلیمانی با برتری ۴ گله به کار خود در نیمه نخست پایان بدهند و با پیروزی به رختکن بروند. در نهایت تیم فوتسال زنان ایران با پنج گل به پیروزی رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی