تیتر امروز

قانونی که
گزارش دیدار از وضعیت مستمر هوای آلوده تهران

قانونی که "پاک" شد/ منتظر شاخص‌های جدید باشید!

در حالیکه شهردار تهران همچنان اصرار دارد که مسئولیتی در برابر آلودگی هوای تهران ندارد؛ وزیر آموزش پرورش هم از تغییر شاخص آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس خبر می‌دهد و وزیر کشور نیز. باید منتظر تصمیم‌های...

۶ سال حبس برای رئیس‌جمهور سابق آرژانتین

دادگاه فدرال آرژانتین، کریستینا فرناندز دِکرشنر، رئیس جمهور اسبق این کشور را در پرونده تحقیقات فساد مالی مجرم اعلام و به ۶ سال زندان محکوم کرد.

کد خبر: ۱۴۱۵۸۰
۱۰:۱۳ - ۱۶ آذر ۱۴۰۱

رئیس جمهور اسبق آرژانتین به ۶ سال حبس محکوم شد

دیدارنیوز: رئیس جمهور پیشین آرژانتین در پرونده‌ای پرسروصدا مرتبط با فساد مالی مجرم شناخته و به ۶ سال حبس محکوم شد.

به نقل از تاس، دادگاه فدرال آرژانتین، کریستینا فرناندز دِکرشنر، رئیس جمهور اسبق این کشور را در پرونده تحقیقات فساد مالی مجرم اعلام و به ۶ سال زندان محکوم کرد.

در جریان محاکمه روز سه‌شنبه که به‌طور زنده از طریق «یوتیوب» پخش شد، قاضی دادگاه علاوه بر محکومیت ۶ ساله زندان، کرشنر را به طور مادام‌العمر از احراز پست دولتی محروم کرد.

در این دادگاه، کرچنر به اتهام اختلاس و ثبت شرکت غیرقانونی مجرم شناخته شد. با این حال، مادامی که مصونیت وی در کسوت معاون رئیس جمهور پابرجا بماند، او از سپری کردن دوران حبس مصون خواهد بود.

دادستانی آرژانتین در ماه آگوست از دادگاه فدرال خواستند تا کرچنر را به ۱۲ سال زندان محکوم کند. کرشنر که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ رئیس جمهور آرژانتین بود، تمام اتهامات علیه خود را بی‌اساس و با انگیزه سیاسی توصیف و رد کرد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی