تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش دوم

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...

۶ راهکار برای کاهش استرس شریک زندگی‌تان؛ بدون قضاوت گوش دهید

وقتی استرس داریم، اغلب حتی به دنبال مشاوره نیستیم، بلکه نیاز به شنیده شدن احساساتمان داریم. دکتر «راشل اونیل»، مشاور بالینی حرفه‌ای در اوهایو، پیشنهاد می‌کند: نگرانی‌های همسر یا شریک زندگی خود را تأیید کنید و بدون حل مشکل، به آن‌ها گوش دهید. اگرچه ارائه راه حل برای این نگرانی‌ها می‌تواند وسوسه انگیز باشد، اما گاهی اوقات افراد فقط مکانی می‌خواهند تا استرس خود را تخلیه کنند.

کد خبر: ۱۳۳۲۵۳
۰۹:۵۸ - ۱۸ تير ۱۴۰۱

۶ راهکار برای کاهش استرس شریک زندگی‌تان؛ بدون قضاوت گوش دهید

دیدارنیوز: وقتی استرس داریم، اغلب حتی به دنبال مشاوره نیستیم، بلکه نیاز به شنیده شدن احساساتمان داریم.

فقط اخبار را روشن کنید یا رسانه‌های اجتماعی را باز کنید، فشار خون شما افزایش می‌یابد. در واقع، چیز‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند محرک استرس باشد و همه ما به طور روزانه سهم خود را از آن‌ها تجربه می‌کنیم. همچنین شاهد بودن استرس شریک زندگیمان می‌تواند ناراحت کننده باشد و حتی می‌تواند در روابط ما تنش ایجاد کند.

شاید سخت‌ترین قسمت این داستان این است که ما به شدت طالب کمک کردن هستیم، اما اغلب در مورد اینکه بهترین رویکرد ممکن چه می‌تواند باشد، گیج هستیم. هیچ روش یکسانی برای همه وجود ندارد که وقتی شریک زندگیتان استرس دارد چه کاری باید انجام دهید، اما در این گزارش به موارد عمومی اشاره شده است که انجام دادن آن‌ها می‌تواند کمک شایانی به کاهش استرس شریک زندگی شما بکند.

بدون قضاوت گوش دهید و احساسات وی را تأیید کنید
وقتی استرس داریم، اغلب حتی به دنبال مشاوره نیستیم، بلکه نیاز به شنیده شدن احساساتمان داریم. دکتر «راشل اونیل»، مشاور بالینی حرفه‌ای در اوهایو، پیشنهاد می‌کند: نگرانی‌های همسر یا شریک زندگی خود را تأیید کنید و بدون حل مشکل، به آن‌ها گوش دهید. اگرچه ارائه راه حل برای این نگرانی‌ها می‌تواند وسوسه انگیز باشد، اما گاهی اوقات افراد فقط مکانی می‌خواهند تا استرس خود را تخلیه کنند.

علاوه بر اینکه شنونده خوبی باید باشید، مهم است که روش صحیح پاسخگویی به استرس را به شرکای خود دیکته نکنیم، بلکه تشخیص دهیم که همه ما متفاوت هستیم. «کریستین تولمن»، مشاور حرفه‌ای در آیداهو توضیح می‌دهد: سعی نکنید مسائل را برای آن‌ها درست کنید یا نحوه واکنش آن‌ها به استرس را کنترل کنید. تنها به آن‌ها اجازه دهید که با شما احساس امنیت کنند. تنها بندری در طوفان باشید.

هر روز چند کار کوچک انجام دهید تا زندگی شریک زندگی خود را آسان‌تر کنید
راه‌های زیادی برای ابراز نگرانی یا مراقبت از همسرتان وجود دارد. با این حال، گاهی اوقات شریک زندگی شما ممکن است مایل نباشد مستقیماً در مورد آنچه که او را آزار می‌دهد صحبت کند. اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید کار‌های کوچکی انجام دهید تا نشان دهید که از احساسات وی آگاه هستید و می‌خواهید به کاهش استرس او کمک کنید.

«جیل‌ای داینو»، مددکار اجتماعی بالینی از نیویورک می‌گوید: ابراز مراقبت و نگرانی به روش‌های مختلف می‌تواند تأثیر قدرتمندی داشته باشد. او پیشنهاد می‌کند: یک وعده غذایی یا فعالیت مورد علاقه در پایان یک روز سخت می‌تواند به فرد کمک کند که از او مراقبت می‌شود.

یاد بگیرید که علائم استرس را شناسایی کنید
باز هم، از آنجایی که همه افراد مستقیماً ابراز نمی‌کنند که استرس دارند، تشخیص علائم استرس در شریک زندگی خود می‌تواند برای شما مهم باشد. اغلب اوقات، این وضعیت، با ایجاد یک تغییر در عادات نشان داده می‌شود – که شما به خوبی آن را تشخیص خواهید داد، زیرا شریک زندگی خود را از نزدیک می‌شناسید.

«سینتیا کتچینگ» روانشناس از ویرجینیا توضیح می‌دهد: تغییر در عادات غذا خوردن یا خوابیدن، سردرد‌های مکرر یا معده درد، ناتوانی در تمرکز یا انجام وظایف برخی از مسائلی هستند که ما در هنگام وجود استرس شروع به شنیدن آن‌ها می‌کنیم. اگر این علائم را در شریک زندگی خود می‌شناسید، توجه داشته باشید که علت آن‌ها می‌تواند استرس باشد.

نحوه تجربه استرس در مردان و زنان متفاوت است
البته تفاوت‌ها در نحوه مدیریت استرس زنان و مردان عمومیت دارد، اما مهم است بدانید این تفاوت‌ها ممکن است عاملی برای شما یا همسرتان باشد که چرا ممکن است در مورد یافتن بهترین روش برای کمک به شریک زندگی احساس سردرگمی کنید. «سینتیا کچینگ» توضیح می‌دهد: مردان و زنان به دلیل هورمون‌های استرس، واکنش‌های متفاوتی به استرس نشان می‌دهند. زنان بیشتر به احساسات و عواطف توجه می‌کنند، در حالی که مردان بیشتر به اعمال عمل علاقه بیشتری دارد.

از این رو، یک زن به طور کلی ترجیح می‌دهد که آرامش و عشق را به شکل حمایت عاطفی دریافت کند، در حالی که یک مرد اغلب برای دریافت کمک از طریق فعالیت‌ها یا سایر راه‌های فیزیکی تمایل بیشتری دارد.

مراقبت از خود را در اولویت خود قرار دهید تا بتوانید برای شریک زندگی خود قوی باشید
شما نمی‌توانید از یک فنجان خالی آب بریزید، بنابراین اگر استرس شریک زندگی شما باعث ایجاد استرس در شما می‌شود، مهم است که مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید. سینتیا کچینگس می‌گوید: مراقبت از خود مهم است، زیرا باید از خود مراقبت کنیم تا زمانی که دیگران به ما نیاز دارند به اندازه کافی قوی باشیم.

مراقبت از خود می‌تواند به شکل ورزش یا درمان باشد. مهم است که حداقل یک نفر خارج از رابطه خود (یک دوست، یک درمانگر و غیره) داشته باشید تا درباره آنچه که با شریک زندگی شما اتفاق می‌افتد، صحبت کند. با این کار شما نه تنها به نیاز‌های خود توجه خواهید کرد، بلکه کمتر احتمال دارد که استرس بیشتری را به سطوح استرس افزایش یافته شریک زندگی خود اضافه کنید.

اگر سطح استرس غیرقابل کنترل شد، به شریک زندگی خود کمک کنید تا از بیرون کمک بگیرد
اگر سطح استرس شریک زندگی شما تاثیر شدیدی بر زندگی و عملکرد او دارد و یا باعث اضطراب یا افسردگی وی شده است، وقت آن رسیده است که به دنبال درمان باشید. چگونه می‌توانید بفهمید که استرس همسرتان به این حد رسیده است؟ خوب، گاهی اوقات افزایش سطح استرس کوتاه‌مدت است، اما گاهی اوقات می‌تواند تأثیرات شدیدی بر زندگی یا روابط یک فرد داشته باشد.

جیل‌ای داینو می‌گوید: میزان استرس می‌تواند غیرقابل کنترل شود و تأثیرات شدیدی در رابطه داشته باشد. او توضیح می‌دهد: در آن مرحله مهم است که بتوانید از شریک زندگی خود در مراقبت از خود و دریافت کمک از بیرون در صورت نیاز حمایت کنید. نتیجه نهایی؟ مهم است که به یاد داشته باشید که همه ما به استرس واکنش متفاوتی نشان می‌دهیم، اما ارائه همدلی و مراقبت بدون قضاوت همیشه در مواقعی که شریک زندگی شما پرتنش است بهترین راه حل است.

با این حال، به همان اندازه مهم است که به یاد داشته باشید که همیشه نمی‌توانید کسی باشید که شریک زندگی خود را «نجات می‌دهد». اگر همه چیز از کنترل خارج می‌شود، یکی از سخاوتمندانه‌ترین کار‌هایی که می‌توانید انجام دهید این است که به همسرتان کمک کنید تا این موضوع را تشخیص دهد و یک برنامه دلسوزانه و موثر برای مقابله با استرس و احساس بهتر ارائه دهید.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی