تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.

دیدار امیرعبداللهیان با رئیس و اعضای هیات پارلمانی کرواسی

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رئیس و اعضای هیات پارلمانی کرواسی گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچگونه محدودیتی برای توسعه مناسبات با جمهوری کرواسی ندارد.

کد خبر: ۱۳۱۹۹۳
۰۸:۱۰ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

دیدار امیرعبداللهیان با رئیس و اعضای هیات پارلمانی کرواسی

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رئیس و اعضای هیأت پارلمانی کرواسی که به تهران سفر کرده‌اند با اشاره به گفتگو‌ها و رایزنی‌های بعمل آمده بین مقامات جمهوری اسلامی ایران و کرواسی طی ماه‌های اخیر نسبت به توسعه مناسبات دو کشور ابراز علاقمندی نمود.

امیرعبداللهیان در این دیدار به جایگاه تأثیرگذار دیپلماسی پارلمانی و نیز سیاست خارجی متوازن در دولت سیزدهم اشاره و اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران هیچگونه محدودیتی برای توسعه مناسبات با جمهوری کرواسی ندارد و مجالس دو کشور نقش مهمی در حمایت از مناسبات فیمابین ایفا می‌نمایند. وزیر امور خارجه کشورمان ارتقا سطح مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور را مهم ذکر کرده و ابراز امیدواری نمود پنجمین دور اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کرواسی بزودی برگزار شود. تشریح آخرین وضعیت مذاکرات لغو تحریم‌های ظالمانه و مواضع اصولی کشورمان در این خصوص از دیگر محور‌های مطروحه در ملاقات هیات پارلمانی کرواسی با وزیر امورخارجه کشورمان بود.

در این دیدار زلاتکو حسنبگوویچ رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران، ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران در معیت اعضای گروه دوستی پارلمانی و دیدار با مقامات کشورمان، اقدام جمهوری اسلامی ایران به عنوان نخستین کشور آسیایی که استقلال کرواسی را برسمیت شناخت را به عنوان یک برگ زرین در تاریخ دیپلماسی کرواسی و سابقه مناسبات دو کشور ذکر کرده و تبادل نظر و گفتگو با مقامات کشورمان برای پیرامون توسعه روابط دو کشور از جمله اهداف سفر هیئت پارلمانی کرواسی ذکر کرد.

هیئت پارلمانی کرواسی با اشاره به سابقه کهن و اشتراکات زیاد فرهنگی میان دو‌ملت ایران و کرواسی آمادگی خود برای حمایت از مناسبات دو کشور و امضای سند همکاری‌های فرهنگی را ابراز داشت.

در این ملاقات، آقایان علی اصغر خانی و حسین حسین زاده رئیس و عضو دیگر گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی نیز آمادگی مجلس شورای اسلامی برای کمک به ارتقا مناسبات ایران و کرواسی در زمینه‌های مختلف و تبادل هیات‌های پارلمانی میان‌دو کشور را ابراز داشتند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی