تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎
افاضات اضافه

عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام...
بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...

اسرائیل: تهدید ایران به دروازه‌های اروپا رسیده است

اسرائیل تهدید‌های ناشی از ایران را بسیار جدی می‌داند و از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو خواسته است که با آن مقابله کند. هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل مدعی شد که «بحران فراتر از مرز‌های اوکراین رفته و تهدید ایران اکنون به دروازه‌های اروپا رسیده است.»

کد خبر: ۱۴۴۲۴۵
۱۰:۱۹ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

اسرائیل: تهدید ایران به دروازه‌های اروپا رسیده است

دیدارنیوز: اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل در همین راستا روز پنجشنبه از اعضای ناتو خواست رویکرد خود را در قبال «ایران» سخت‌تر کنند.

یورونیوز نوشت: «کمک‌های تسلیحاتی ایران به روسیه به‌ویژه در زمینه تامین پهپاد‌های انتحاری که کی‌یف و بسیاری از پایتخت‌های کشور‌های غربی آنرا تائید و محکوم کرده‌اند دلیل اصلی درخواست اعمال فشار ناتو به جمهوری اسلامی از سوی رئیس جمهوری اسرائیل بوده است.

هرتزوگ در جریان بازدید از مقر ناتو در بروکسل تاکید کرد: «بحران فراتر از مرز‌های اوکراین رفته و تهدید ایران اکنون به دروازه‌های اروپا رسیده است.»

رئیس جمهوری اسرائیل پس از ملاقات با ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو گفت: «توهم وجود فاصله دیگر چندان پاسخگو نیست. ناتو باید قوی‌ترین موضع ممکن را علیه رژیم ایران به شکل اعمال تحریم‌های اقتصادی، حقوقی و سیاسی اتخاذ کند و همچنین رویکردی معتبر در زمینه بازدارندگی نظامی علیه این رژیم در پیش بگیرد.»

دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی نیز در کنفرانس خبری مشترک با اسحاق هرتزوگ ضمن اشاره به «دفاع شجاعانه مردم اوکراین از کشورشان» یادآور شد که «متحدان و شرکای ناتو به حمایت و پشتیبانی از حق دفاع مشروع شهروندان اوکراینی از میهن خود ادامه خواهند داد.»

ینس استولتنبرگ سپس افزود که سفر اسحاق هرتزوگ به بروکسل و بازدید از مقر ناتو نشانه «تعمیق مشارکت» میان ائتلاف تحت رهبری آمریکا و اسرائیل است.

رئیس جمهوری اسرائیل در جریان این سفر همچنین بر تقویت همکاری تل‌آویو با ناتو در زمینه امنیت سایبری و دیگر حوزه‌ها از جمله فضا، هواپیما‌های بدون سرنشین و انعطاف پذیری انرژی تاکید کرد.

وی تصریح کرد که انتظار می‌رود دو طرف توافقنامه همکاری جدیدی را «ظرف چند ماه آینده» امضا کنند که زمینه گسترش دامنه همکاری‌های موجود و طولانی‌تر شدن دوره آن را فراهم خواهد کرد.

به گزارش فرانس‌پرس، اعضای پیمان ناتو از اسرائیل می‌خواهند که موضع محکم‌تری در قبال روسیه اتخاذ کند، اما تل‌آویو از ترس واکنش مسکو که نقشی کلیدی در سوریه ایفا می‌کند تاکنون از ارائه کمک‌های نظامی به کی‌یف خودداری کرده است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی